Gyvenimas – nenuspėjamas, todėl šiais laikais patartina turėti bent po kelias profesijas. Arba po kelis verslus, nes kažkuris vienas būtinai patirs krizę. Pavyzdžiui, per pandemiją merdėjo kelionių agentūros, koncertų ir kitų renginių organizatoriai, o dabar juodi laikai tiems, kam reikia elektros. Kokių išeičių ieško  bei randa žinomi žmonės ir ko iš svetimų patirčių galima pasimokyti? Apie tai – jau šį vakarą „KK2 Penktadienyje“ 19.30 val. per LNK.

 

F012149L 7.MXF_snapshot_00.33.41.553

Mažai kas žino, kad Žilvinas Žvagulis puoselėja planus turėti verslą Ispanijoje. „Prieš pat pandemiją įkūrėme įmonę Ispanijoje. Žiemomis ten su Irena važiuodavome žaisti padelį. Gavome gyventojo statusą, atidarėme įmonę „Zuzi Baltic“, kuri pliažuose įrenginėtų barbokštus, paplūdimio barus 300-700 žmonių. Tokių barų turime Lietuvoje, bet čia vietos maža – Ispanijos pliažai ilgesni, –  juokėsi Ž. Žvagulis. –  Įranga nuvažiavo, tik įrangai reikėjo uždėti kaukes – prasidėjo pandemija. Pasibaigus pandemijai, vėl kilo idėja atnaujinti veiklą, bet pabrango elektra“.

 

Kaip benutiktų su verslais, bet Žvagulių šeima ruošiasi nuolat žiemoti Ispanijoje. „Lietuvoje žiemą man prasideda depresija, nes čia nykuma, lyja, šlapdriba. Kainos Ispanijoje nėra pasaulio bamba, žiemą gali gyventi labai komfortiškai“, –  aiškins atlikėjas.

 

Žilvino žmona Irena Starošaitė sako, kad viena jos didžiausių svajonių – gyventi svetur, todėl šitą vyro mintį palaikanti, o kitas idėjas kartais priversta stabdyti. „Žilvinas labai impulsyvus, man nuolat reikia gaisrą gesinti, –  juoksis moteris. – Žilvinas sugalvoja kepti šakočius, tai aš turiu kepti, Žilvinas sugalvojo pirkti laivą, aš turiu jį vairuoti“.

 

Per pandemiją Žvagulių šeima pradėjo vystyti kepyklos verslą, kepti šakočius, viskas sekėsi neblogai, kol elektros kaina nuo 2,8 tūkstančių per mėnesį pakilo iki 11 tūkstančių. Ir čia Ž. Žvagulis nepasiduoda – turi atidaryti savo saulės elektrinę, bet kol kas kovoja su ESO, kad būtų kuo greičiau sutvarkyti dokumentai, kurių, pasirodo, reikia laukti net 40 dienų.

 

Kepyklos šeima neketina uždaryti – gaila čia dirbančių žmonių ir investicijų, bandydamiesi gelbėtis nuo išaugusių išlaidų spalį įžymybių pora euru pabrangino savo šakočius.

 

Veiklos Žvagulių šeimoje netrūksta. I. Starošaitė išsilaikė laivavedžio teises. „Iš pradžių bijodavau išplaukti be kapitono. Sakiau, neplauksiu viena, kol neišmoksiu švartuotis. Dabar jau suprantu, gaudausi. Gerai, kad kartu plaukia ir padėjėjų – Žilvinas, sūnus Vakaris“, –  pasakos I. Starošaitė.

 

Tėvo verslumu užsikrėtę ir kiti šeimos nariai. Žilvino sūnus Ąžuolas turi namų restoranėlį, jo žmona Ineta –  vaikų darželį, pora planuoja atidaryti senelių namus, kuriuose kambarį su gražiausiu vaizdu užsirezervavo ir Ž. Žvagulis.

 

Visos įžymybių verslo istorijos – šį vakarą „KK2 penktadienyje“, 19.30 val. per LNK.

 

 
VIDEO: Žvagulių verslas ir žiemojimas Ispanijoje