Zodiako ratą sudaro 12 būstų sistema, kur kiekvienas būstas atitinka tam tikrą žmogaus gyvenimo sferą. Kiekviena žmogaus gyvenimo sfera – tai atskira paslaptis. Kiekvieną būstą arba sferą valdo koks nors Zodiako ženklas. Šie būstai padeda geriau pažinti save, charakterio stiprybes ir silpnybes, suprasti savo veiksmus.

 

"astrologiniai būstai"

Žemiau pateikiamą diagramą galima šifruoti kaip pusės paros arba 12 valandų ciklą, taip pat metinį ciklą, suskirstytą į 12 mėnesių. Žmogaus gyvenimas padalinamas į 12 svarbiausių segmentų arba 12 valandų aktyvaus laiko (likusios valandos skiriamos miegui ir poilsiui). Diagramoje pateikiamas maksimalus dienos veiklų planas.

 

12 gyvenimo sferų yra universalios visiems žmonėms, nes žmogiškieji ištekliai yra socialiniai, o tai reiškia kurti visuomenę, būti visuomeniškiems ir dalintis su visuomene. Paprastai tariant, ištekliai suteikia žmogui energijos gyvenimui. Žmogaus energija priklauso ne tik nuo cheminių medžiagų pokyčių organizme. Ji yra labai glaudžiai susijusi su emociniu ir informaciniu apsikeitimu. Emocijos yra reikalingos stimuliuoti, motyvuoti, padrąsinti, įspėti ir apsaugoti sudėtingame žmogaus gyvenime. Emocijos suteikia daugiausiai energijos, nes nuo jų priklauso žmogaus elgesys, savijauta ir sveikata.

 
 Nr. Gyvenimo sfera Stichija Zodiako ženklas Taro kortų arkanas
 1. Įvaizdis Ugnis Avinas Klounas
 2. Ekonomika Žemė Jautis Burtininkas
3. Mokymasis Oras Dvyniai Vaidilutė
 4. Šeima Vanduo Vėžys Imperatorė
 5. Menas Ugnis Liūtas Imperatorius
 6. Sveikata Žemė Mergelė Žynys
 7. Meilė Oras Svarstyklės Įsimylėjėliai
 8. Seksas Vanduo Skorpionas Karieta
 9. Altruizmas Ugnis Šaulys Teisingumas
 10. Darbas Žemė Ožiaragis Atsiskyrėlis
 11. Draugystė Oras Vandenis Laimės ratas
 12. Transas Vanduo Žuvis Galia
 

Šiek tiek plačiau apie kiekvieną iš astrologinių būstų:

 
 • Pirmasis būstas atspindi asmenybės saviraišką, fizinę išvaizdą, aprangos stilių ir pagrindines charakterio savybes. Čia susiformuoja požiūris į kitus ir į gyvenimą. Nuo pirmojo būsto priklauso fizinis gyvybingumas.
 
 • Antrasis būstas – tai žmogaus savivertė, vertybės, asmeniniai resursai ir gebėjimas tvarkyti savo materialinius išteklius. Taip pat čia užšifruotas požiūris į pinigus, išlaidumas arba taupumas, mokėjimas elgtis su finansais. Į šį būstą galima įtraukti bet kokio tipo nuosavybę, pinigus ir laimėjimus ir net laiką.
 
 • Trečiasis būstas reprezentuoja kiekvienos dienos patirtis ir yra susijęs su komunikacija, trumpomis kelionėmis, bendruoju išsilavinimu, rašymu ir kita protine veikla. Nuo šio būsto priklauso mokymosi gebėjimai ir naudingų ryšių su žmonėmis mezgimas. Šis būstas taip pat atspindi santykį su broliais, seserimis, kaimynais ir pažįstamais.
 
 • Ketvirtasis būstas – tai namai arba vieta, kurioje jaučiamasi saugiai ir ramiai, šeimos tradicijos, tėvai, žemė ir nuosavybė.
 
 • Penktasis būstas reprezentuoja poreikį išreikšti meilę ir kūrybingumą, susijęs su meilės romanais, širdies reikalais, vaikais ir žaidimais. Šiame būste gyvena kiekviename žmoguje slypintis vidinis vaikas. Ši sfera taip pat skatina užsiimti azartine (pavyzdžiui, lošimais) ir pramogine veikla (linksminti kitus arba linksmintis patiems).
 
 • Šeštasis būstas reprezentuoja, kaip žmogus susitvarko su kasdienėmis užduotimis, pareigos jausmą, fizinę sveikatą ir kūną, gebėjimą prisitaikyti prie pokyčių.
 
 • Septintasis būstas – partnerystė, santuoka, socialiniai santykiai, atviri priešai arba varžovai. Jis padeda geriau suprasti save, sudaryti sutartis.
 
 • Aštuntasis būstas – tai pokyčių, asmeninių atradimų, seksualumo, gilių emocinių įsipareigojimų, mirties, atgimimo, paveldėto turto sfera. Su šiuo būstu susiję investuotojai, mokesčiai ir draudimai. Tai mirties ir atgimimo sfera, todėl šis būstas turi didelę įtaką okultizmui arba tam, kas akimis nematoma.
 
 • Devintasis būstas – mentoriai, dvasiniai mokytojai, aukštasis išsilavinimas, kultūriniai mainai, filosofija, abstraktus mąstymas, religinės ir dvasinės praktikos, kelionės, leidybos ir teisiniai reikalai, teismai, taip pat santykiai su vyro arba žmonos giminėmis.
 
 • Dešimtasis būstas – tai, ko gero, labiausiai idėjinė gyvenimo sfera. Į jos įtaką patenka viešieji asmenys, statusas, šlovė arba žinomumas, reputacija. Šis būstas simbolizuoja gyvenimo kelią. Nuo jo priklauso karjeros vingiai, santykiai su motina, vadovybėmis bei darbdaviais.
 
 • Vienuoliktasis būstas reprezentuoja tikslus, viltis, ateities norus ir svajones. Šiai gyvenimo sferai pavaldūs santykiai be ribų, draugystė, dalinimasis meile ir parama. 11 būstui priklauso klubai, organizacijos, specializuoti pomėgiai, politinė veikla. Taip pat čia yra ir pasitenkinimas karjeros pasiekimais.
 
 • Dvyliktasis būstas – tai vieta, kurioje žmonės svajoja ir naudoja vaizduotę. Tačiau taip pat jis gali reikšti ir slaptus priešus, ir savęs sunaikinimą. Šiai gyvenimo sferai priklauso paslaptys, priklausomybės, įkalinimas, šešėlinės institucijos ir veikla. Šiame būste žmogus randa tikrąjį save ir atskleidžia mistinę asmenybės pusę.