Oro temperatūros pokyčiai rudenį gali neigiamai atsiliepti odai. Tačiau žinant, kaip įveikti sezonines odos problemas ir apsaugoti odą nuo nepalankių aplinkos sąlygų, net lietingiausias ir niūriausias ruduo nebaisus! Štai keletas patarimų, kaip gražia oda džiaugtis, kai Žemę vis mažiau šildo saulės spinduliai!

 

oda

Geri patarimai, kaip rudenį keisti odos priežiūrą:

 
  • Odos priežiūra prasideda nuo sveikos mitybos. Rudenį odai, plaukams ir nagams trūksta drėgmės, todėl rekomenduojama rinktis valgius, kurie drėkintų organizmą iš vidaus. Valgyti sriubas, troškinius, orkaitėje keptas daržoves, košes. Šiuo metų laiku geriau valgyti šiltas, virtas daržoves negu žalias salotas. Žalią maistą pašildyti iki kambario temperatūros. Vengti odą ypač sausinančio maisto, kuris turi daug druskos ar cukraus. Į dienos valgiaraštį įtraukti obuolius, kriaušes, spanguoles, džiovintus vaisius, granatus, figas. Rudenį ypač svarbu nepamiršti vartoti geruosius riebalus: riebią žuvį, nerafinuotą augalinį aliejų, riešutus, linų sėmenis, sėklas.
 
  • Gurkšnoti šiltą vandenį arba žolelių arbatas. Kai trūksta vandens, gali pradėti pleiskanoti veido ir galvos oda. Svarbu vartoti daug skysčių. Tačiau rudenį vengti labai šalto vandens ir gėrimų. Vanduo turi būti bent kambario temperatūros arba šiltesnis. Rudenį norisi gerti daugiau juodosios arbatos ar kavos, tačiau jų reikėtų vengti, nes jose esantis kofeinas sausina organizmą. Rinktis žolelių arbatas: ramunėlių, šeivamedžių, pankolių, imbierų, saldymedžių, citrinžolių, sviliarožių.
 
  • Pasilepinti ajurvediniais masažais su aliejais. Masažas su aliejumi yra viena efektyviausių priemonių nuo odos sausumo. Masažas su aliejumi daromas prieš maudymąsi vonioje ar duše ir itin rekomenduojamas šaltuoju metų laiku. Tokį viso kūno masažą atlikti kartą per savaitę. 10 minučių odą masažuojamaisiais judesiais tepti aliejumi, po to ramiai pabūti dar 10 minučių ir tik tada nusiprausti. Kūno masažui tinka sezamų, alyvuogių, garstyčių, saulėgrąžų ir migdolų aliejai. Plaukų ir galvos odos geriausiai tinka sezamų, alyvuogių, kokosų, arganų, saulėgrąžų, migdolų ir avokadų aliejais, o veido masažui – erškėtrožių, migdolų, arganų, abrikosų kauliukų ir saulėgrąžų.
 
  • Drėkinti odą naktį. Pasikeitus metų laikui ir nukritus lauko temperatūrai svarbiausia, kad oda būtų pakankamai drėkinama. Naktį oda atsinaujina ir praranda daug drėgmės. Šaltuoju metų laiku tai gali labai pabloginti odos būklę, ypač kai bus įjungtas centrinis šildymas. Todėl rekomenduojama naudoti naktinį kremą su kolagenu ir vitaminuu C, puoselėjamąjį aliejų arba naktinę kaukę, turinčią omega 3 ir 6 riebiųjų rūgščių.
 
  • Šveisti odą. Reguliariai šveičiama oda neatrodo pavargusi ir papilkėjusi. Šveičiant pašalinamos negyvos odos ląstelės, skatinamas odos atsinaujinimas ir suteikia odai natūralaus švytėjimo. Rudenį šveisti reikia dar dažniau negu vasarą, nes tuomet ant odos tepama daugiau kūno priežiūros priemonių, kurios gali užkimšti odos poras.
 
  • Nepamiršti apsaugos nuo saulės. Galbūt nebėra taip šilta ir dangus apsiniaukęs, bet kenksmingi ultravioletiniai prasiskverbia net per storą debesų sluoksnį. Šiandien dermatologai apsaugos nuo saulės priemones rekomenduoja naudoti ištisus metus. Tai padės išvengti neigiamo saulės odai ir priešlaikinio senėjimo.
 
  • Nepamiršti viso kūno odos. Svarbu nepamiršti rūpintis viso kūno oda, nes ypač šaltesniais metų mėnesiais ji labiau linkusi sudirgti dėl aplinkos sąlygų ir dėvimų drabužių. Naudoti puoselėjamąjį dušo gelį ir kūno šveitiklį, padedantį atsikratyti negyvų odos ląstelių, ir drėkinamąjį arba maitinamąjį kūno losjoną. Vengti losjonų su mineraliniu aliejumi, nes gali kimšti odos poras.