Praeitą savaitę Lietuvos melomanus pasiekė džiugi žinia – Lietuvoje pirmą kartą koncertuos ir vienintelį koncertą visame regione surengs legendinė roko grupė „Aerosmith“. Gegužės 21 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiantį koncertą grupė įtraukė į savo pasaulinių gastrolių „Global Warming Tour“ tvarkaraštį.

 

Nors apie „Aerosmith“ rašyta ir kalbėta ne kartą, viena perkamiausių ir populiariausių pasaulio grupių slepia nemažai paslapčių. Atskleidžiame kai kurias jų:

 

 1. Tikrasis grupės lyderio Steveno Tylerio vardas yra Stevenas Tallaracio, o jo pirmoji grupė vadinosi „The Strangeurs“. Deja, jai teko keisti savo pavadinimą, mat, tuo metu muzikavo kita grupė pasivadinusi „The Starngers“. Taigi, „The Starngeurs“ tapo „Chain Reaction“, o S. Tallaracio – Stevenu Tally. Grupei išsiskirsčius, S. Tally įkūrė „Aerosmith“ ir tapo Stevenu Tyleriu. Beje, iš pradžių jis buvo pasirinkęs Tylerio Britto sceninį vardą, bet grupės vadybininkas vokalistą atkalbėjo ir jam pasiūlė Steveno Tylerio variantą.
 2. Bostone esančią kavinę „Hard Rock Cafe“ galima vadinti „Aerosmith“ muziejumi. Čia stovi S. Tylerio mikrofono stovas papuoštas kaklaskarėmis – vienas iš vokalisto scenos komplektų, paruoštų jo buvusios žmonos dizainerės Teresos Barrick, taip pat gitaristo Joe Perry batai ir gitara, Teresos sukurtas švarkas ir kelnės, kurias dėvėjo bosistas Tomas Hamiltonas ir būgnininko Joey Kramerio būgnų dalis.
 3. „Aerosmith“ albumas „Thea Greatest Hits“ tapo deimantiniu, o tai reiškia, kad jo buvo parduota daugiau kaip 10 mln. kopijų.
 4. Jei „Aerosmith“ būtų sutikę atlikti koverius, nemažai uždirbti galėjo jau pirmaisiais veiklos metais, nes tuo metu klubų savininkai pirmenybę teikė grupėms, grojančioms žinomus hitus. Tačiau „Aerosmith“ buvo užsispyrę ir grojo tik savo kūrinius, todėl jiems teko ne kartą koncertuoti mokyklose ar kitose mažai apmokamose vietose, kol subūrė savo gerbėjų armiją ir žinomu pavertė savo repertuarą. Veiklos pradžioje grupės nariams teko skaičiuoti centus.
 5. Steveno Tylerio dukra yra žinoma aktorė Liv Tyler, tačiau apie tai, kad jos tėvas „Aerosmith“ vokalistas, aktorė sužinojo tik sulaukusi 11 metų.
 6. Kita garsi aktorė Jeniffer Aniston ne kartą yra viešai pareiškusi, kad, jos nuomone, Stevenas Tyleris yra „karštas“ vyrukas. Dar būdama su Bradu Pittu aktorė pareiškė, kad S. Tyleris yra vienintelis vyras planetoje, dėl kurio ji paliktų B. Pittą.
 7. Iš pat pradžių Stevenas Tyleris buvo grupės būgnininkas.
 8. Profesijos, kurias išbandė vienas labiausiai pasaulyje atpažįstamų vokalistų S. Tyleris: žigolo, gurmaniškų patiekalų virėjas ir parko prižiūrėtojas.
 9. „Aerosmith“ buvo pirmoji roko grupė, savo amplua pasirodžiusi seriale „Simpsonai“. Įdomu tai, kad pagal susitarimą seriale turėjo pasirodyti ir grupės vadybininkas.
 10. Gitaristas Joe Perry pirmąją savo gitarą gavo būdamas šešerių. Tai buvo havajietiška gitara, kurią jam padarė dėdė.
 11. Buvęs Masačiusetso gubernatorius Williamas Weldas balandžio 13-ąją paskelbė „Aerosmith“ diena. Pirmoji „Aerosmith“ diena buvo paminėta 1993 m.
 12. Pirmąjį koncertą „Aerosmith“ surengė 1970 m. lapkričio 6 d. vienoje iš Masačiusetso mokyklų. Jį surengti pavyko tik grupės gitaristo Joe Perry motinos dėka, kuri dirbo gretimoje mokykloje.
 13. „Aerosmith“ apmoka ketvirtadieniais Bostono šiuolaikinio meno institute apsilankančių lankytojų bilietus.
 14. Scena iš grupės video klipo „Cryin“, kurioje Alicia Silverstone šoka nuo tilto, grupei kainavo 10 tūkst. dolerių, nors truko tik 5 sekundes. Šis video klipas vadinamas vienu brangiausių visų laikų vaizdo klipų, nes jo biudžetas perkopė keletą milijonų dolerių.
 15. Kai Steveną Tylerį išmetė iš mokyklos, jis iš vietinės grupės pavogė gitarą ir ją vis dar turi. Jos skambesį galima išgirsti dainos „Livin‘ on the Edge“ pabaigoje.
 16. Įrašant dainą „Home Tonight“ S. Tyleris groja pianinu, o jam akompanuoja 101 vyro orkestras.
 17. Iš pradžių „Aerosmith“ norėjo pasivadinti „Spike Jones“ arba „Jack Daniels“.
 18. Per koncertinį turą „Get A Grip“ grupė iš viso naudojo 96 450 gitaros stygas ir 59 gitaras.
 19. Per koncertinį turą „Rump-tour“ Stevenas Tyleris padarė 652 salto.
 20. Grupės lėktuvas turi vardą. Vyrukai jį pavadino „Airforce One“.