Visi santykiai yra skirtingi, tačiau visuose iš jų galima pastebėti bendras tendencijas. Visoms poroms tenka išgyventi tuos pačius santykių etapus ir tik nuo jų pačių priklauso, ar jie įveiks likimo siųstus išbandymus ir išsaugos savo meilę, ar ne.

 

santykiai

15 sveikų ir laimingų santykių fazių:

 

 • Susižavėjimas. Iš pradžių susitinka akys, pilve pradeda skraidyti drugeliai, atsiranda susižavėjimas. Šioje fazėje neretai klausinėjama apie dominantį asmenį draugų arba jis pradedamas sekti socialiniuose tinkluose.

 

 • Pirmasis pasimatymas. Per pirmąjį pasimatymą pagaliau suprantama, ar yra taip vadinama tarpusavio chemija ir norėsis pažinti asmenį dar daugiau, užmezgamas intymus ryšys.

 

 • Pirmasis bučinys. Jis gali nutikti per pirmąjį arba per antrąjį, arba per trečiąjį pasimatymą. Vis dėlto nerekomenduojama skubėti ir geriau, jei tai įvyksta ne per pirmąjį pasimatymą. Bučinys padeda įsitikinti, ar jūs esate suderinami ir po to, ar sustiprėja jausmai, arba atvėsta.

 

 • Pirmasis kartas. Nuėję į kelis pasimatymus ir pajutę, kad esate laimingi būdami su šiuo žmogumi, ateina laikas pirmą kartą pasimylėti. Dauguma porų pasimyli pirmą kartą, praėjus 1 – 2 mėnesiams po pažinties pradžios, tačiau labai religingi asmenys gali laukti iki vestuvių.

 

 • Miegojimas kartu. Pirmasis kartas ne visada baigiasi miegojimu kartu. Kartais gali reikėti išeiti namo. Kartais kitas žmogus turi keltis anksti rytą. Tačiau kažkada bus ne tik seksas, bet ir miegojimas kartu bei pusryčiai. Tai padeda dar labiau sustiprinti poros ryšį. Šioje santykių fazėje paprastai pora nusprendžia turėti monogaminius santykius.

 

 • Susipažinimas su draugais. Dabar, kai oficialiai jau esate kartu, laikas susipažinti su vienas kito draugais. Priklausomai nuo to, kaip gerai pažįstate savo porą, gali būti, kad jau žinote, kas jo ar jos draugai. Tačiau jeigu santykius užmezgėte su visiškai nauju žmogumi, jau laikas pradėti susipažinti su draugais. Tai gali labai daug atskleisti apie antrąją jūsų pusę.

 

 • Medaus mėnesio pabaiga. Iki šio etapo buvote medaus mėnesio fazėje ir galite likti joje šiek tiek ilgėliau. Vis dėlto pirmasis susižavėjimas ir aistra nuo dabar pradeda šiek tiek silpnėti ir būti kartu tampa jauku ir gera.

 

 • Komfortas. Santykiai tampa labai patogūs, bet komforto zonoje visada atsiranda rizika, kad atsiras rutina. Jūs jau pakankamai gerai pažįstate savo partnerį, esate laimingi, būdami kartu ir, kai antroji pusė yra šalia.

 

 • Susipažinimas su tėvais. Jei jūs jau nemažai laiko susitikinėjate, greičiausiai prieinate tą tašką, kai norite susipažinti su vienas kito tėvais. Žinoma, laikas, kada žmonės supažindina tėvus su savo antrosiomis pusėmis, keičiasi su amžiumi. Tačiau rimtuose, ilgalaikiuose santykiuose – tai yra natūralus, kitas žingsnis.

 

 • Santykiai tampa rimti. Kai praeina ne vienas mėnesis draugystės, viskas tampa rimčiau, poros pradeda šnekėtis apie vestuves ir vaikus.

 

 • Planai gyventi kartu. Maždaug po metų susitikinėjimo laikas pagalvoti apie gyvenimą kartu. Kada iš tikrųjų apsigyvensite, priklauso ir nuo to, ar jus skiria didelis atstumas, ar išrinktasis gyvena tiesiog kitame miesto kvartale.

 

 • Gyvenimo kartu pradžia. Prieš pradedant gyventi kartu, reikia aptarti, kur gyvensite, kaip dalysitės išlaidomis ir pareigomis namuose ir būti pasiruošusiems tam, kad pažinsite vienas kitą dar labiau, ryšys taps dar artimesnis.

 

 • Sužadėtuvės. Natūralu, kad netrukus po to, kai apsigyvensite kartu, jei viskas gerai, vyras pasipirš moteriai (arba atvirkščiai, juk dabar lygios teisės!). Jeigu abu norite vestuvių ir vaikų – tai neišvengiama!

 

 • Vestuvės. Vestuvės po piršlybų yra natūralus kitas žingsnis. Jūs gyvenate kartu, norite susituokti, todėl niekas nebesutrukdys jums tai padaryti. Šioje fazėje įsipareigojama būti su šiuo žmogumi amžinai.

 

 • Vaikai ir tolimesnis gyvenimas. Tikėkimės, kad nutilus vestuvių varpams, gyvensite ilgai ir laimingai. Žinoma, tai ne visada yra labai paprasta. Ilgalaikiuose santykiuose pasitaiko visko, tenka daug išgyventi, kaip sakoma, kartu suvalgyti pūdą druskos, patirti daug nusivilgymų, užauginti vaikus. Tačiau tai tik subrandins jūsų meilę ir išmokys vertinti tik tai, kas svarbiausia, išmokys būti atspariems likimo smūgiams ir netikėtumams.