Praeitą savaitgalį praūžusioje didžiausioje Baltijos šalyse Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta viena iš naujienų, Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto Thomo knyga ,,Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“. Profesoriaus rekomendacijomis laikytis sveikatai palankių įpročių įkvėptas iliuzionistas Arvydas Stonys drąsiai teigia, jog vėžio diagnozės jam galbūt būtų pavykę ir išvengti, jeigu nebūtų daręs tam tikrų gyvenimo būdo bei mitybos klaidų.

 

Arvydas Stonys

Šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ žiūrovų laukia pažintis su žymaus mokslininko prof. Roberto Thomo naujausia knyga, kurios pristatyti autorius atvyko į Vilnių ir surengė išskirtinius susitikimus su skaitytojais Vilniaus universitete bei Vilniaus knygų mugėje.

 

Daugiau kaip 30 metų dirbdamas onkologinių ligų gydymo srityje, inicijuodamas ir atlikdamas daugybę mokslinių tyrimų, rašydamas straipsnius, kuriuos publikuodavo mokslo populiarinimo ir medicinos leidiniuose, mokslininkas suprato, kad sukaupta daug vertingos informacijos, kuri turėtų būti pasiekiama žmonėms vienoje vietoje. Taip dienos šviesą išvydo beveik 500 puslapių knyga.

 

„Tokios knygos, kokią mes pristatėme, nėra net ir anglų kalba, nes originali knyga yra maždaug tik pusė turinio to, ką mes esame sudėję čia. Tai vienintelė ir unikali knyga lietuvių kalba, apimanti onkologinių ligų atsiradimą, gyvensenos patarimus bei kaip gyventi jau susidūrus su šia liga“, – laidoje pasakos Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

 

Viešosios įstaigos „Įveik vėžį“ vadovas, iliuzionistas Arvydas Stonys jau ne vienerius metus atvirai kalba apie asmeninę kovą su onkologine liga bei dalijasi jo paties atrastais gyvenimo būdo patarimais. Arvydas sako, kad jo gyvenimo kokybė ženkliai pasikeitė, kai gyvenimo keliai suvedė su profesoriumi Robertu Thomu.

 

Laikytis sveikatai palankių įpročių vyrą įkvėpė būtent profesoriaus Roberto Thomo rekomendacijos, paremtos garsiu Jungtinės karalystės nacionaliniu Pomi-T tyrimu ir specialiai šiam tyrimui sukurtas preparatas iš visadalių brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos. Garsaus mokslininko knygą ,,Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ Arvydas Stonys rekomenduoja turėti kiekvienos šeimos namų bibliotekoje.

 

„Tai yra vadovėlis, ką turėtume daryti, kad gyventume sveikiau. Jei šią knygą būčiau gavęs anksčiau, ko gero, vėžio diagnozė būtų aplenkusi mane. Aš radau labai daug savo klaidų, kurias ėmiau taisyti. Jeigu žmonės darytų tai, kas joje parašyta, tikiu, kad Lietuvoje būtų galima išgelbėti dešimtis tūkstančių gyvybių “, – teigs A. Stonys.

 

Knygos „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ pristatyme profesorius pasakojimą pradėjo nuo to, kaip žmogaus gyvensena gali turėti įtakos vėžio atsiradimui.

 

Mokslininkai prognozuoja, kad netolimoje ateityje dėl netinkamų žmogaus įpročių, žalingų aplinkos veiksnių, ekologinės taršos kas antras pasaulio gyventojas, gimęs po 1960-ųjų metų, per savo gyvenimą susirgs viena ar kita onkologine liga. Knygoje rašoma, kad 50 proc. susirgimų galima išvengti laikantis dvidešimties sveikos gyvensenos principų, pavyzdžiui, reguliariai mankštintis, nepriaugti svorio, nerūkyti, vengti pridėtinio cukraus, alkoholio bei vartoti kuo daugiau natūralių polifenolių.

 

„Kai tu ruošiesi kažką savo gyvenime keisti, atrodo, kad bus labai baisu, labai nepatogu. Drąsiai galiu pasakyti, kad tos baimės yra tik prieš žengiant tą pirmąjį žingsnį. Kai peržengi slenkstį, atsisukęs pamatai, kad nei čia buvo sunku, nei ką. Mes turime per daug baimių savyje, aš taip pat bijojau, galvojau, jog bus neskanu, nuobodu, tačiau augalinis maistas yra labai įvairus, skanus ir tie pokyčiai tiktai į naudą“, – drąsiai pasakos A. Stonys.

 

Prieš daugiau nei trejus metus išgirsta prostatos vėžio diagnozė apvertė iliuzionisto gyvenimą aukštyn kojom. Ir nors pirmosiomis dienomis rankos sviro iš nevilties, šiandien Arvydas džiaugiasi atradęs prof. Roberto Thomo sukurtus metodus, kurie jam padeda valdyti onkologinę ligą.

 

„Aš džiaugiuosi, jog pakeičiau mitybą, gyvenimo būdą, atsisakiau žalingų įpročių, aktyviai sportuoju bei stengiuosi prisileisti tik pozityvias mintis. Mano liga sustojo. Ji nebeprogresuoja ir magnetinio rezonanso tyrimas, kuris man atliekamas kiekvienais metais, rodo, kad liga po truputėlį traukiasi“, – sėkmingais rezultatais laidoje dalysis A. Stonys.

