Yra daugybė būdų, kaip paskatinti blakstienų augimą: galima naudoti eterinius aliejus, masažuoti akių vokus arba tiesiog padaryti pertrauką nuo tušo ir kito akių makiažo. Tačiau lengviausias būdas jas sustiprinti yra šiek tiek paįvairinus savo kasdienę mitybą. Viskas, ką reikia padaryti – tai valgyti skanius ir sveikus produktus, kurie naudingi ne tik blakstienoms, bet ir visam organizmui. Štai keletas maisto produktų, reikalingiausių, norint džiaugtis ilgomis ir tankiomis blakstienomis.

 

blakstienos

7 maisto produktai, kurie padės blakstienoms užaugti ilgoms:

   
  • Kiaušiniai. Kodėl jie veikia? Todėl, kad kiaušiniuose gausu baltymų, rašo brightside.me. Ką jie daro? Plaukai ir blakstienos sudarytos iš keratino. Maisto produktai, kuriuose gausu baltymų, padeda organizmui gauti pakankamai aminorūgščių, kad galėtų pasigaminti keratinas. Tada blakstienos taps ilgesnės ir stipresnės.
 
  • Lašiša. Kodėl veikia? Lašiša yra omega 3 riebiųjų rūgščių, vitaminų D ir B šaltinis. Ką jie daro? Omega 3 riebalų rūgštys apsaugo blakstienas nuo lūžinėjimo, trapumo ir iškritimo. Vitaminai D ir B skatina blakstienų augimą.
  • Riešutai. Kodėl veikia? Įvairūs riešutai aprūpina organizmą vertingosiomis omega 3 riebalų rūgštimis ir vitaminu E. Ką jie daro? Riebiosios rūgštys kartu su vitaminu E transportuoja kraują ir deguonį į plaukų svogūnėlius. Tai suaktyvina kraujotaką ir sustiprina plaukų svogūnėlius. Padeda blakstienoms ilgiau išlikti vietoje ir skatina jas augti dar greičiau. 
  • Vaisiai ir daržovės. Kodėl veikia? Vaisiai ir daržovės turi daug vitaminų A ir C.  Ką jie daro? Šie vitaminai teigiamai veikia blakstienų augimą ir kolageno gamybą. Vaisių ir daržovių žievelėje yra silicio – esminio mineralo, kuris užtikrina, kad blakstienos bus sveikos ir gražios.
  • Grybai. Kodėl veikia? Grybuose natūraliai yra vitamino B3. Ką jis daro? Šis vitaminas pagerina kraujotaką ir skatina keratino gamybą. Vitaminas B3 stimuliuoja blakstienų augimą, mažina blakstienų sausumą ir trapumą. Taip pat šis vitaminas padeda ląstelėms daugintis ir neleidžia blakstienoms iškristi. 
  • Pupelės. Kodėl veikia? Puplėse yra vitamino H ir folio rūgšties. Ką jie daro? Vitaminas H sukatyvina kraujotaką į blakstienų svogūnėlius, todėl jos atrodo tankesnės. Be to, šis vitaminas apsaugo blakstienas nuo išsausėjimo ir iškritimo. Folio rūgšis neleidžia blakstienoms tapti per daug trapioms. 
  • Visadalių grūdų gaminiai. Kodėl veikia? Visadaliai grūdai yra turtingi vitamino B6 ir geležies. Ką jie daro? Vitaminas B6 suaktyvina melanino gamybą – melaninas yra pigmentas, kuris suteikia blakstienoms spalvą. Geležis kaupiasi blakstienų svogūnėliuose ir neleidžia jos susilpnėti ir iškristi. 

O ką naudoti išoriškai? Viena populiariausių ir pigiausių priemonių, skatinančių blakstienų augimą yra patys įvairiausi aliejai. Galima naudoti varnalėšų, ricinų, migdolų, net alyvuogių aliejus. Naudoti labai paprasta: tereikia aliejų labai švelniai, netrinant paskirstyti ant blakstienų taip, kad aliejumi būtų padengta blakstienų augimo linija. Lengviausia tai padaryti švariu seno blakstienų tušo šepetėliu, bet galima panaudoti ir vatos diskelius arba aliejų tepti pirštų galiukais. Svarbu, kad aliejaus nepatektų į pačias akis ir nesukeltų dirginimo. Aliejų galima naudoti 1 – 2 kartus per dieną. Net pačios nustebsite, kaip greitai pradėjo augti blakstienos ir tapo gerokai vešlesnės!