Korėjiečiai garsėja švytinčia, tarsi stikline oda. Ir nors genetika nėra paskutinėje vietoje, tačiau didelę įtaką turi ypatinga odos priežiūros rutina bei naudojama kosmetika. Visame pasaulyje sparčiai populiarėja ne tik lakštinės korėjietiškos kaukės, bet ir kiti kosmetikos produktai, kurių sudėtyje – išskirtiniai komponentai iš gamtos. Sužinokime daugiau, kodėl korėjietiška kosmetika turėtų atsirasti kiekvienoje kosmetinėje.

 

Dovanos iš gamtosCosmetic,Smears,Of,Creamy,Texture,On,A,Pastel,Background

 

Korėjietiškos kosmetikos sudėtyje yra itin veiksmingų natūralių komponentų, pasižyminčių skirtinga nauda odai. Vieni populiariausių komponentų, įeinančių į kremų, serumų, kaukių ir kitų produktų sudėtį, – ženšenio ir žaliosios arbatos ekstraktai bei bičių pikis.

 

Ženšenio ekstraktas pasižymi jauninamosiomis ir uždegimus mažinančiomis savybėmis. Tai puikus antioksidantas, saugantis odą nuo kenksmingų laisvųjų radikalų, UV spindulių bei kitų išorinių veiksnių. Ypač tinka brandžiai odai, nes skatina kolageno sintezę – oda geriau pridrėkinama, atgauna elastingumą, natūralų švytėjimą, raukšlės tampa mažiau pastebimos. Ženšenis idealiai tinka jautriai odai, nes pasižymi raminamuoju ir uždegimus mažinančiu poveikiu.

 

Žaliosios arbatos ekstraktas itin naudingas tiek normaliai, tiek probleminei, jautriai odai. Padeda kovoti su odos senėjimu, teikia apsaugą nuo UV spindulių, gausiai pridrėkina, pamaitina ir nuramina odą. Kosmetikos produktai su žaliosios arbatos ekstraktu sutraukia poras, reguliuoja riebalų liaukų veiklą, gydo aknę. Reguliariai naudojant tokią kosmetiką galima įveikti įsisenėjusias odos problemas.

 

Veido kaukėms ir serumams naudojamas pikio ekstraktas intensyviai maitina ir nuramina sudirgusią odą. Priemonės su pikio ekstraktu atkuria apsauginį riebalinį odos sluoksnį ir saugo nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Pasižymi antibakterinėmis ir uždegimus slopinančiomis savybėmis, padeda įveikti bėrimus, mažina paraudimą, suteikia elastingumo.

 

Egzotiški natūralūs komponentai

 

Į daugelį korėjietiškos kosmetikos produktų sudėtį įeinanti azijinė centelė pasižymi daugybe odai naudingų poveikių. Šiame augale esančios riebalų ir aminorūgštys maitina bei drėkina, nuramina sudirgusią, suminkština šiurkščią, sausą odą. Azijinė centelė vertinga antioksidaciniu poveikiu –neutralizuoja laisvųjų radikalų žalą, saugo nuo UV spindulių. Taip pat skatina kraujotaką, gerina kolageno ir odos audinių sintezę: efektyviai sumažėja senėjimo požymiai, išnyksta raukšlelės. Produktai su azijine centele ramina odos raudonį, sudirgimus, niežulį, slopina uždegimų procesus, skatina gijimą, padeda išvengti pigmentacijos.

 

Jauną ir elastingą odą padeda išlaikyti serumai bei paakių pagalvėlės su ryžių vandeniu, kuriame esantys fermentacijos produktai ypač veiksmingai kovoja su odos senėjimu. Ryžių vanduo pasižymi veiksmingomis antioksidacinėmis, drėkinamosiomis savybėmis, skatina kraujotaką. Taip pat veiksmingai kovoja su pigmentinėmis dėmėmis, mažina odos uždegimus, saugo nuo raukšlių susidarymo.

 

Sraigių mucinas pasižymi stipriomis drėkinamosiomis savybėmis, nes stimuliuoja kolageno sintezę. Produktai, kurių sudėtis papildyta sraigių mucinu, padeda atkurti odos apsauginę funkciją ir užrakina joje drėgmę: oda tampa elastingesnė, atrodo putlesnė, atgauna natūralų spindesį. Kosmetika su sraigių mucinu ramina sudirgusią odą, padeda sparčiau gyti žaizdelėms, todėl puikiai tinka pažeistai, spuogų kamuojamai odai.