 

Žinomas Didžiosios Britanijos mokslininkas kartu su komanda yra parengęs ne vieną dešimtį mokslinių tyrimų, tarp kurių ir vienas garsiausių – nacionalinis Pomi-T klinikinis tyrimas, kuriuo buvo įrodytas polifenolių gausaus preparato iš ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos antivėžinis poveikis.

 

Prof. Robert Thomas neabejoja, kad diagnozavus vėžį, ypač ankstyvose stadijose, liga yra valdoma. Sergančiųjų prostatos, žarnyno, krūties vėžiu išgyvenamumas šiandien siekia 80 proc. Tiesa, gydymo kaina labai didelė visomis prasmėmis: tiek emociškai, tiek fiziškai, tiek finansiškai. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje per metus vėžio gydymui išleidžiama apie 15 mlrd. eurų, iš jų 8 mlrd. eurų ligonių priežiūrai ir gyvensenai. Visa tai skatina profesorių ieškoti sveikatinančių sprendimų, telkti mokslininkus, atlikti daugybę tyrimų, kurių pagrįstomis žiniomis bei rekomendacijomis dalijasi savo knygoje.

 

Autizmas – nematoma negalia, su kuria ją turinčiam teks nugyventi visą gyvenimą

 

Vasario mėnesio pradžioje vykusioje spaudos konferencijoje „Nematomos negalios. Autizmas“ buvo pristatytas jautrus vaizdo klipas, skatinantis visuomenę būti tolerantiškesniais ir supratingesniais apie šį sutrikimą. Ir nors Lietuvoje autizmo atvejų užfiksuojama vis daugiau, neretas turi klaidingą įsitikinimą, jog autizmas yra liga. Tai raidos sutrikimas, kuomet vaikas vystosi kitaip negu daugelis įprastinės raidos vaikų.

 

„Pagrindinė žinutė, ką mes turime gerai suprasti, jog autizmas nėra liga. Tai yra raidos sutrikimas, su kuriuo žmogus ateina į šį pasaulį, su šiuo sutrikimu jis iš jo ir išeis. Tai sutrikimas, su kuriuo jam teks gyventi visą gyvenimą ir jo gyvenimo kokybė labai priklausys nuo to, kiek jis pats prisitaikys ir kiek žmonės, esantys šalia jo, galės padėt tam vaikui prisitaikyti gyventi šitoje visuomenėje“, – konferencijos metu pasakojo VUL Santaros klinikų pediatrė, neurologė Laima Mikulėnaitė.

 

Šokėjo D. Meškausko sveikų sąnarių paslaptis

 

Garsus šokėjas, „DM“ šokio studijos įkūrėjas Deividas Meškauskas teigia, jog šokis yra meilė, kuria gera dalintis su kitais. Tačiau pripažįsta ir tai, jog nesilaikant tam tikrų taisyklių, nesunku pažeisti savo kūną, patempti raumenis, raiščius, pakenkti sąnariams ir neišvengti varginančių skausmų.

 

„Turiu nugaros išvaržą, reikia operuoti petį, tačiau tai yra tik per mano aplaidumą. Nebuvau fiziškai pakankamai pasiruošęs, atlikau netikslų judesį, raumuo neatlaikė ir teko susidurti su išvarža. Visi šokėjai turi tų bėdų ir visi puikiai supranta, kad labai svarbus apšilimas, specialiai raumenų sužadinimui skirti pratimai. Taip pat neretai mitybą papildom ir maisto papildais, būtent skirtais sąnariams, tokiais kaip „Cemio Gemzė“. Nes kad ir kaip mes besistengtume teisingai reguliuoti savo mitybą, mes negauname pakankamo kiekio visaverčių medžiagų“, – laidoje pasakos D. Meškauskas.

 

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka medikams už plakančią širdį

 

Į laidos „Sveikatos medis“ komandą kreipėsi Lietuvos širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos prezidentė Aistė Štaraitė, norėdama šios asociacijos vardu padėkoti kardiologijos medikams ir ypač VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytojai kardiologei, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentei prof. Jelenai Čelutkienei, kuri už nuopelnus buvo pripažinti Lietuvos metų kardiologe.

 

„Man didelė garbė tęsti Lietuvos kardiologų draugijos tradicijas ir labai didelė atsakomybė prieš visą visuomenę, nes širdies ligos vis dar lieka pačia aktualiausia problema sveikatoje. Pagal mirčių skaičių Europos vidurkį mes lenkiam 4,5 karto, todėl turime didelę užduotį šiuos skaičius, kaip įmanoma, sumažinti“, – apie širdies ligų statistiką laidoje kalbės prof. J. Čelutkienė.

 

Kaip išvengti onkologinių susirgimų bei kaip gyventi toliau su jais susidūrus, kas yra autizmas bei ką patiria šį raidos sutrikimą turintys vaikai, kaip šokėjas Deividas Meškauskas rūpinasi savo sąnariais bei kokia atsakomybė tenka šių dienų kardiologams – apie visa tai jau šį sekmadienį, 15 val. per TV8 televiziją.

 

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

 

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

 

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

 

TV TOPAS nuotraukos: