Rodos, numesti svorio taip paprasta. Tereikia sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Tačiau čia iškyla problema. Ką daryti, kad nekiltų alkio priepuolis, kaip slopinti žvėrišką apetitą? Laikantis dietos išsiskiria daugiau alkio hormono grelino, kuris skatina daugiau valgyti. Paprasti patarimai padės išvengti alkio jausmo ir greičiau sulieknėti.

 

Dietologai neveltui nuolatos šneka apie liesų baltymų naudą, nes jie geriau nei kitos maistinės medžiagos užtikrina sotumo jausmą. Be to, organizmas baltymus ilgiau virškina ir pasisavina. Baltymus (liesą mėsą, kiaušinių baltymus ar neriebų jogurtą) geriausiai vartoti per pusryčius. Rekomenduojama per pusryčius suvartoti bent 30 g baltymų.

 

Bulvėse yra krakmolo, dėl kurio jos yra ilgiau virškininamos ir suteikia sotumo  jausmą. Virta ar be riebalų kepta bulvė turi tik 100 kalorijų, todėl rekomenduojama suvalgyti bulvę per pietus. Reikėtų vengti riebaluose keptų bulvių ar bulvių salotų su majonezu.

 

Negalima  visiškai išbraukti riebalų iš mitybos. Alkį slopina oleino rūgštis, nesotieji riebalai, esantys alyvuogių aliejuje, riešutuose ir avokaduose. Nesotieji riebalai neturi viršyti 20 proc. visų per dieną suvartojamų kalorijų. Per dieną patartina suvartoti 30 g riešutų ar ketvirtį avokado.

 

Sportas ne tik degina kalorijas, bet ir padeda jų suvartoti mažiau. 60 minučių intensyvi kardio treniruotė apetitą slopina dar dvi valandas po sporto. Aerobikos pratimai slopina grelino ir kelia apetitą slopinančio hormonų lygį.

 

Po valgio greipfrutai sumažina insulino lygį, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir skatina metabolizmą.

 

Įrodyta, kad žmonės, kurie rytą valandą kramto gumą suvartoja 67 kalorijomis mažiau per pietus ir jų nekompensuoja vėlesniais valgymais.

 

Maisto kvapas gali sukelti jausmą, kad jau esate pavalgę. Vieno tyrimo duomenimis, žmonės, kurie kas dvi valandas įkvėpdavo pipirmėčių kvapo per savaitę suvartojo 2700 kalorijomis mažiau nei įprastai. Tokį patį poveikį turi žaliųjų obuolių, vanilės ir bananų kvapai. Kuo dažniau užuodžiate šiuos kvapus, tuo mažiau kalorijų suvartojate.