Šį sekmadienį šventinėje TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ 100-metė atkurtos Lietuvos amžininkė visus sinoptikus ir šiaip niurzgalius, sakančius, kad Lietuva – amžino lietaus kraštas, pastatys į vietą: „Nebūdavo niekad taip apsiniaukę kaip šiemet! Vasarą dažniausiai šviesdavo saulė, o žiemą, sutemus, matydavau ypač žvaigždėtą dangų: netgi Vakarę žvaigždę pro tą patį langą, visą gyvenimą“, – gyvenimišką patirtį atskleis Kazlų Rūdoje gyvenanti Marcelė Deltuvienė. „Vadinasi, dar yra vilties, kad saulė į Lietuvą sugrįš“, – su palengvėjimu atsidus laidos vedėja Kristina Rimienė.

 

received_2134782919868358[1] (Small)

 

Kas išsaugo moters odą jauną?

 

Puikią atmintį ir humoro jausmą išsaugojusi Marcelė papasakos (o tiksliau, padeklamuos) paslapčių, aktualių ne tik sinoptikams, bet ir kosmetologams:

 

Aš prausiuos tris kart per dieną,

Su išrūgom ir pienu,

Kartais įtarkuoju krieno,

Kartais dar trinuos su šienu,

Bet patikėkite merginos,

Kad nuo šitokio trynimo

Veido oda dilgti ima ir raukšlėtis greičiau ima

 

Pasak Marcelės, vienas iš skaisčios ir ilgai jaunos odos išsaugojimo būdų – retas kosmetikos naudojimas. Pati Marcelė jos taip pat vengusi. Kaip ir alkoholio. „Nė karto negėriau, smirda iš tolo man bet koks alkoholis. Džiaugiuosi, kad vienas anūkas taip pat sugalvojo jo nevartoti – sako, kad nori gyventi ilgai kaip ir aš“, – šypsosi Marcelė. „Iki 96 metų buvau stipri, tik vėliau, po kojos traumos, pasidarė sunkiau. Vis savęs klausiu, kur dingo ta žebenkštaitė (taip mane vadino), kur ji dingo? O šiaip tai man turbūt Dievulis lėmė taip ilgai gyventi. Visus pergyvenau: ir draugus, ir gimines – turiu danguje daug gerų pažįstamų! Tai ir jie man turbūt padeda“.

 

received_2134782986535018[1] (Small)

 

Matė gyvą Smetoną

 

Marcelė buvo aktyvi įvairių organizacijų narė: priklausė Šaulių sąjungai, dalyvaudavo miestelio vaidinimuose, svarbiausiuose renginiuose. „Kai maža buvau, mačiau ir gyvą Smetoną! Pamenu, pagalvojau „koks senas“! Tada jam buvo gal 60 metų, jau nepamenu, kiek. O man dabar vos ne dvigubai tiek: tai kokia aš tada sena?“, – juokiasi Marcelė.

 

Vyrą reikia rinktis pagal iškalbą

 

„Marcele, nugyvenote šimtą metų, matėte daugybę gyvenimų. Sakykite: pagal ką panelei reikia rinktis jaunikaitį?“, – paklaus laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. „Aš rinkausi pagal iškalbą, tiksliau pagal tai, ar vaikinas turi ką pasakyti. Man atrodo, tai buvo ir svarbiausia, ir turbūt teisinga. O daugiau… Dievas žino“, – susimąstys šimtametė. Kalbant apie santykius, šimtametę labiausiai stebina vienas dalykas: „Žmonės veda ir išteka po kelis kartus! Svietas nematė tokių dalykų“, – stebėsis Marcelė, kuri tiki, kad su vienu žmogum galima nugyventi visą gyvenimą.

 

3 vaikai, 7 anūkai, 17 pronūkių

 

„O aštuonioliktas pakeliui“, – nusijuoks jaunatviška močiutė. Pati praėjusi nelengvą kelią, savo atžaloms ji pasistengė duoti viską: „Anksti žuvo vyras, o vaikams – brangus tėvelis. Nebuvo lengva, bet visada buvau optimistė, visada buvau energinga ir apsukri, tai ir šitoje situacijoje nepasidaviau. Visus į aukštuosius išleidau“. Pasak Marcelės, apsukrumas, darbštumas, sugebėjimas išgyventi – visų lietuvių bruožas. „Jei tik neužpuls svetimos jėgos, mes iš visų bėdų išsisuksim! Mes esame labai stiprūs“, – gražiais žodžiais pokalbį užbaigs Domicelė Deltuvienė.

Patarimus, kaip ieškoti išrinktojo, sekmadienį 10 val. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ dalins ne tik garbinga senolė, bet ir šmaikščioji psichologė Ramunė Murauskienė. Ji papasakos, kodėl neverta bandyti tikėtis, kad vyras subręs ar pasikeis bei į kokius klausimus ieškant partnerio reikia atsakyti sau. Šventinę laidą vainikuos laidos vedėjos ir floristikos dizainerės Kristinos Rimienės sukurta trispalvė floristinė kompozicija.