Ne prieš miegą ir ne prie rytinės kavos. Štai 7 populiarūs siaubo filmai iš daugybės šio žanro filmų. Jie nėra kičiniai, bet tikrai geri ir idealiai tinka Šiurpnakčio filmų vakarui namuose!

 

helovinas

Kas yra Helovinas arba Šiurpnaktis?

 

Daugeliui Helovinas nėra linksmybių ar švenčių proga. Mada jį švęsti atėjo iš Vakarų. Vis dėlto vis dažniau ir mūsų šalyje spalio 31 dieną galima pamatyti persirengėlių su šiurpiomis kaukėmis, sutikti pokštų arba saldumynų kaulytojų ar net paties sudalyvauti smagiame Šiurpnakčio vakarėlyje. Dar prieš spalio 31 dieną galima pamatyti iš po užuolaidų grėsmingai išlindusius išpjaustytus moliūgus, spoksančius į mus savo liepsnojančiomis akimis, vadinamuosius Džeko žibintais. Nesvarbu, ką manome apie šią iš Vakarų pasaulio atėjusią tradiciją, faktas, kad ši šventė vis labiau mėgstama ir mūsų krašte. Tad tik nuo mūsų priklauso, kaip išnaudosime šį laiką – rudens refleksijų metą. Debesuota, niūru ir lietinga. Toks oras idealiai tinka gąsdinti ir žiūrėti siaubo filmus. Sunku rasti geresnę naktį metuose, kai galima žiūrėti geriausius kada nors žmonijos sukurtus siaubo filmus. Toliau pateikiame geriausių visų laikų siaubo filmų septynetuką, kuris tikrai tiks šiai progai paminėti.

 

7 geriausi siaubo filmai Helovino nakčiai:

 
  • Helovinas (Halloween), 1978. Šis filmas dera prie spalio ir lapkričio aplinkos. Tai vienas garsiausių kada nors sukurtų siaubo filmų. Jis atnešė milžiniškas pajamas, kurios Jungtinėse Valstijose svyravo apie 50 mln. JAV dolerių (filmo biudžetas buvo 300 tūkst. JAV dolerių). Filmo veiksmas prasideda 1963-ųjų Helovino naktį, kai šešerių metų Maiklas Majersas virtuviniu peiliu nužudo savo vyresniąją seserį. Po šios tragedijos jis patenka į psichiatrijos ligoninę Samuelis Loomis tampa jo globėju. Psichiatras išsiaiškina, kad berniukui trūksta žmogiškų jausmų, bandymai užmegzti su juo ryšį nepavyksta. Įtampa filme atsiranda pačioje pradžioje ir tęsiasi iki pat pabaigos titrų. Net tada, kai žinome, kad nieko blogo nenutiks.
 
  • Švytėjimas (The Shining), 1980. „Švytėjimas” laikomas vienu geriausių režisieriaus Stanley Kubricko kūrinių, kuris rikiuojasi šalia tokių kino šedevrų kaip„Prisukamas apelsinas” ir „Plačiai užmerktos akys”. Pagrindinis filmo veikėjas – nesėkmingas rašytojas Džekas Torensas (vaidina Jackas Nicholsonas), kuris kartu su žmona Wendy bei sūnumi Danny atvyksta į viešbutį Uoliniuose kalnuose. Švytėjimas yra makabriški vaizdai, kuriuos sukelia paslaptinga jėga, kurią mato berniukas Danny. Filmas yra šedevras: kiekvienoje scenoje, kurioje Džekas kalbasi su vaiduokliu, yra veidrodis. Įdomu tai, kad S. Kubrickas pakartojo sceną, kurioje aktorius Scatmanas Crothersas „spindi”… beveik 120 kartų. Vienu metu aktorius parkrito ant žemės ir atsiklaupęs sušuko: „Ko jūs norite, pone Kubrickai!”. Verta pažiūrėti.
 
  • Klyksmas (Scream), 1996. Klasika tarp siaubo filmų. Ar jums patinka tai, ar ne, jūs vis tiek žinote, kas vyksta. Ir nesvarbu, ar žiūrėjote šį filmą savo noru, ar jus privertė vyresni broliai ar seserys… Jūs tiesiog žinote, kad jis baisus, genialiai kičinis ir kartu kultinis. Mažame Vudsboro miestelyje slepiasi serijinis žudikas. Savo aukas jis pasirenka iš vietinės mokyklos mokinių. Jis skambina jiems, siūlydamas pažaisti viktoriną ir patikrinti jų žinias apie populiarus siaubo filmus. Siaubas prasideda tada, kai nelaimingasis padaro klaidą.
 
  • Išvarymas (The Conjuring), 2013. Visai šviežias ir visai „malonus” siaubo filmas, kaip savo specialistai. Garsios paranormalių reiškinių tyrėjų poros prašoma padėti šeimai, kurią terorizuoja galingas demonas. Režisierius atsigręžia į septintojo dešimtmečio kino klasiką.
 
  • Kruvinos skerdynės Teksase (filmų serija) (Texas Chainsaw Massacre). Klausimas, ką baisu žiūrėti, dažniausiai baigiasi šiuo atsakymu. Turime baisią Amerikos provinciją ir būrį jaunų žmonių, vykstančių į kelionę. Tada prasideda kruvini reikalai. 1974-tųjų filmo sėkmę patvirtino ir vėlesnių metų tęsiniai, tiksliau – filmų serija, sukurta per beveik 40 metų. Pasirodo, siaubo atmosferą galima pasiekti, pasitelkus įvairių tipų įrankius (ir ne tik nagų reples). Šiuolaikiniai režisieriai, regis, to nežino…
 
  • Poltergeistas (Poltergeist), 1982. Freelingų šeima persikelia į savo svajonių namus, nežinodama, kad jie buvo pastatyti buvusių indėnų kapinių vietoje. Baisus ne tik filmas, bet ir tai, kas nutiko po to. Filme vaidinusi aktorę Heather O’Rourke ištiko staigi mirtis, kai jai buvo vos 12 metų. Kita aktorė Dominique Dunne buvo žiauriai nužudyta pirmosios trilogijos dalies premjeros metais. Šie įvykiai plačiai nuskambėjo ir kažkaip prisidėjo prie filmo reklamavimo.
 
  • Čakio nuotaka (Bride of Chucky), 1998. Daugelį metų tai buvo absoliutus hitas ir atradimas. Tuo metu siaubo filmas buvo puikus ir novatoriškas. Čakio juokas vertė kraują stingti gyslose ir padėjo suprasti, kad baimė gali būti giliai paslėpta nepastebimuose dalykuose. Karen Barclay viena augina sūnų Andy. Šiuolaikinės ir populiarios lėlės įsigijimas turėjo būti svajonės išsipildymas, tačiau tai greitai juos traumavo. Prieš pat mirtį pavojingas serijinis žudikas perkėlė savo sielą į plastikinę lėlę. Tai filmas, kurį pažiūrėjęs, joks vaikas daugiau nebeprašys nupirkti lėlės, bet mes nerekomenduojame jį rodyti mažiems vaikams.