Net ir naudojant brangius kvepalus, aromatas gali ilgai nesilaikyti, jei jie bus naudojami netinkamai. Tuomet kvapas gali išlikti tik pora valandų po pasikvėpinimo. Norint visą dieną kvepėti išsirinktu aromatu, rekomenduojama laikytis keleto taisyklių.

 

kvepalai

8 patarimai, ką daryti, kad kvepalų aromatas išliktų ilgiau:

 
  • Rinktis stiprius kvapus. Ne visi aromatai yra vienodi. Citrusinių vaisių kvapas, pavyzdžiui, išgaruoja gana greitai. Aštresni medienos kvapai su santalų natomis laikosi ilgiau. Todėl, norint, kad kvepalų aromatas išliktų iki vakaro, reikėtų rinktis tinkamus kvepalus.
 
  • Sustiprinti aromatą su kitomis priemonėmis. Mėgstamiausio kvapo šaltinis gali būti ne tik kvepalai, bet ir dušo želės, losjonai ir kūno aliejai. Pasirinkus visas kūno priemones, kuriose dominuoja ta pati kvapų nata, galima užtikrinti, kad kvapas išliks visą dieną.
 
  • Kvepalus naudoti tinkamose kūno vietose. Įdomu, kad riešas nėra geriausia vieta kvėpinti. Rekomenduojama kvėpinti šiltas ir paslėptas kūno vietas, pavyzdžiui, pilvą, krūtinę, po keliais ir už ausų. Kūno šiluma padės užtikrinti, kad vidurinės ir bazinės kvapų natos, išliks ir skleis malonų aromatą visą dieną.
 
  • Niekada netrinti kvepalų. Pasikvėpinus riešus, kyla noras patrinti juos vieną į kitą. Tačiau tokia pagundai reikėtų atsispirti. Toks veiksmas panaikina viršutines kvepalų natas ir kai kurias vidurines, o bazinė nata taip pat išlieka kur kas trumpiau negu turėtų.
 
  • Kvepalus naudoti iš karto po maudynių duše. Kvėpintis reikėtų, kol oda dar šiek tiek drėgna. Tai padeda užfiksuoti kvapą ir apsaugo nuo dėmių ant šilkinės palaidinės ar kitų drabužių ir nepakenkia juvelyrinių dirbinių.
 
  • Stebėti, kad oda neišdžiūtų per dieną. Jeigu kūno oda yra linkusi sausėti, vien tik kvėpintis iš karto po dušo, gali nepakakti. Sausa oda sugeria daugelį kvapų, todėl reikia užtikrinti, kad oda išliks drėgna visą dieną. Be to, reikėtų gerti daug vandens.
 
  • Tinkamai laikyti kvepalus. Šiluma ir drėgmė ardo kvepalų molekules. Todėl kvepalų buteliuką rekomenduojama laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, pavyzdžiui, viršutiniame kosmetinio stalelio stalčiuje.
 
  • Atnaujinti kvepalus. Deja, oda negali amžinai išsaugoti kvepalų aromato. Todėl kvepalų buteliuką rekomenduojama visada turėti netoli savęs (pavyzdžiui, rankinėje) ir naudoti visada, kai reikia atnaujinti kvapą. Pavyzdžiui, jeigu po darbo ruošiamasi eiti į romantišką vakarienę restorane.