Kol šildymo sezonas dar neprasidėjo, namuose gali būti šaltoka. Norint, kad per žema temperatūra kambariuose nekeltų diskomforto, galima pasinaudoti šiais patarimais.

 

siluma

14 patarimų, kaip sušilti šaltame bute:

 
 • Pakabinti sunkias naktines užuolaidas. Ryte jas atitraukti, o sutemus – užtraukti. Prasidėjus šaltymečiui, plonas užuolaidas ant langų reikia pakeisti į storesnio audinio ir jas užtraukti, kai lauke sutemsta. Storos užuolaidos veiks kaip šilumos izoliatorius ir apsaugos namus nuo šalto oro srovių. Tai ypač pasakytina, jei pro langus (deja, kartais ir per plastikinius) pučia vėjai.
 
 • Pasidaryti vonelę pėdoms. Prieš atsisėsdami ant sofos prieš televizorių ar patogiai įsitaisę fotelyje su gera knyga, atsineškite į kambarį dubenį su karštu vandeniu ir pasidarykite pėdų vonelę. Karštas vanduo ne tik sušildys kojas, bet ir erdvę aplink jus. Kai vanduo atvės, užsimaukite vilnones kojines.
 
 • Įsigyti elektrinę antklodę ar paklodę. Gulėti šaltoje lovje? Net galvoti apie tai nemalonu. Būna, kad apsiklojate trimis antklodėmis, bet vis tiek negalite sušilti ir užmigti. Norėdami miegoti šiltoje lovoje, naudokite elektrinę paklodę ar antklodę. Jose yra specialūs kaitinimo elementai ir keli temperatūros režimai. 15 – 20 min. prieš miegą įjunkite paklodę ir eikite tvarkyti savo reikalų. Kai grįšite, lova jau bus šilta.
 
 • Nusimaudę palikite praviras vonios duris. Turite karštą dušą? Puiku, pasišildėte, o dabar pašildykite ir butą. Žinoma, nuo vonios įšils ne visi kambariai, bet koridorius ir šalia esantis miegamasis šiek tiek įšils. Po maudymosi vonios oras tampa šiltas ir drėgnas, todėl patartina jį išleisti. Deja, šildymo efektas išnyks per pusvalandį, tačiau tai geriau nei nieko.
 
 • Dėvėti labai šiltas šlepetes ir pižamą. Akivaizdu: jei šalta, vadinasi, reikia apsirengti šilčiau. Namuose galima dėvėti šiltas kelnes ir megztinius, miegoti su storomis pižamomis ir vilnonėmis kojinėmis. Taip pat reikėtų nepamiršti jaukių ir šiltų šlepečių. Jei rytą jų nėra prie lovos, geriau jau visai nesikelti. Tiems, kurie yra ypač šalta, yra sugalvotos net šildomos šlepetės, prie kurių prijungtas USB kabelis.
 
 • Tarp radiatoriaus ir sienos padėti folijos lakštą. Šis patarimas, pravers, kai šildymo sezonas prasidės, bet atrodys, kad šilumos vis tiek maža. Radiatoriai šildo kambarį iš vienos pusės, o iš kitos pusės šildo betoninę sieną. Kodėl turėtumėte šilumą atiduoti betonui? Folija tarp sienos ir radiatoriaus atspindi šilumą atgal į kambarį ir nepraeina pro sieną.
 
 • Judėti. Judėjimas yra gyvenimas ir šilumos šaltinis. Fizinis aktyvumas padidina širdies ritmą, gerina kraujotaką ir skatina kūno temperatūros kilimą. Galima atlikti trumpą mankštą arba užsiimti namų ruoša, pavyzdžiui, išvalyti virtuvę ar vonios kambarį.
 
 • Po kepimo palikti praviras orkaitės dureles. Tarkime, skanūs sausainiai jau paruošti ir jūs išjungėte orkaitę. Tada palikite atidarytą orkaitę ir leiskite šilumai išeiti. Ir nors virtuvė, kur nuolat verda maistas, jau yra šilčiausia namų vieta, tokiu būdu galima ją dar labiau sušildyti.
 
 • Visuose kambariuose palikti pledų. Kuo daugiau šiltų pledų bute, tuo geriau. Būtų puiku, jei jų būtų galima rasti ant kiekvienos sofos ir kėdės. Pradėjote šalti – užsimeskite pledą ant pečių. Sušilote – padėkite pledą. Be to, pledai yra stilingi interjero daiktai.
 
 • 5 – 10 min. įjungti lubų ventiliatorius. Atrodo nesąmonė, bet tik paklausykite! Šiltas oras kyla aukštyn, o šaltas visada lieka žemiau. Todėl mums ir reikia ventiliatoriaus: jis maišys orą ir šiltas nusileis prie šalto, todėl temperatūra kambaryje taps pora laipsnių malonesnė.
 
 • Naudoti karšto vandens šildykles. Žinoma, elektrinis šildyklės skamba moderniau, bet panašų poveikį turi ir tradicinės karšto vandens šildyklės ar net paprastas plastikinis butelis su karštu vandeniu. Prieš miegą į lovą padėkite tokią šildyklę ir mėgaukitės šiluma.
 
 • Gerti šiltas arbatas. Bet koks šiltas gėrimas sušildo. Atminkite, kad labiausiai šildys toks gėrimas, kuriame bus šių ingredientų: imbiero, cinamono, citrinos, medaus, gvazdikėlių ir pipirų.
 
 • Sušildyti lovą plaukų džiovintuvu. Šis prietaisas taip pat pravers sušildyti ne tik atvėsusią patalynę, bet ir drabužius bei avalynę. Tačiau jokiu būdu plaukų džiovintuvo negalima uždengti su antklode – jis gali perkaisti ir sukelti gaisrą.
 
 • Apsikabinti! Susiglaudus bus šilčiau! Be to, dažniau apsikabindami su artimais žmonėmis būsite laimingesni ir jos šaltis nebus baisus.