Vien bamboje gyvena apie 2368 bakterijų rūšys (o gal ir daugiau), tačiau ne visi rūpinasi jos švara. O ausų vaško pašalinimas su vatos pagaliuku iš tiesų yra pavojingas ir visai nebūtinas. Pasirodo, kad visą šį laiką daugelis iš mūsų tinkamai nesirūpino savo kūnu ir padarė jam daugiau žalos nei naudos. Taigi, kaip iš tikrųjų tinkamai reikia pasirūpinti savo higiena?

 

kūnas

7 kūno dalys, kurias visą gyvenimą valėte neteisingai:

 
  • Bamba. Daugelis žmonių bambos neprižiūri visai arba valo ją netinkamai. Bambą reikia valyti kartą per savaitę tam tikru būdu. Paimkite medvilninį tamponą, suvilgykite alkoholiu ir nuvalykite bambą. Pakartokite šį procesą, kol tamponėlis bus visiškai švarus. Tada nuvalykite vietą švariu medvilniniu tamponu, kad pašalintumėte alkoholio pėdsakus. Venkite naudoti šioje vietoje kūno losjoną.
 
  • Ausys. Tikriausiai nė nereikia aiškinti, kad ausų sierą šalinti aštriais daiktais griežtai draudžiama. Verčiau į ausis įlašinkite kelis lašus specialių ausų lašų ausų higienai palaikyti. Po 1 – 2 dienų švelniai pipete į ausį įlašinkite arba įšvirkškite šilto vandens. Pakreipkite galvą į šoną ir leiskite skysčiui nutekėti. Nuplauti ausį ir, jei reikia, pakartoti ankstesnius veiksmus. Vatos tamponu taip pat galima išvalyti ausies išorę.
 
  • Liežuvis. Odontologų nuomone, veiksmingiausia liežuvį galima išvalyti, naudojant specialų liežuvio grandiklį. Liežuvį reikia valyti taip dažnai kaip dantis. Uždėkite grandiklį ant liežuvio galo ir, lengvai spausdami, lėtai judėkite link priekio. Jei kyla vėmimo refleksas, tiesiog sureguliuokite grandiklio padėtį.
 
  • Alkūnės. Kad nesikauptų negyvos ląstelės, kurios alkūnėms suteikia tamsų atspalvį, rekomenduojama odą šveisti 1 – 2 kartus per savaitę. Norėdami tai padaryti, galite naudoti namuose pagamintą ar parduotuvėje įsigytą šveitiklį. Svarbiausia su juo alkūnes švelniai patrinti sukamaisiais judesiais. Negalima per stipriai trinti alkūnių, nes tai gali pabloginti odos būklę.
 
  • Galvos oda. Dėl negyvų odos ląstelių ir per gausaus plaukų priežiūros priemonių naudojimo galvos oda tampa nešvari. Norėdami ją tinkamai išvalyti, prieš naudodami šampūną gerai sudrėkinkite vandeniu plaukus. Tada sumaišykite vandenį su šampūnu ir tepti ant galvos odos. Jei naudojate plaukų kondicionierių, tepkite jį tik ant plaukų galiukų.
 
  • Veidas. Putojantys muilai ir valomosios putos sausina jūsų odą, todėl geriausia jų vengti. Rekomenduojama veidui prausti naudoti švelnų prausiklį ir drungną vandenį. Užtepti prausiklio ant veido, palaukti 60 – 90 sekundžių ir nuplauti vandeniu.
 
  • Nugara. Kalbant apie dušą, gali būti sunku pasiekti nugarą. Pradėkite masažuodami nugarą sausu šepečiu su ilga rankena. Tada nuplaukite nugarą ilga plaušine ar masažine juosta nugarai.
 

O kaip valyti auskaro įvėrimo vietą?

 

Pasak kai kurių auskarų vėrėjų, auskarų vėrimo vietai prižiūrėti geriausia naudoti druskos tirpalą. Prispauskite stiklinę su druskos tirpalu prie auskaro įvėrimo vietos. Lengvas prispaudimas palengvins nešvarumų pašalinimą ir pagerins kraujotaką.