Netrukus švęsime Įsimylėjėlių dieną, todėl visų turinčių antrąją pusę galvose ima suktis mintys apie dovanas. Ką padovanoti savo Valentinui, kad pradžiugintum ir nustebintum, o gal pasakytum tam tikrą užuominą?

 

valentinas

Valentino dienos istorija

 

Kai kurie žmonės Meilės dieną laiko prekybininkų sumanytu būdu, kaip uždirbti daugiau pinigų, tačiau tiesa yra ta, kad šventojo Valentino diena švenčiama jau daugiau nei 1500 metų.

 

Romos imperiją valdant Klaudijui II, šalis itin daug kariavo. Nusilpus kariuomenei, jauni vyrai tarnauti tėvynei nenorėjo, nes bijojo palikti savo šeimas, todėl imperatorius uždraudė poroms tuoktis. Tačiau vienas Romos kunigas Valentinas vis tiek slapta tuokdavo įsimylėjėlius. Kai imperatorius apie tai sužinojo, liepė kunigą suimti ir įkalinti, o vėliau ir nukirsdinti jam galvą. Prieš pat mirtį kunigas parašė meilės laišką savo išrinktajai, kurį pasirašė: „Tavo Valentinas“. Laikoma, kad tai įvyko 269 m. vasario 14 dieną.

 

Tačiau vasario 14-oji tik 496 m. buvo pavadinta Šv. Valentino diena. Iki tol šią dieną romėnai tradiciškai minėdavo vilkų deivės Lupos ir deivės Junonos šventę – Luperkaliją. Jos metu netekėjusių merginų vardai buvo surašomi ant lentelių ir sudedami į didelį molinį ąsotį. Iš jo nevedę vaikinai turėdavo ištraukti po vieną lentelę. Kurios merginos vardas buvo užrašytas, tą iki šventės pabaigos ir turėjo linksminti vaikinas. Paplitus krikščionybei, romėnams teko atsisakyti pagoniškų dievų ir papročių, o Meilės dienos globėju tapo vienas šventasis – Valentinas. Iki šiandien vasario 4 d. milijonai įsimylėjėlių prisipažįsta mylintys ir dovanoja dovanas savo mylimiesiems.

 

Geriausios dovanos – rankų darbo

 

Paprasčiausias būdas nustebinti mylimąjį dovanomis yra grįžtant namo po darbo nupirkti gėlės žiedą ar mėgstamą saldumyną, tačiau daug ryškiau meilę, dėmesį ir rūpestį galima parodyti pagaminant rankų darbo dovaną. Tai nebūtinai turi būti sudėtingas ir daugybės laiko bei tam tikrų įgūdžių reikalaujantis dalykas. Rankų darbo dovanos gali būti visai paprastos, nors ir iš visos širdies.

 

Naminiai skanėstai. Tikrai nebūtina būti kulinarijos guru, kad pagamintume ką nors raudono ir širdelės formos. Receptų internete tūkstančiai, o jei virtuvėje sukiojamasi retai, labai pravers gaminimo eigos vaizdo įrašai. Savo antrajai pusei galima iškepti širdelės formos sausainių, puoštų raudonu kremu ir įvairiaspalviais pabarstukais. Jei mylimasis ne itin mėgsta saldumynus, galima paruošti ir kitą patiekalą. Svarbu gražiai jį pateikti, nepamiršti raudonos staltiesės, uždegti žvakių, pamerkti gėlių.

 

Užkonservuota meilė. Stiklainį ar kitą perregimą indą tikrai kiekvienas ras namuose. Tereikia nusipirkti raudono popieriaus ir prikarpyti kuo daugiau širdelių. Ant kiekvienos iš jų reikia užrašyti po priežastį, kodėl mylime savo antrąją pusę. Širdeles sudėti į stiklainį, gražiai uždaryti, perrišti kaspinėliu ir įteikti. Įteikus tokią puikią dovaną, beliks stebėti, kaip, garsiai skaitant mylimajam rausta skruostai ar tvenkiasi jaudulio ašaros.

 

Slapti komplimentai. Kai mylimasis ar mylimoji nematys, reiktų į įvairias rūbų ar rankinės kišenes, automobilio skyrelius įdėti po lapelį su komplimentu. Dienos metu, ieškant tai raktų, tai dokumentų, tai telefono, antroji pusė ras vis kitą raštelį su gražiais žodžiais ir bus maloniai nustebintas.

 

Rankdarbiai. Kodėl gi nepadarius rankomis kokios nors naudingo rankdarbio? Tai gali būti ir numegztas šalikas, pinta apyrankė, pasiūtas telefono dėkliukas, išsiuvinėta pagalvė ir daugybė kitų dalykų. Viskas priklauso nuo fantazijos ir gebėjimų.

