Pasaulyje vyksta daugybė nepaaiškinamų dalykų. Tikriausiai todėl nuo neatmenamų laikų pasakojamos istorijos apie vaiduoklius, paranormalius reiškinius, kuriamos įvairios mistinės teorijos. Keista ir nuostabu, kad kai kurių dalykų mokslas iki šiol negali paaiškinti. Štai keletas tokių modernių pasaulio paslapčių.

 

"paslaptys"

10 nepaaiškinamų šių laikų paslapčių:

 

  • Atsibudęs iš komos po galvos traumos pradėjo laisvai kalbėti prancūziškai. Po žiaurios automobilio katastrofos per smarkią liūtį 25-erių metų amerikietis Rory Curtisas pateko į komą, iš kurios pabudo po 6 dienų ir laisvai prakalbo prancūziškai. Nors jis niekada nesimokė šios kalbos. Vaikinas taip pat tikino, kad jis yra aktorius Matthew McConaughey. Niekas neabejoja, kad automobilio avarija gali sukelti sužeidimus ir komą, tačiau iki šiol paslaptis, kaip tai veikia žmogaus smegenis.

 

  • Miego epidemija, kurios niekas negali paaiškinti. Nors šiandien daugelis pasaulio gyventojų kenčia nuo miego trūkumo, vieno Kazachstano kaimo žmones vargina kiek kitokia problema – jie gali miegoti ištisas dienas neprabudę. Mokslininkai bandė ieškoti priežasčių, tačiau taip ir liko nesupratę, kas lemia tokį ilgą jų miegą. Gal kaimo gyventojai tiesiog yra pervargę, o gal juos puola iki šiol nežinomas virusas?

 

  • Žmonės – paukščiai. 2015 metų sausį oro lainerio pilotai patyrė šoką, kai pro lėktuvo stiklą pamatė skrendantį žmogų maždaug kilometro aukštyje. Nors tokiame aukštyje sklando oreiviai ir parašiutininkai, tačiau pilotai nematė jokios panašios įrangos. Po to daugiau niekas nematė skraidančio žmogaus. Galbūt kažkas nenori, kad pasaulis sužinotų apie galimybę skraidyti pavieniams žmonėms? Juk jei tai būtų tiesa, tai vis tiek būtų labai pavojinga.

 

  • Gamtos fenomenas ar nepaaiškinama katastrofa? Johnas Connorsas gyvena Čikagoje (JAV). Žiema čia būna šalta, tačiau tai, kad ant jo namo užgriuvo milžiniški ledo gabalai, vis tiek atrodo nelabai paaiškinama. Kai kas mano, kad ledas galėjo iškristi iš jį gabenančio lėktuvo, tačiau J. Connorsas įsitikinęs, kad kažkas specialiai paleido šią ledo bombą. Smūgio garsą girdėjo ir kaimynai, todėl meteorologai mano, kad tai galima sieti su fenomenu, kai iš kosmoso krenta megakriometeroai. Kad ir kas iš tikrųjų būtų nutikę, namuose tuo metu nebuvo žmonių, todėl niekas nenukentėjo.

 

  • Mirtinas triukas. Profesionalūs slidininkai dažnai rizikuoja, tad nieko nuostabaus, kad amerikietis Cody Townsendas nusprendė atlikti tai, kas vos nekainavo gyvybės. Jis nusprendė nučiuožti siauriausiu Aliaskos kalnų tarpekliu, kuris praktiškai yra vertikalus. Net profesionalui nučiuožti šia vieta be jokių incidentų prilygsta stebuklui.

 

  • Nepaaiškinamas noras valgyti nevalgomus dalykus. Tikriausiai visi turi mėgstamų maisto produktų, kuriems negali atsispirti. Tačiau kai kurie žmonės jaučia stiprų norą valgyti nevalgomus daiktus. Pavyzdžiui, britė Jade Sylvester mėgsta valgyti tualetinį popierių ir per dieną suvalgo ritinėlį. Šis keistas noras atsirado, kai moteris laukėsi ir nepraėjo net po gimdymo. Moteris pagimdė visiškai sveiką berniuką. Nėščios moterys dažnai trokšta kokių nors maisto produktų, nes joms trūksta maistinių medžiagų, tačiau noras valgyti nevalgomus daiktus neturi jokio logiško paaiškinimo.

 

  • Nepaaiškinamas naujagimių svoris. Normalus naujagimis sveria nuo 2,7 iki 4 kg. Tačiau amerikietė Alisha Hernandes 2014 metais pagimdė rekordinio svorio naujagimį. Kadangi jis svėrė apie 6 kg, moteriai buvo atliktas Cezario pjūvis. Tačiau tai dar ne pasaulio rekordas. Jis priklauso moteriai iš Ohajo, Annai Bates, kuri 1879 metais pagimdė kūdikį, sveriantį daugiau nei 10 kg! Gydytojai iki šiol tiksliai nežino, kodėl kartais moterys gimdo tokius milžiniškus kūdikius.

 

  • Atsitrenkimas į stalo kampą išgydė aklumą. Lisa Reid, 38-erių metų moteris iš Naujosios Zelandijos, buvo visiškai akla nuo 11 metų, nes smegenų auglys buvo užspaudęs kaukolės nervą. Tačiau, kai jai buvo 24-eri, nutiko keistas incidentas, po kurio viskas pasikeitė. Kaip ir kiekvieną vakarą ji norėjo prieš miegą pabučiuoti savo šunį vedlį, tačiau pasilenkusi tai padaryti ji atsitrenkė į stalo kampą. Nors labai skaudėjo, bet moteris nekreipė dėmesio ir nuėjo miegoti. Rytą prabudusi ji negalėjo patikėti – ji viską aplinkui matė aiškiai ir ryškiai. Gydytojai negali paaiškinti, kaip šis incidentas galėjo jai grąžinti regėjimą, bet faktas lieka faktu!

 

  • Ruonis toli nuo vandens telkinio. Ruoniai – jūros gyvūnai, o aptikti juos nutolusius nuo vandens daugiau nei 30 km yra neįmanoma, nors kartą taip nutiko. Mokslininkai stebisi, kaip jis sugebėjo išgyventi ir nukeliauti tokį atstumą, kai jis yra prisitaikęs plaukioti jūrose, o ne vaikščioti sausuma. Manoma, kad jis nutolo nuo vandens atsitiktinai arba jis kažką įtemptai sekė.

 

  • LARP arba gyvo veiksmo vaidmenų žaidimai. Hario Poterio siužetu paremti žaidimai populiarėja visame pasaulyje. Lenkijoje yra įkurtas Hogvartso burtų mokyklos prototipas, kuriame profesoriai dėsto mokomuosius dalykus. Daugeliui patinka pasinerti į knygų pasaulį, tačiau sunku paaiškinti, kas skatina sveiko proto suaugusius žmones praleisti dienų dienas gyvenant išgalvotame pasaulyje.