 

Ypatinga rytinė veido rutina

 

Kosmetikos produktai veiksmingiausi tada, kai tinkamai naudojami. Korėjiečių švytinčios odos priežastys slypi ne tik ypatingoje kosmetikoje, bet ir griežtoje rutinoje, kuri diegiama nuo vaikystės. Rytinę korėjiečių veido priežiūros rutiną sudaro net 8 svarbūs žingsniai:

 
 •  Pirmiausia veidą nuprausti drungnu vandeniu. Jei oda riebi ar intensyviai prakaituojama miegant, patartina naudoti švelnų prausiklį, kuris užtikrins, kad nesikimštų poros. Į sausumą linkusią odą prausti tik vandeniu.
 •  Švarią odą pažadinti toniku (veido emulsija) sudrėkintu vatos skridinėliu. Galima priemonės įlašinti į delnus ir švelniai patapšnoti veidą bei kaklo sritį. Tonikas subalansuoja veido odos pH ir padeda lengviau įsigerti kitoms priežiūros priemonėms.
 •  Esencija – serumo, toniko ir drėkiklio mišinys – pagrindinė korėjietiškos odos priežiūros rutinos dalis. Esencija sudrėkina ir pamaitina odą, paruošia ją kitiems žingsniams. Įlašinti esencijos į delną ir švelniai įtapšnoti į visą veidą.
 •  Ampulės panašios į esencijas ir serumus, tačiau jose didesnė veikliųjų medžiagų koncentracija. Pipete užlašinti kelis lašus ant veido ir švelniai įtapšnoti veidą (ampulę patariama naudoti 1–2 kartus per savaitę.
 •  Kitas žingsnis – serumas, naudojamas pagal odos poreikį (kovoti su senėjimu, mažinti pigmentaciją, įveikti bėrimus ar kt.). Žirnio dydžio priemonės kiekį pirštų galiukais švelniai įtapšnoti veidą.
 •  Paakių kremu patepti jautriausią veido sritį. Svarbu netrinti ir netempti odos, švelniai įtapšnoti pirštų galiukais, pradedant nuo vidinio akių kampučio.
 •  Toliau veidą tepti drėkinamuoju kremu. Riebiai odai naudoti lengvesnį, vandens pagrindo drėkinamąjį, o sausai – riebesnį. Švelniai įmasažuoti visą veidą, kaklą, dekoltė sritį.
 •  Paskutinis žingsnis – SPF kremas. Būtina saugoti odą nuo UV spindulių visus metus. Naudoti produktą, kurio SPF bent 30.
 

Kruopštus rūpestis prieš miegą

 
 •  Vakarinę veido rutiną korėjiečiai pradeda nuo veido prausimo aliejiniu prausikliu, nuvalančiu per dieną ant veido susikaupusius nešvarumus, sebumą ir makiažą. Valoma prausikliu suvilgytu medvilniniu vatos skridinėliu.
 •  Nuvalius veidą aliejiniu prausikliu ir pašalinus visą makiažą bei nešvarumus, veidą nuprausti švelniu putojančiu prausikliu, kuris apsaugo nuo porų kimšimosi.
 •  Odos šveitimas pašalinant negyvas ląsteles. Rekomenduojama 1–2 kartus per savaitę.
 •  Sudrėkinti vatos skridinėlį toniku arba priemonės įlašinti į delnus ir švelniai įtapšnoti odą.
 •  Toliau naudoti esenciją, kuri paruoš odą kitiems žingsniams.
 •  Pipete užlašinti veikliųjų medžiagų ant veido ir švelniai įtapšnoti veidą. 1–2 kartus per savaitę naudojamos veikliosios medžiagos iš ampulių užtikrins intensyvią odos priežiūrą.
 •  Keli lašai serumo padės išspręsti individualias odos problemas (sausumą, riebėjimą, spuogus ar kt.). Vakare patariama naudoti serumus su drėkinamaisiais komponentais: hialurono rūgštimi, keramidais, peptidais ir t. t.
 •  Lakštinių kaukių naudojimas. Atsižvelgiant į poreikius, kaukės giliai drėkina odą, stabdo senėjimą, kovoja su spuogais, skatina kolageno gamybą ir kt. Naudoti bent 1–2 kartus per savaitę.
 •  Dar vienas svarbus žingsnis – paakių kremas, pamaitinantis ir sudrėkinantis jautriausią veido sritį.
 •  Vakaro rutina baigiama drėkinamuoju / maitinamuoju veido kremu ir populiaria naktine veido kauke, kurią užtepus palikti per naktį.

 

Autorius Laima Samulė