Oro kondicionierių išradimas padėjo žmonėms lengviau ištverti šiltuoju metų laiku. Iki tol būdavo vėsinamasi tradiciniais būdais: vėsiu vandeniu, vėduoklėmis arba tiesiog slepiantis nuo saulės ir karščio pavėsyje. Tačiau net ir geriausi dalykai nepraeina be pasekmių, todėl, be abejo, tokių turi ir oro kondicionavimo sistemos. Ypač verta atkreipti dėmesį į tai, kad neteisingai naudojant oro kondicionierius gresia net kelios sveikatos problemos.

 

oro kondicionierius

5 sveikatos problemos, kurias gali sukelti oro kondicionieriai:

 
  • Ligos ir nuolatinis nuovargio jausmas. Lauke alina karštis, bet namie ar biure drebate iš šalčio? Tai gali būti priežastis, kodėl jaučiatės pervargę. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie dirba patalpose, kuriose oro kondicionierius dirba per daug intensyviai, dažniau kenčia nuo lėtinių galvos skausmų ir skundžiasi nuovargiu. Be to, tie, kurie dirba nuolat stipriai kondicionuojamuose patalpose, dažniau skundžiasi nosies ir gerklės gleivinės sudirginimu ir kvėpavimo problemomis. Sudirgus nosiaryklės gleivinei didėja rizika užsikrėsti peršalimo ligų, gripo, COVID-19 ir kitų ligų virusais.
 
  • Sausa oda. Daug laiko praleidžiant palalpose, kuriose visu galingumu veikia oro kondicionavimo sistemos, oda praranda drėgmę ir neišvengiamai išsausėja. Jeigu reguliariai nenaudojate odą drėkinančių priemonių, netrukus pradėsite pajausti odos sausumo simptomus.
 
  • Lėtinių ligų paūmėjimas. Centrinio oro kondicionavimo sistemos gali sustiprinti ligų, kuriomis dabar sergate, simptomus. Yra žinoma, kad oro kondicionieriai pablogina žemo kraujo spaudimo, artrito, neurito simptomus ir tiems, kurie nuolat leidžią laiką kondicionuojamose patalpose, tampa sunkiau nei įprastai suvaldyti skausmą.
 
  • Organizmo nebesugebėjimas ištverti karštį. Tie, kurie nuolat leidžia laiką kondicionuojamose patalpose, ilgainiui nebegali toleruoti įprastai karštos vasaros temperatūros. Toks karščio netoleravimas atsiranda dėl streso, kurį organizmas patiria, išėjęs iš vėsios aplinkos į visai priešingos temperatūros lauką. Karščio netoleravimas gali būti susijęs su mirties atvejais karščiausiomis metų dienomis. Kanados statistika rodo, kad dėl karščio sukeltų paūmėjimų kasmet miršta apie 400 žmonių.
 
  • Kvėpavimo problemos. Nors oro kondicionierius yra tikras gelbėtojas, pavyzdžiui, kai užstringate transporto kamštyje karštą dieną, bet taip pat jis yra ir pavojingas, nes dėl oro kondicionieriaus srauto ore sklando daugiau bakterijų ir mikroorganizmų, kurie gali sukelti kvėpavimo problemas.Tyrėjai iš Luizianos valstijos medicinos centro nustatė 8 pelėsio rūšis, gyvenusias 22 iš 25 testuotų automobilių. Oro kondicionieriai taip pat garsėja dėlto, kad ore cirkuliuoja patogeninius mikroorganizmus, sukeliančius legioneliozę – infekcinę ligą, sukeliančią karščiavimą, plaučių uždegimą ir net mirtį.