Gali pasirodyti, kad 10 metų nėra pakankamai ilgas laiko tarpas daryti palyginimus ir išvadas. Tačiau akivaizdu, kad galiojantys grožio standartais nuo, pavyzdžiui, 2009-ųjų iki 2019-ųjų drastiškai pasikeitė. Panašu, kad per dešimtmetį pasikeitė šis tas daugiau nei drabužių stilius ar makiažo tendencijos.

 

grozis

11 grožio standartų, kurie pasikeitė per dešimtmetį:

 
 • Braletės pakeitė krūtinę pakeliančias liemenėles. Šiuolaikinės moterys nori jaustis patogiai ir tai joms yra svarbiau nei įsprausti save į kažkokius grožio standartus.
 
 • Natūraliai spindinti veido oda nukonkuravo matinę veido odą. 2019 metais drėgnos ir švytinčios odos makiažas tapo viena svarbiausių šių metų makiažo tendencijų.
 
 • Gražu – natūralus odos atspalvis, o ne įdegusi oda. Daug pasaulio įžymybių atsisakė deginimosi ir dabar renkasi atrodyti kur kas natūraliau.
 
 • Lengvai banguojantys plaukai tapo madingesni nei asimetriniai plaukų kirpimai. Pagrindinės 2019 metų tendencijos – lengvai banguoti plaukai, labai nežymus plaukų iškarpymas bei tankūs kirpčiukai.
 
 • Šiuolaikinė grožio industrija nebesiūlo siekti amžinos jaunystės, bet skatina senti gražiai ir natūraliai. Gražiai ir protingai senti dabar ant bangos. Ši nauja tendencija patinka ir pasaulio įžymybės, kurios vis dažniau nusprendžia daugiau nebeslėpti savo tikrojo amžiaus.
 
 • Nuo 2019 metų moterys nebemano, kad žilus plaukus būtinai reikia dažyti. Mada nebedažyti žilų plaukų atsirado 2016 metais. Nuo tada vis daugiau moterų nusprendžia leisti natūraliai plaukams žilti ir įgauti sidabrinių sruogelių, o ne varginti juos chemijos prifarširuotais plaukų dažais.
 
 • Pasikeitė net madinga nagų forma – dabar visos trokšta migdolų, o ne karsto, formos nagų. Stilingiausia šiemet – vidutinio ilgio, migdolų formos nagai.
 
 • Plaukų dažymas pasteliniais atspalviais nukonkuravo balinimą peroksidu, mėginant tapti platinine blondine. 2019 metais plaukams dažyti renkamasi natūralesni atspalviai. Pastaruoju metu ypač madinga plaukus dažyti „Pantone“ kataloge pateiktais pasteliniais atspalviais (švelniai rausva, žalsva, rusva, gelsva ir pan.).
 
 • Šiemet madingas natūralus ir ne pernelyg sudėtingas ar įmantrus makiažas. Ryškus kontūravimas, dūminis akių makiažas, sudėtingos spalvų kombinacijos 2019 metais jau buvo praeitis. Dabar akcentuojamos akys ir lūpos, renkamasi melsvų atspalvių akių vokų šešėliai ir rusvų atspalvių lūpų dažai, mėgstamas ir mono makiažas, kai naudojama tik viena spalva.
 
 • Modeliai, nebeturi alinti savęs dietomis, norėdami atitikti „90-60-90“ grožio idealą. Sėkmingą karjerą grožio srityje gali padaryti jau ir kitokių išmatavimų bei dydžių moterys. Reklamose ir ant žurnalų viršelių šiais laikais vis dažniau galima pamatyti kitokių grožio standartų moterų modelių. Plius dydžio ir neva grožio standartų neatitinkantys modeliai taip pat kuria be galo populiarių tinklaraščių turinį ir tai tik džiugina.
 
 • Nebemadinga pirkti įprastą kosmetiką, stilingosios šiais laikais perka tik natūralią, ekologišką kosmetiką ir atidžiai skaito kosmetikos priemonių etiketes, prieš įsigydamos ką nors naujo. Odos priežiūra pagaliau tapo svarbesnė nei makiažas. 2019 metais moderni moteris turi būti sveika ir graži pirmiausiai sau.