Liūdna, bet kartu su rudeniu ateina peršalimo ir gripo sezonas. Tačiau tai nereiškia, kad reikia save izoliuoti nuo žmonių, kad išvengtumėte ligų. Sveikatą sustiprinti ir ligų išvengti galima, imantis prevencinių priemonių!

 

persalimas

7 patarimai, kaip paruošti organizmą peršalimo ir gripo sezonui:

 
  • Pasportuoti. Norint išlikti sveikiems šaltąjį sezoną, reikia būti fiziškai aktyviems. Kiek reikia sportuoti priklauso nuo individualių savybių: vieniems reikia daugiau, kitiems mažiau. Svarbu netinginiauti, bet ir nepersistengti. Judant suaktyvinama limfos apykaita, pašalinami toksinai ir svetimkūniai iš organizmo. Kvėpavimo pratimai stiprina širdį ir kraujagyslių sistemą. Užtenka 20 min. mankštos, kad pagerėtų imuninės sistemos atsakas.
 
  • Pasivaikščioti daugiau gamtoje. Gamta yra nuostabi. Jeigu bent pora kartų per savaitę rasite laiko pasivaikščiojimui parke, padarysite gerą darbą kūnui, protui ir sielai. Yra daug įrodymų, kad daug laiko leidžiant lauke sustiprėja imunitetas ir sumažėja stresas. Net jei labiau mėgstate laiką leisti tarp keturių namų sienų, bent retkarčiais išeikite į lauką pakvėpuoti grynu oru.
 
  • Į dienos valgiaraštį įtraukti imuninę sistemą stiprinančius maisto produktus. Valgyti daug vietinių, sezoninių maisto produktų. Ruduo mums dovanoja moliūgus, batatus, morkas, turtingus vitamino A, kuris stiprina imuninę sistemą. Taip pat reikėtų nepamiršti grybų, riešutų, sėklų, žolelių arbatų ir žalumynų.
 
  • Miegoti. Pakankamai neišsimiegojus lengviau kimba visokie virusai. Miegas reikalingas tam, kad kūnas pailsėtų ir atsinaujintų. Trūkstant miego organizmo gynybinė sistema nusilpsta. Nealinti organizmo bemiegėmis naktimis. Jeigu reikia, galima eiti pogulio ir po pietų.
 
  • Drėkinti organizmą. Rudenį oras tampa vėsesnis ir sausesnis, todėl svarbu gerti daug vandens ir kitų troškulį malšinančių gėrimų, pavyzdžiui, žolelių arbatų. Organizmą sudaro 60 % vandens, todėl net menkiausias jo trūkumas neigiamai atsiliepia kūno funkcijai ir imuninei sistemai.
 
  • Išlikti socialiems. Bendravimas su draugais gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, nes mažina stresą, kuris jį silpnina. Todėl nereikėtų rudenį užsisėdėti namuose, o dažniau išeiti susitikti su draugais, susigalvoti smagių pramogų.
 
  • Vartoti kokybiškus maisto papildus imuninei sistemai stiprinti. Rekomenduojama rinktis maisto papildus, kuriuose yra vitaminų A, C, D, E, K, cinko ir pan. Šie mikroelementai padeda stiprinti imuninę sistemą, išvengti peršalimo infekcijų ir gripo.