Jeigu jau susikūrėte internetinį verslą arba dar tik apie jį galvojate, tikriausiai žinote, kad norėdami pritraukti tikslinės auditorijos dėmesį, pelnyti žmonių pasitikėjimą ir dėlto sėkmingai parduoti savo siūlomus gaminius, turite būti ne tik savo nišos, bet ir viešojo kalbėjimo ekspertas. Vaizdo įrašai, internetiniai seminarai, garsių asmenybių interviu, grupiniai užsiėmimai yra nepakeičiama jūsų verslo dalis, o tolesni pasiekimai priklausys nuo jų kokybės. Tačiau dalis pradedančių veiklą internete nežino, kaip elgtis, ką daryti, norint sukurti aukštos kokybės vaizdo įrašą. Jei esate vienas iš jų, nesijaudinkite, o pasinaudokite toliau pateikiamais šešiais gerais patarimais, kaip labiau pasitikėti savimi prieš vaizdo kamerą.

 

kamera

6 patarimai, kaip kalbėti prieš kamerą:

 
  • Susitelkti į sėkmingą  užduoties atlikimą. Kalbėdami niekada nepamirškite, apie ką iš tikrųjų kalbate ir ką norite pasakyti. Galbūt būtų naudinga priešais save pasidėti gaminį, kurį norite pristatyti, į kurį pažvelgę, prisimintumėte, kad nereikėtų nuklysti į lankas ir kalbėti tik tai, kas svarbu ir aktualu šią akimirką.
 
  • Energingai perduoti vaizdo įrašų turinį. Įsitikinkite, kad perteikdami turinį, tai darote pakankamai energingai. Norėdami tai padaryti, turite išlaisvinti kūną ir balsą, kad galėtumėte lengvai perduoti pranešimą pasauliui. Tam yra keli naudingi patarimai. Pavyzdžiui, prieš pradėdami kalbėti pašokinėkite vienoje vietoje. Sumažės kūno įtampa ir jausitės laisviau filmuodamas save. Kitas pratimas: prieš pradėdami kalbėti prieš kamerą, nebijokite pasimaivyti, paūbauti, leisti kitus juokingus garsus, kurie padės atsipalaiduoti, pagerins nuotaiką ir leis atsipalaiduoti.
 
  • Įsivaizduoti, kad žiūrite į draugą. Jeigu tiesiog žiūrite į vaizdo kamerą lyg ji būtų negyvas daiktas, žinoma, labai sunku sukurti šiltą bendravimo atmosferą. Geriau pažvelkite į kamerą ir pamatykite draugo ar žmogaus, kuris priverčia jus šypsotis, veidą. Taigi, jūs pamatėte šį veidą, nusišypsokite ir pradėkite kalbėti.
 
  • Pateikti kokybišką garso įrašą. Garso aparatūrai nereikia išleisti tūkstančių eurų. Norint pradėti kalbėti prieš kamerą, tereikia susirasti tylų kambarį, kuriame nebūtų jokio pašalinio triukšmo. Puiku, jei turite mikrofoną. Tačiau pradedantiems pakaks ir telefonui pritaikytų ausinių.
 
  • Nepasiruošti scenarijaus. Pabandykite tiesiog atsistoti priešais kamerą ir kalbėti. Pasakykite, žiūrėdami į kamerą, viską, ką žinote apie tam tikrą, jums rūpimą dalyką. Kai išdžius burna, padarykite pauzę, pradėkite kalbėti toliau. Kuo ilgiau kalbėsite, tuo išeis natūralesni sakiniai. Ilgai kalbant informacija pradeda nuosekliai ir pagal svarbą rikiuotis natūraliame sraute. To negalima pasiekti, kalbant pagal iš anksto paruoštą scenarijų ir bandant pasakyti žodis žodin anksčiau išmoktą tekstą. Kalbėti reikia natūraliai. Neturi atrodyti, kad skaitote iš lapo.
 
  • Tobulinti savo įgūdžius. Išmokti kalbėti prieš įjungtą vaizdo kamerą reikia daug praktikos. Galima atlikti tokį pratimą: įsivaizduokite, ką jūs ketinate daryti ar pasakyti ir įsivaizduokite save darant tai tobulai. Įrašykite save taip kalbantį. Po to įvertinkite savo klaidas ir kitus niuansus, kurie jums nepatiko. Ištrinkite ankstesnį įrašą ir įrašykite kitą, kuriame stenkitės nebedaryti anksčiau padarytų klaidų. Kartokite filmavimą tol, kol būsite patenkinti rezultatu. Prisiminkite, kad kartojimas yra mokslų motina, todėl kuo dažniau praktikuosite viešąjį kalbėjimą prieš vaizdo kamerą, tuo jums geriau seksis tai daryti.