Prasidėjus šv. Kalėdų karštinei, daugelį pradeda kamuoti klausimai, kur rasti ir kaip išrinkti geriausias dovanas artimiesiems, patiriant kuo mažiau streso ir finansinių nuostolių. 8 paprastos taisyklės padės išrinkti geriausias dovanas ir neprarasti geros nuotaikos!

 

"kalėdinės dovanos"

Viena iš pagrindinių užduočių, laukiant švenčių – išrinkti dovanas artimiesiems. Norint išrinkti dovanas, kurios iš tikrųjų pradžiugintų, reikia nelaukti iki paskutinės minutės. Nereikia pamiršti ir to, kad kuo arčiau šventės, tuo didesnės kainos parduotuvėse. Be to, ir pasirinkimas sumažėja. Kaip sumažinti išlaidas iki minimumo, renkantis Kalėdų dovanas? Visų pirma einant pirkti kalėdinių dovanų laikytis elementarių pirkimo taisyklių.

 

8 taisyklės, kaip ekonomiškai pirkti Kalėdų dovanas:

 
  • Prieš einant į prekyvietes apgalvoti, ką tiksliai ketinama pirkti. Į parduotuves reikia eiti, tik gerai žinant, ką reikės pirkti. Apsipirkimas neturėtų būti impulsyvus ir priklausantis nuo nuotaikos. Jeigu norimų prekių parduotuvėse nėra, gerai pagalvoti, ar kiti dalykai tikrai patiks.
 
  • Nepirkti iš karto – pasižvalgyti bent keliose parduotuvėse. Net jei daiktas labai patiko, reikėtų pasistengti iš karto neatverti piniginės ir dar apeiti bent kelias parduotuves. Gali būti, kad kurioje nors iš jų ši prekė bus parduodama pigiau.
 
  • Atidžiai išnagrinėti akcijų sąlygas. Kalėdų laikotarpiu pasipila akcijos, nuolaidos ir išpardavimų pasiūlymai. Ketinant ką nors įsigyti su nuolaida, reikėtų atidžiai išnagrinėti pirkimo sąlygas. Įvairios akcijos neretai vilioja patiklius pirkėjus į pinkles. Rekomenduojama atidžiai skaityti etiketes ir žvaigždute pažymėtas išnašas, kuriose nurodytos papildomos sąlygos.
 
  • Einant apsipirkti nesinešti kreditinės kortelės. Einant apsipirkti visada reikia tiksliai žinoti, kiek pinigų galima išleisti tam tikram pirkiniui. Stengtis aklai netikėti pardavėjais – konsultantais, kurie aiškina, kad prekė yra brangesnė, bet užtai labai išskirtinė, unikali ir naudinga, ypač jei atrodo, kad jie pernelyg stengiasi įtikti ir įpiršti prekę. Nevertėtų neštis kreditinės korteles. Tiesiog eiti į parduotuvę, kurioje prekiaujama reikalingais daiktais.
 
  • Įėję į parduotuvę, užsidėti ausines. Skamba keistai, tačiau tame yra logikos. Prekybos centruose skambanti muzika kuria šventinę, pakylėtą nuotaiką, skatina atsipalaiduoti ir per daug dėl nieko nesijaudinti. Gali atrodyti, kad taip nėra, bet prekybos centrų ir parduotuvių darbuotojai atidžiai parenka garso takelį, kuris skambės prekybos salėse. Įrodyta, kad tam tikra muzika skatina išleisti daugiau ir įsigyti nelabai reikalingų pirkinių.
 
  • Eiti apsipirkti su draugu ar kitu artimu žmogumi, kuris sulaikys nuo per didelio išlaidavimo. Iš pradžių toks apsipirkinėjimo būdas gali atrodyti nepriimtinas, tačiau jis yra iš tikrųjų veiksmingas. Apsipirkti reikėtų kviesti tokį žmogų, kuris kelia pasitikėjimą ir mokantį taupyti. Jam paaiškinti, ką ketinama pirkti ir kiek pinigų planuojama skirti. Jeigu kiltų noras paišlaidauti daugiau, tas žmogus sustabdys ir sulaikys nuo nebūtinų pirkinių.
 
  • Dovanas išsirinkti ir apžiūrėti parduotuvėje, o pirkti internetu. Praktika rodo, kad šiais laikais pigiau pirkti internetu, o ne tiesiogiai parduotuvėse. Internetinėse parduotuvėse galima rasti daugelį prekių, kurios parduodamos įprastose parduotuvėse. Todėl verta iš pradžių pasivaikščioti po parduotuves ir išsirinkti tai, kas patinka. Po to paieškoti analogų internete. Perkant internetu reikia atsiminti tiktai, kad tokių prekių pristatymas užtrunka daugiau laiko, todėl, pavyzdžiui, Kalėdų dovanomis vertėtų pasirūpinti iš anksto.
 
  • Atsiminti, kad po Kalėdų ir Naujųjų Metų kainos gali sparčiai kristi. Be abejo, visiems patinka rasti dovanų po Kalėdų eglute. Tačiau jeigu planuojama padovanoti gana brangų daiktą, kartais verčiau palaukti, kol švenčių karštinė praeis ir įsigyti jau po Kalėdų. Pastebėta, kad kainos, pasibaigus didžiosioms metų šventėms, gali sumažėti 10, 20 ir net 30 %. Po Kalėdų eglute galima palikti raštelį, kad dovana laukia po švenčių ir nupirkti ją tada, kai kainos bent šiek tiek nukris.