Norint atsikratyti kelių kilogramų, tereikia atsikratyti kai kurių įpročių ir pakeisti jais gerais. Kartais užtenka nedidelių pokyčių, kad išliktumėte geros fizinės formos. Nereikia didelių pastangų, kad pajustumėte ir pamatytumėte skirtumą tarp to, kaip jaučiatės ir atrodote.

 

12 patarimų, kaip sulieknėti nuolatos skubantiems žmonėms:

 

dietos

 • Konservuotus maisto produktus pakeisti šaldytais maisto produktais. Į konservuotus produktus papildomai dedama cukraus. Konservuojant suyra nemažai vitaminų ir mineralų, todėl geriau rinktis šaldytas daržoves ir vaisius.
 
 • Įprastus saldumynus keisti cukruotais vaisiais ir riešutais. Pyragus, saldainius pakeisti šviežiais ir džiovintais vaisiais, riešutais. Taip sumažinsite cukraus ir riebalų suvartojimą, nors nereikės visiškai atsisakyti saldumynų. Be abejo, nereikėtų piktnaudžiauti vaisiais – labai svarbu visada turėti saiką.
 
 • Valgyti daugiau vaisių su kauliukais, o ne su sėklomis. Persikai, nektarinai, slyvos gali sumažinti cholesterolio lygį, todėl, jei norite numesti svorio, šiems vaisiams teikite pirmenybę. Verta prisiminti, kad mitybos specialistai rekomenduoja vaisius vartoti pirmojoje dienos dalyje.
 
 • Nesinaudoti liftu. Jeigu nustotumėte naudotis liftu ir pradėtumėte dažniau lipti laiptais, jau po mėnesio pastebėtumėte teigiamus rezultatus: sustiprėsite fiziškai, gali nukristi keletas kilogramų.
 
 • Užkandžiavimą spragėsiais ir traškučiais keisti lanko sukimu. Jeigu atsikratytumėte įpročio savaitgalius leisti, žiūrint televizorių ir užkandžiaujant kukurūzų spragėsiais, jai po kelių mėnesių pastebėtumėte, kad jūsų liemuo tapo lieknesnis. Dar geresnių rezultatų galima pasiekti, jei žiūrėdami filmą ar serialą, suktumėte lanką.
 
 • Kaloringus desertus keisti į dietinius desertus. Vos per porą mėnesių galite numesti keletą kilogramų, jei atsisakysite riebių ir kaloringų desertų. Juos galima lengvai pakeisti gaiviomis vaisių salotomis ar šaldyto jogurto desertu.
 
 • Atsisakyti riebios grietinės. Nieko sudėtingo pakeisti riebų majonezą ir grietinę natūraliu arba graikišku jogurtu. Ilgainiui tai gali padėti atsikratyti kelių papildomų kilogramų.
 
 • Pasirinkti tinkamą kavą. Jeigu paprastai geriate kaloringą kapučino kavą, pakeiskite ją paprasta, juoda kava. Taip sumažinsite kasdien suvartojamų kalorijų kiekį.
 
 • Bendrauti su draugais sporto klube. Niekada nerandate laiko sportui? Yra puiki išeitis! Organizuokite susitikimus su draugais ir kolegomis kavinėje netoli sporto klubo. Tuomet lengviau bus rasti 30 laisvų minučių savo dienotvarkėje. Taip pat galima pasiūlyti kartu pasportuoti. Taigi, galite suderinti viską: ir sportą, ir bendravimą su draugais.
 
 • Užkandžiauti prieš pagrindinį valgymą. Kiekvieną kartą apsilankę restorane galima suvartoti net iki 1000 kalorijų. Tačiau jeigu prieš vakarienę mieste suvalgysite neriebaus sultinio arba šviežių salotų su lengvu padažu, viešojo maitinimo įstaigoje galite suvalgyti 20 – 30 % mažiau maisto. Pavyzdžiui, suvalgysite porą gabalėlių picos, o ne visą. Nuolat laikantis šios taisyklės, per metus galite numesti apie 5 – 7 kg.
 
 • Išbandyti aromaterapiją. Nuo seno žinoma, kad skirtingi kvapai veikia mūsų apetitą. Pavyzdžiui, bananų, kriaušių ir obuolių aromatai gali sumažinti apetitą ir padėti atsikratyti noro sukrimsti ką nors skanaus. Tad kai ranka tiesiasi prie pakelio su sausainiais, susilaikykite ir vietoj dar vieno sausainio, suvalgykite obuolį, kriaušę ar bananą.
 
 • Lengva sriuba vietoj pagrindinio patiekalo. Keli kilogramai tarsi be pastangų ištirps, jeigu reguliariai rinksitės neriebią sriubą su mėsa ir daržovėmis, o ne sotų pagrindinį patiekalą. Sriuba suteiks sotumo jausmą, tačiau joje būna mažiau kalorijų.