 

Meilės laiškas. Ši dovana tiks ir tik pradėjusiems draugauti, ir jau ilgus metus kartu gyvenantiems žmonėms. Kiekvienas širdyje esame romantikai, tik įsisukę kasdienybės rutinoje tai primirštame. Valentino diena puiki proga priminti antrajai pusei, kaip stipriai mylite. Tereikia ranka parašyti laišką, įdėti į voką ir išsiųsti. Jei gyvenama kartu, tiesiog įmesti į savo namų pašto dėžutę. Taip bus daug didesnis efektas nei įteikti į rankas.

 

Romantika buityje

 

Ilgiau kartu gyvenančioms ir dar vaikų turinčioms poroms sunkiau vienas kitam surengti ką nors romantiška, ypač jei nuolat yra kartu, naudojasi tuo pačiu transportu, kartu grįžta iš darbo ir pan. Visgi nieko nėra neįmanoma, tik reikia truputį daugiau planavimo. Pirmiausia, jie norima likti dviese, reiktų pasirūpinti, kur palikti savo atžalas – galbūt pagalbos ranką ištiestų seneliai, kurie Meilės dienos nesureikšmina.

 

Romantiška vakarienė. Valentino dienos vakarą kavinėse ir restoranuose vakarieniauja šimtai porų, tad jei norisi pabūti iš tiesų dviese, verčiau pasilikti namuose. Galima pasigaminti arba užsisakyti mėgstamiausius patiekalus. Svarbiausia gražiai paserviruoti stalą, užsidegti daugybę žvakelių ar įsijungti romantišką lempučių girliandą. Jaukūs pašnekesiai tik dviese suteiks progą pailsėti nuo darbų ir prisiminti gražiausias draugystės ar santuokos akimirkas.

 

Filmų vakaras. Kino teatrai tą vakarą taip pat bus pilni porelių, todėl romantiškai pasėdėti gali būti daug paprasčiau namuose. Tereikia išsirinkti mėgstamiausią filmą ar net du ir jaukiai susiglaudus pasižiūrėti. Nepamirškite skanių užkandžių ir gėrimų.

 

SPA namuose. Vonia sklidina vandens su putomis, eteriniais aliejais ir rožių žiedlapiais, degančios kvapnios žvakės ir rami muzika – puiki dovana mylimajam ir sau yra mėgavimasis vonios teikiamais malonumais. Meilės dieną, vonioje vertėtų pagulėti dviese. Po to galima vienas kitam padaryti ir atpalaiduojamąjį masažą.

 

Apsikeitimas darbais. Jei antroji pusė į romantiškus gestus reaguoja nepalankiai, bet vis tiek norisi palepinti, pabandykite apsikeiskite buities darbais. Jei mylimasis nemėgsta ruošti valgyti, plauti indų, pirkti maisto ar kt., Valentino dieną šiuo darbus nudirbkite už jį. Tegul jis pasilepina ramybe ir maloniai patinginiauja.

 

Pusryčiai lovoje. Daugelis Meilės dieną švenčia vakare, tačiau kodėl nepabandžius pradėti nuo ryto. Vertėtų anksčiau atsikelti, paruošti mėgstamus mylimojo pusryčius ir nunešti juos į lovą. Taip pažadintas žmogus visą dieną bus kaip ant sparnų.

 

Nustebinkite kuo nors ypatinga

 

Kuo ilgiau pora yra kartu, tuo sunkiau vienas kitam parengti dovaną, kurios kitas anksčiau nėra gavęs. O gal tiesiog norisi šiųmetę Valentino dieną pažymėti kitaip – būtent jiems siūlome keletą mažiau įprastų idėjų Meilės dienai.

 

Atkurkite pirmąjį pasimatymą. Daugelis visą gyvenimą su šilčiausiais jausmais prisimena pirmąjį pasimatymą su mylimuoju. Vertėtų pabandyti tas gražias akimirkas išgyventi dar kartą. Žinoma, nebūtina vykti į Barseloną, jei kartais ten pirmą kartą susitikote, galbūt pakaks tiesiog įsijungti abiem patinkančią ispanišką muziką, paskanauti ispaniškų patiekalų ir bent mintimis paklajoti tais takeliais, kuriais tąkart vaikščiojote. Arba pasipasakoti vienas kitam, ką per pirmąjį susitikimą pajutote, ką galvojote, ką prisimenate iš draugystės pradžios.

