Ne tik įžymybės yra persekiojamos. Deja, apie 15 % moterų ir apie 6 % vyrų JAV yra prisipažinę, kad bent kartą buvo sekami, o kokie skaičiai būtų Lietuvoje negalime pasakyti, nes tokie tyrimai mūsų šalyje nebuvo atliekami. Pajutus, kad yra sekamas jūsų automobilis, net kraujas gyslose sustingsta, todėl labai lengva padaryti neteisingą ėjimą. Tačiau apsaugoti save įmanoma tokiose situacijose. Štai keletas gerų patarimų, kaip tai padaryti!

 

seka

6 patarimai, ką daryti, pastebėjus, kad kažkas jūsų seka automobilį:

 
  • Įsitikinti, kad tikrai esate sekami. Visų pirma reikia stengtis išlikti ramiems ir įsitikinti, kad tikrai yra taip, kaip jums atrodo. Galima įsukti į aplinkelį ar padaryti kitą sprendimą kelyje, kurio niekas atsitiktinai nedarytų. Pavyzdžiui, padaryti 4 posūkius į dešinę, po kurių vėl atsidurtumėte tame pačiame kelyje. Jeigu važiuojate greitkeliu, pasirinkite išvažiavimą, bet, vietoj to, kad nuo jo nutoltumėte, vėl grįžkite į autostradą. Taip pat galima pervažiuoti į dešinę eismo juostą ir sulėtinti greitį. Automobiliai, kurie jūsų neseka, jus aplenks, Jeigu net po šių veiksmų automobilis, kuris jus seka, vis tiek velkasi iš paskos, yra didelė tikimybė, kad tai ne jūsų laki vaizduotė, o kažkas turi blogų kėslų.
 
  • Važiuokite toliau. Saugiausia, pastebėjus, kad automobilis yra sekamas, tiesiog važiuoti toliau. Nebandykite išlipti iš mašinos, nes jus gali užpulti. Būtinai užrakinti automobilio dureles ir uždaryti langus – į automobilį nusikaltėlis gali įlipti vos per kelias sekundes.
 
  • Jokiu būdu neiti namo. Didelė tikimybė, kad jus sekantis žmogus daug apie jus nežino, o ir jūs patys nenorėtumėte parodyti persekiotojui, kur gyvenate, todėl likite kelyje. Geriausia būtų nuvažiuoti į policijos būstinę ir palaukti, kol iš pastato link jūsų automobilio ateis policininkas. Tada jie jus saugiai palydės į vidų.
 
  • Bandyti pabėgti. Lengviausia nuo persekiotojo pabėgti kelyje, kuriame yra daug automobilių ir sustojimo ženklų. Persekiotojas, nenorėdamas kristi į akis, nesistengs laužyti eismo taisyklių. Sustojus prie raudono šviesoforo, pasiruoškite netrukus daryti vairavimo manevrą. Laikykitės atstumo nuo persekiotojo, kad lengvai galėtumėte keisti eismo juostas ir pasislėpti nuo persekiotojo.
 
  • Neparodyti, kad pastebėjote. Nors šioje situacijoje sunku išlaikyti šaltą mąstymą, bet stenkitės neprovokuoti persekiotojo ir neparodykite jam, kad žinote, kad esate sekami. Nežiūrėkite per galinio vaizdo veidrodėlį, nesielkite neįprastai ir vairuokite taip, kaip paprastai. Bus geriau, jei persekiotojai manys, kad jie nebuvo pastebėti.
 
  • Pasiruošti skambinti policijai. Stengdamiesi neparodyti persekiotojams, kad žinote, kad esate sekami, pabandykite surinkti apie juos kuo daugiau informacijos, pavyzdžiui, kaip atrodo vairuotojas, koks automobilio modelis, kokie automobilio numeriai, kur jūs važiuojate ir pan. Tada skambinkite policijai.