Tikriausiai visi yra girdėję apie nuostabias kefyro savybes. Tai labai vertingas rauginto pieno produktas, ne tik vartojamas į vidų, bet ir išoriškai ant odos. Jis skatina odos ląstelių atsinaujinimą, mažina paraudimą ir uždegimą, gali padėti, sergant akne. Kefyras taip pat labai naudingas plaukams.

 

"kefyras"

 • Kefyro kaukė sausiems plaukams. 150 ml kefyro sumaišyti su šaukšteliu varnalėšų arba alyvuogių aliejaus bei kiaušinio tryniu. Šia mase ištepti plaukus ir užsidėti dušo kepuraitę. Po valandos plaukus ištrinkti kaip visada – su šiltu vandeniu ir šampūnu. Ši kaukė drėkina, stiprina plaukus, suteikia jiems švelnumo ir žvilgesio bei naikina pleiskanas.
 
 • Kefyro kaukė riebiems plaukams. 150 ml kefyro sumaišyti su šaukštu sausų garstyčių, kiaušinio tryniu, šaukšteliu medaus ir migdolų arba varnalėšų aliejaus. Po to įlašinti porą lašų eterinių aliejų (rozmarinų, citrinų ir pan.). Šia mase ištepti plaukus plaukus ir užsidėti dušo kepuraitę. Po 30 minučių plaukus ištrinkti kaip visada – su šiltu vandeniu ir šampūnu.
 
 • Universalo kefyro kaukė (visiems plaukų tipams). Užvirti pieną, atvėsinti iki kambario temperatūros ir sumaišyti su 2 šaukštais kefyro. Mišinį 1 – 2 dienas laikyti šiltoje, tamsioje vietoje. Po to kaukę galima tepti ant švarių, drėgnų plaukų ir palikti 30 minučių. Kaukę paprasčiausiai nuplauti vandeniu. Šampūno naudoti nereikia.
 
 • Stiprinanti plaukus kaukes (visiems plaukų tipams). Šiai kaukei reikia 2 šaukštus džiovintų ramunėlių arba medetkų žiedų užpilti 200 ml verdančio vandens ir sumaišyti su 3 šaukštais kefyro bei kiaušinio tryniu. Iš pradžių reikia paruošti žolelių nuovirą ir, kai pritrauks, jį nukošti. Tik tuomet sumaišyti su kefyru ir kiaušinio tryniu. Šia mase ištepti plaukus ir užsidėti dušo kepuraitę. Po 30 – 60 minučių plaukus nuskalauti šiltu vandeniu. Ši kaukė atkuria dažymo ar cheminio šukavimo pažeistų plaukų paviršių ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.
 
 • Kefyro kaukė skilinėjantiems plaukų galiukams. Šiai kaukei reikia kuo riebesnio kefyro, medaus ir kiaušinio. 3 šaukštus riebaus kefyro sumaišyti su šaukštu medaus ir kiaušinio tryniu. Masę užtepti ant plaukų ir pridengti polietileno plėvele arba šiltu rankšluosčiu. Po valandos plaukus ištrinkti kaip visada – su šiltu vandeniu ir šampūnu.
 
 • Kefyro kaukė nuo pleiskanų žvilgesį praradusiems plaukams. Šiek tiek juodos duonos trupinių sumaišyti su šaukštu augalinio aliejaus ir 150 ml kefyro. Šią masę užtepti ant galvos odos ir po 20 minučių nuplauti. Siekiant maksimalaus rezultato, kaukę naudoti 2 kartus per savaitę bent 2 mėnesius.
 
 • Kefyro kaukė su svogūnu, skatinanti plaukų augimą. Išspausti svogūno sultis ir sumaišyti su 250 ml kefyro. Galima įdėti šaukštelį varnalėšų arba alyvuogių aliejaus bei kiaušinio trynį. Šia mase ištepti plaukus ir užsidėti dušo kepuraitę. Po valandos plaukus ištrinti kaip visada – su šiltu vandeniu ir šampūnu. Svogūno kvapas kefyro kaukėje bus beveik nejuntamas, tad neverta nerimauti.
 
 • Kefyro kaukė su mielėmis, skatinanti plaukų augimą. Šiai kaukei reikės 4 šaukštų mielių, 150 ml kefyro ir šaukšto medaus. Mieles išmaišyti su kefyru ir padėti į šiltą vietą fermentuotis. Tada sumaišyti su medumi ir šia mase ištepti galvą. Po 30 minučių ištrinkti plaukus kaip įprastai – su šiltu vandeniu ir šampūnu. Norint, kad plaukai augtų sparčiau, šią kaukę rekomenduojama naudoti 10 dienų kasdien, o po to kartą per savaitę.
 
 • Kefyro kaukė su medumi ir vitaminu E, skatinanti plaukų augimą. Kiaušinio trynį sumaišyti su šaukštu citrinų sulčių, 3 vitamino E kapsulių turiniu ir 150 ml kefyro. Šia mase ištepti švarius, drėgnus plaukus ir galvos odą. Po pusvalandžio nuskalauti su šiltu vandeniu be šampūno.
 
 • Kefyro kaukė su dilgėlėmis arba varnalėšomis, skatinanti plaukų augimą ir naikinanti pleiskanas. Iš pradžių paruošti dilgėlių arba varnalėšų nuovirą. Jį nukošti ir sumaišyti su kefyru lygiomis proporcijomis. Šia mase ištepti švarius, drėgnus plaukus ir galvos odą. Po valandos ištrinkti plaukus kaip visada: su šiltu vandeniu ir šampūnu.
 
 • Kefyro kaukė riebiai veido odai. 2 šaukštus kefyro sumaišyti su kiaušinio baltymu ir šaukštu medaus. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido odos. Po 15 – 20 minučių nuplauti su vėsiu vandeniu. Ši kaukė mažina odos blizgesį, valo ir saugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio.
 
 • Kefyro kaukė sausai veido odai. Ši kaukė tinka net ir jautriai odai, kuriai trūksta maitinimo. Ji ir valo odą, ir ją saugo. 2 šaukštus kefyro sumaišyti su šaukšteliu alyvuogių aliejaus ir kiaušinio tryniu. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido odos. Po 15 – 20 minučių nuplauti su šiltu, o paskui šaltu vandeniu.