Skandinavijos šalys garsėja įstabiais kraštovaizdžiais, įdomia kultūra ir atšiauriomis oro sąlygomis. Būtent iš skandinavų reikėtų pasimokyti, kaip prižiūrėti savo odą žiemos sezonu, nes jie žino, kaip saugoti odą, pagerinti jos būklę ir palaikyti tokią gerą visą žiemą. Kai kurie patarimai jums gali pasirodyti banalūs ir per daug paprasti, tačiau šiuo atveju svarbus integruotas požiūris ir režimas.

 

rankos

1. Naudoti aliejus, kad drėkintumėte odą. Ekologiškas aliejus apsaugos odą nuo senėjimo, prisotins ją naudingais mikroelementais ir išlaikys jūsų odą švarią bei spindinčią.

 

2. Mūvėti pirštuotas arba kumštines pirštines. Banalybė, bet tiesa. Vėsiu, drėgnu ir šaltu oru būtinai mūvėkite pirštuotas arba kumštines pirštines, kad apsaugotumėte odą nuo išsausėjimo.

 

3. Naudokite švelnų rankų odos prausiklį. Įprastas tualetinis muilas gali pakenkti ir taip žiemos nualintai odai. Naudokite kreminį muilą arba skystą muilą su vertingaisiais aliejais.

 

4. Reguliariai naudokite drėkinamąjį kremą. Pradėkite drėkinti rankas, kol jos dar nėra per daug išsausėjusios. Rankų kremą reikia tepti ne kartą per dieną, o 5 – 6.

 

5. Naudokite oro drėkintuvą. Tai padės išvengti išsausėjusios viso kūno odos ir nosies užgulimo.

 

6. Stenkitės plauti indus su pirštinėmis. Plovikliai neigiamai veikia jūsų odą, ypač šaltu oru, kai ją jau veikia daug neigiamų veiksnių.

 

7. Plaukite rankas šiltu, o ne karštu vandeniu. Pabuvus lauke rankas plauti karštu vandeniu atrodo gera mintis, tačiau tai gali pakenkti odai. Karštas vanduo iš odos išplauka natūralius aliejus, būtinis hidroizoliacijai.

 

8. Reguliariai drėkinti rankas naktį. Rankas galite išsitepti riebiu kremu ir išsimauti specialias kosmetines pirštines. Ryte pabusite švelnia ir švytinčia oda. Atkreipkite į rankų kremų linijas, kuriose yra žodelytis „SOS”.

 

9. Apsilankykite pirtyje. Viena pagrindinių Skandinavijos moterų grožio paslapčių (ir tai visai ne paslaptis) – reguliarūs apsilankymai saunoje. Pirtis leidžia organizmui atsikratyti toksinų, reguliuoja riebalų išsiskyrimą, normalizuoja pH lygį, gerina kraujotaką ir apskritai turi teigiamą poveikį organizmui.

 

10. Naudokite kremą nuo saulės. Manote, kad tai skamba keistai? Žiema, šaltis, sniegas ir kremas nuo saulės? Tačiau net ir tokiu oru oda turi būti apsaugota nuo ultravioletinių spindulių. Naudokite kremą, kurio apsauga būtų ne mažesnė nei 20.

11. Dieta yra svarbi. Skandinavai žuvį mieliau valgo beveik kiekvieną dieną. Joje gausu naudingų elementų, tokių kaip fosforas, natris, kalis, magnis, jodas, cinkas, geležis ir omega 3 riebalų rūgštys. Taip pat į mitybos racioną įtraukite sezonines daržoves, vaisius, ankštinius augalus, grybus, baltą paukštieną, riešutus.

 

12. Reguliariai nušveiskite odą, kad įsitikintumėte, jog visi kremai ir kitos odos priežiūros priemonės tikrai veikia. Nuvalykite rankų odą nuo senų dalelių ir paruoškite ją sąlyčiui su kremu.