Vasario 6 d. 11 val. ISM Inovacijų Bazėje Dermatologinė Laboratorija Bioderma subūrė visus į Spaudos konferenciją, kurios metu buvo pristatytas unikalus edukacinis projektas Egzemos mokykla skirtas atopiniu dermatitu sergantiems pacientams.

 

EM_logo

 

Bioderma atstovė Dainora džiaugėsi, kad Dermatologinė Laboratorija Bioderma glaudžiai bendradarbiauja su gydytojais specialistais siekiant bendro tikslo – padėti pacientams susigrąžinti gyvenimo kokybę, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad sergant atopiniu dermatitu – gerai gyvenimo kokybei pasiekti reikia ypač didelių pastangų ir žinių.

 

IMG_3150 IMG_3156 IMG_3173

 

Jau keletą metų iš eilės Bioderma yra pagrindinė Egzemos mokyklos partnerė.

 

IMG_3179

 

Egzemos mokykla 2011 m. buvo inicijuota prof. M. Bylaitės-Bučinskienės VUL SK Dermatologijos centre. Tai edukacinis projektas, apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą). Egzemos mokyklos nemokamų paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu suteikiamos būtiniausios teorinės ir praktinės žinios apie ligą, jos gydymą, atsakoma į pacientų klausimus.

 

IMG_3183 IMG_3194 IMG_3234

 

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Egzemos mokyklos įkūrėja prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė išsamiai papasakojo apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą) ir pacientus varginančius šios odos ligos simptomus: nuolatinį odos niežėjimą ir nenumaldomą norą kasytis, intensyvų odos sausumą, atsirandančius uždegiminius bėrimus. „Norint sėkmingai kontroliuoti atopinę egzemą būtinos žinios.“

 

IMG_3237 IMG_3297

 

„Gydytojo dermatovenerologo konsultacija pvz. Santariškėse užtrunka 20 minučių, o tai yra labai trumpas laikas pacientui viską įsisavinti ir nepamiršti, o specialistui – perduoti visas žinias“.

 

IMG_3328

 

 „Dėl didelės meilės šiai odos ligai man nebepakako tų 20-ties minučių, todėl gimė idėja įkurti Egzemos mokyklą, edukacinį – socialinį projektą, kur pacientai galėtų gauti visas teorines ir praktines žinias apie šią odos ligą.“

 

IMG_3354

   

„Egzemos mokyklos poreikis auga, todėl planuojame susitikimus ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.“ Egzemos mokykla bendradarbiauja su kitų specialybių gydytojais (alergologais) ir ateityje šis bendradarbiavimas tik didės, planuojama į susitikimus pakviesti ir psichologus, dietologus, pediatrus ir t.t.“

 

IMG_3378

 

Egzemos mokyklos pagrindinė lektorė gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė pritarė Profesorei, apie didžiulį pacientų poreikį ir pasidžiaugė teigiamais Egzemos mokyklos dalyvių atsiliepimais, kurie, jos manymu, teikia didelę prasmę šiam projektui.

 

IMG_3418

 

Beveik dvejų metų Vyčio mama Virginija pasidalino savo asmenine patirtimi apie atopinį dermatitą. Virginija nuogąstavo, kad tik visai neseniai atrado Egzemos mokyklą ir labai teigiamai įvertino šįprojektą, kuriame gavusi tinkamas žinias ji pradėjo taikyti ir pajuto ženklų odos būklės pagerėjimą, jau po apsilankymo paskaitose.

 

„BabyBlog“ tinklaraščio mamytėms (daugiau nei 20 k. sekėjų) autorė Sotera Šveikauskaitė teigė, kad kasdien į ją kreipiasi mažiausiai 3 mamos klausdamos patarimo apie atopinį dermatitą. Klausimai prasideda nuo kur kreiptis, ką, kaip ir kada teptis, ką valgyti ir daug kitų… Deja mamos pirmiausia skuba ieškoti informacijos apie odos problemą forumuose, tačiau didelė jos dalis yra neteisinga ir tai veda į dar didesnį nusivylimą. „Aš noriu mamas nukreipti tinkama kryptimi, tačiau negaliu būti ir nesu gydytoja,“- teigė jauna moteris, – „todėl mielai prisidėčiau prie Egzemos mokyklos sklaidos“.

 

Daugiau informacijos apie Egzemos mokyklą ir registracija į susitikimus:

 

Spaudos konferencija