Bandydami sutaupyti pinigų žmonės neretai padaro kvailų klaidų. Pavyzdžiui, nusiperka tai, kas iš pradžių atrodo kaip gera investicija, bet, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, jie kenkia tiek mūsų bendrai savijautai, tiek gyvenimo kokybei. Kartais geriau išleisti daugiau tam tikrai prekei ar paslaugai, kad ateityje nereikėtų mokėti daugiau. Štai kodėl brangūs, kokybiški daiktai ne tik tarnauja ilgiau, bet ir padeda sutaupyti pinigų.

 

pirkiniai

12 pirkinių, į kuriuos verta investuoti:

 
 • Brangūs batai. Pirkti pigius batus atrodo lyg ir gera mintis. Tačiau iš tiesų jie mums kainuoja daugiau nei brangių batų pora. Pabandykite suskaičiuoti, kiek išleidžiate papildomai pleistriukams, pėdų dezodorantams ir kitiems pėdų priežiūros produktams. Pasirinkus kokybišką avalynę šių produktų neprireiks. Taigi, ilgalaikėje perspektyvoje sumokėsite mažiau. Be to, kokybiški batai gali padėti išvengti sąnarių ir nugaros problemų, rašo brightside.me.
 
 • Elektrinis dantų šepetėlis. Dantų valymo kokybė priklauso nuo to, kiek laiko praleidžiate tai darydami. Odontologai rekomenduoja dantis valyti ne trumpiau nei 2 min., bet dauguma žmonių nesugaišta ilgiau nei 46 sekundes. Ir ne tik dėl tingumo, bet ir dėlto, kad dauguma žmonių teisingai nesuvokia laiko. Įsigijus elektrinį dantų šepetėlį, jis pasakys, kada laikas sustoti. Tyrimai rodo, kad žmonės, naudojantys elektrinį šepetėlį, turi mažiau apnašų ant dantų, jų dantenos sveikesnės, todėl nereikia dažnai lankytis pas dantų gydytojus. Taigi, investicija į elektrinį dantų šepetėlį gali padėti sumažinti išlaidas odontologams.
 
 • Baziniai drabužiai. Išpopuliarėjus greitajai madai, mes įpratome prisipirkti madingų drabužių už prieinamą kainą. Tačiau mes neįvertiname to, kad tokie drabužiai neatsiperka ir, vertinant iš ilgalaikės perspektyvos, mums kainuoja daugiau. Todėl verčiau investuoti į kokybiškus bazinius drabužius, kuriuos bus galima dėvėti ilgą laiką, nes jie niekada neišeis iš mados. Kita vertus, tai nereiškia, kad reikės pamiršti apie madą. Bazinį garderobą kiekvieną sezoną galima pagyvinti kokiu nors nauju madingu drabužiu.
 
 • Ortopedinis čiužinys. Miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, todėl labai svarbu, kaip miegama. Ortopedinis čiužinys gali sumažinti streso lygį, raumenų skausmą, pagerinti bendrą savijautą. Miegiojimas ant seno čiužinio gali sukelti įvairius negalavimus, pradedant nuo sąnarių skausmo, baigiant nutukimu.
 
 • Lėto virimo puodas. Tai idealus pasirinkimas žmonėms, kurie mėgsta valgyti sveikai, bet neturi laiko ilgai stovėti prie puodų. Šiandien galima įsigyti puodų, kuriuos netgi galima valdyti per atstumą. Taigi, pagaminti valgyti, net, kai fiziškai nesate namuose. Viskas, ką reikia padaryti, tai prieš išeinant iš namų sudėti produktus į puodą, nustatyti tinkamą režimą ir stebėti procesą per programėlę. Tai padės sutaupyti daug laiko ir pinigų. Be to, lėto virimo puodai išeikvoja mažiau energijos nei viryklės ir orkaitės.
 
 • Vandens buteliukas su filtru. Šiandien daug žmonių naudoja daugkartinius butelius, bet be filtro. Buteliai su filtru leidžia visada mėgautis tyru, švariu vandeniu, todėl nereikės išleisti papildomai pinigų perkant supakuotą filtruotą vandenį. Tokie buteliai taip pat tausoja gamtą. Perkant tokį butelį svarbu atkreipti į jo filtrą. Vieni filtrai filtruoja tik vandentiekio vandenį, kiti ir negeriamą vandenį. Tokie gali labai praversti keliaujant, kai vandens kokybė yra abejotina.
 
 • Odinis diržas. Geras odinis diržas kainuoja gerokai daugiau negu dirbtinės odos modeliai, bet taip pat ir tarnauja ilgiau. Todėl odinis diržas yra gera investicija.
 
 • Nešiojamo kompiuterio stovas. Mums visiems patinka žiūrėti televizijos serialus ar filmus, gulinti lovoje. Kai kurie žmonės netgi dirba lovoje. Nėra nieko blogo taip daryti, bet nuolatinis perkaitimas dėl ventiliacijos trūkumo gali sugadinti nešiojamąjį kompiuterį. Todėl, įsigiję ir pradėję naudoti kompiuterio stovą lovoje, galėsite ir toliau mėgautis įdomiu turiniu ir nesukti galvos dėlto, kad gadinate kompiuterį.
 
 • Prabangus plaukų kirpimas. Viena išsišakojusių plaukų galiukų priežastis yra ta, kad kirpėjai naudoja atšipusias žirkles. Brangiuose grožio salonuose niekada netaupoma įrankiams, medžiagoms ir priemonėms, todėl ir rezultatas būna kitas. Todėl, jei nenorite mokėti dvigubai ir lankytis pas kirpėją palyginti galiukų kas dvi savaites, geriau netaupyti plaukų sąskaita.
 
 • Aukštos kokybės apatiniai drabužiai. Be abejo, geriausia būtų turėti apatinių drabužių kiekvienai kitokiai progai, bet, jei biudžetas yra ribotas, rekomenduojama rinktis bazinius apatinių drabužių modelius. Patogūs, iš natūralių medžiagų pagaminti apatiniai drabužiai gali būti nešiojami ilgiau ir jie lengviau derinami su viršutiniais drabužiais.
 
 • Vakuuminis sandarinimo įrenginys. Tik pagalvokite, kiek daug maisto mes kasdien išmetame! Todėl, įsigijus ir pradėjus naudoti vakuuminį sandarinimo įrenginį, galite pailginti kai kurių maisto produktų galiojimo laiką ir sutaupyti daug pinigų. Vakuume supakuoti produktai apsaugo nuo kvapų susimaišymo šaldytuve ir idealiai tinka laikyti prieskonius, žoleles ir arbatas.
 
 • Lazerinis kūno plaukų šalinimas. Šiais laikais yra daugybė plaukų šalinimo būdų, bet dauguma moterų renkasi vašką. Tiesa, kad šalinimas vašku kainuoja mažiau, bet plaukus šalinti reikia dažniau. Lazerinis plaukų šalinimas yra brangesnis, bet reikės vos kelių seansų, kad būtų pašalinti nepageidaujami plaukeliai (tikslus procedūrų skaičius priklauso nuo plaukų savybių). Akivaizdu, kad, vertinant iš ilaikaikės perspektyvos, tai yra gerokai pigiau. Be to, lazerinis plaukų šalinimas beveik nesukelia skausmo ir, pasak odos priežiūros specialistų, net pagerina odos būklę ir apsaugo nuo įaugusių plaukų problemos.