Tikriausiai daugeliui pažįstama situacija, kai pamirštama, kad karštame vandenyje vilnoniai audiniai traukiasi. Ypač gaila, kai dėl išsiblaškymo tenka išmesti mėgstamiausius megztinius. Tačiau nereikia skubėti tokio drabužio atsikratyti. Yra patarimų, kurie gali sugrąžinti mezginiui prarastą formą.

 

Visų pirma jokiais būdais pernelyg karštame vandenyje išskalbto vilnonio drabužio negalima džiovinti džiovyklėje. Tada padėtis tikrai taps nebepataisoma.

 

Į užkimštą kriauklę ar dubenį prileisti drungno vandens ir įpilti du šaukštus (apie 30 ml) kūdikių šampūno. Vilnonį drabužį švelniai panardinti muiluotame vandenyje taip, kad jis visas būtų apsemtas. Dažnai to pakanka, kad vilnos pluoštas suminkštėtų ir atsileistų. Audinį mirkyti mažiausiai pusvalandį. Tada drabužį ištraukti iš vandens, nenuskalauti ir leisti jam nuvarvėti.

 

Megztinį suvynioti į storą rankšluostį, kad sugertų kuo daugiau drėgmės. Tada jį pradėti tempti ant kokios nors kietos plokštės iki pradinio dydžio. Kad megztinis tempiant laikytųsi vietoje, jį galima pritvirtinti smeigtukais. Paskui palikti džiūti, tik pasižiūrėti kas porą valandų, ar nereikia vėl kiek patempti ir paformuoti megztinio.

 

Nepavykus vilnonį megztinį visada galima panaudoti įvairiems rankdarbiams iš vilnos gaminti. Galbūt klaida, kai įdėjote vilnonį audinį į karštą vandenį, paskatins susidomėti nauju hobiu!