Būti savanoriu reiškia ne tik pagalbą kitiems, bet ir sau. Savanoriai ne tik jaučiasi reikalingi, nevieniši ir nenusiminę. Ši veikla netgi stiprina širdį ir yra raktas į ilgesnį gyvenimą!

 

Naujausių tyrimų rezultatai parodė, kad buvimas savanoriu sumažina aukšto kraujo spaudimo riziką. Taigi jie dažniau išvengia širdies priepuolio, insulto, širdies nepakankamumo ar metabolinio sindromo.

 

Dalyvaudami savanorinėje veikloje žmonės gali užmegzti prasmingų ryšių. Tai padaryti būtų sunkiau ar net neįmanoma, jei asmuo nedalyvautų jokioje veikloje. Gerų socialinių ryšių itin svarbu turėti pagyvenusiems žmonėms. Įrodyta, kad nevieniši žmonės yra atsparesni ligoms, ne taip greitai sensta.

 

Jungtinėse Valstijose buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo stebimi 1164 suaugusieji, nuo 51-erių iki 91-erių metų amžiaus. 2006 metais, tyrimo pradžioje, visų dalyvių kraujo spaudimas buvo normalus. Dalyviai eksperimento pradžioje ir pabaigoje turėjo atsakyti į klausimus apie savonorystės patirtį ir kitus dalykus. Praėjus nustatytam laikui, dar kartą buvo pamatuotas dalyvių kraujo spaudimas.

 

Rezultatai parodė, kad tie, kurie savanoriavo bent 200 valandų buvo 40 procentų mažiau linkę turėti aukštą kraujo spaudimą nei tie, kurie nedalyvavo savanorių veikloje. Visos be išimties savanorystės veiklos mažina riziką susirgti hipertenzija.