 

Surenkite pikniką. Na ir kas, kad už lango vasaris! Tereikia šilčiau apsirengti, susiruošti gardžių užkandžių ir šiltų gėrimų, nepamiršti neužpučiamo žibinto, o tada – į gamtą. Na, o jei oras itin prastas, pikniką galima surengti ir namuose – tiesiog ant kilimo, romantiškoje žvakių šviesoje.

 

Pasivaikščiokite po naktinį miestą. Vėlgi prireiks šiltesnių drabužių ir miesto ar jo vietos, kuri abiems labiausiai patinka. Naktį, kai aplink tik žibintų šviesos ir baltas sniegas, gera eiti kur akys veda įsikibus į mylimojo ranką. Jei vaikščiojama gimtojo miesto gatvėmis, galbūt antroji pusė pasidalins dar negirdėtomis istorijomis iš savo vaikystės. Jei norisi, kad pasivaikščiojimas iš tiesų būtų nepamirštamas, kelionę baikite restorane, kur laukia iš anksto užsakyta romantiška vakarienė ar karšto šokolado puodelis.

 

Išbandykite vakarienę tamsoje. Naujos patirtys suartina, o jie išbandysite kažką itin malonaus, ilgam turėsite jaukių prisiminimų. Verta nueiti pavakarieniauti visiškoje tamsoje, kur patiekalų ar jų ingredientų spėliojimas taps tikra atrakcija.

 

Įgyvendinkite erotinę fantaziją. Jei antroji pusė yra užsiminusi apie kokią nors slaptą erotinę fantaziją, ar norite, kad būtų įgyvendinta jūsiškė, galima padovanoti erotinę dovaną su kvietimu ją išbandyti šįvakar.

 

Meilės diena pasaulyje

 

Vokietijoje mylimieji apsikeičia ne tik šokoladu ar gėlėmis, pas juos įprasta padovanoti paršiuką (statulėlę, nuotrauką, šokolado formą, atviruką ar pan.). Paršelio atvaizdas simbolizuoja sėkmę ir laimę.

 

Japonijoje Meilės dieną merginos visiems sutiktiems vyrams dovanoja daugybę šokolado. Vyrai dovanų merginoms gali ir neruošti. „Šokoladinės mergaitės“ vasario 14 d. skiria visą dėmesį vyrams, o kovo 14 d. laukia dėmesio iš vyrų.

 

Argentiniečiams vienos meilės dienos nepakanka. Argentinos gyventojai pasiima visą savaitę atostogų, ir švenčia kartu su savo antrosiomis pusėmis. Pas juos minima „Saldžioji savaitė“ tęsiasi nuo liepos 13 iki liepos 20 d.

 

Italijoje meilės diena švenčiama itin poetiškai. Poros susirenka kartu, klausosi muzikos, valgo šokoladinius širdelės formos saldainius. Saldumynuose įsimylėjėliai randa įvyniotas sentencijas apie meilę. Italai tiki, kad pirmasis vyras, kurį merginos pamato Valentino dieną, taps jos vyru per vienerius metus.

 

Brazilijoje Meilės diena švenčiama birželio 12 d. Tądien keičiamasi dovanomis, būnama su savo antrąja puse, taip pat lankomi festivaliai, kuriuose mėgaujamasi muzika ir buvimu su artimu žmogumi.

 

Taivane meilės diena švenčiama vasario 14 d. ir liepos 7 d. Pagal taivaniečių tradicijas,  gėlių spalva ir kiekis transliuoja žinutę, kurią nori pasakyti savo mylimosioms. Raudonos rožės simbolizuoja vienintelę meilę, 99 rožės simbolizuoja amžiną meilę, o 108 rožės klausia „ar tekėsi už manęs?“.

 

Įdomu

 
  • Japonijoje Valentino dieną pasiekiama 20 %  kasmetinės šokolado apyvartos.
  • Vidutiniškai per Valentino dieną pasaulyje išsiunčiama 180 mln atvirukų. 85 % jų nuperka moterys.
  • Populiariausia dovana antrosioms pusėms yra saldumynai, net 47,5 % įsimylėjėlių dovanoja saldėsius. Rožių parduodama net 198 mln.
  • 34,6 % porų Meilės dieną pažymi vakarieniaudami mieste.
  • Kasmet Valentino dienai išleidžiama apie 17 mlrd. eurų.
  • Daugiausiai Valentino dieną švenčia 25 – 35 m. amžiaus žmonės – net 68 %.
  • Kas dešimtmetį šis procentas šiek tiek sumažėja, tačiau Valentino diena išlieka svarbi net perkopus 65 m. Meilės dieną švenčia net 44,7 % senjorų.