DJI_0113

Dvejuose Žemaitijos miestuose – Šilalėje ir Plungėje, modernizuoti daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose. Šie unikalūs projektai, besivaržantys konkurse, suteikia puikią galimybę visuomenei susipažinti su geriausiais renovuotų daugiabučių pavyzdžiais ir atkreipti dėmesį į modernizacijos teikiamą naudą.

 

Dvejuose miestuose atnaujintų daugiabučių istorijos ir pritaikyti sprendimai skirtingi, tačiau juos vienija po renovacijos sumažėjusios sąskaitos. 2022 metais kilusi energetikos krizė parodė kaip svarbu yra taupyti energijos ištekius ir paskatino gyventojus imtis renovuoti daugiabučius.

 

Šį mėnesį šalies gyventojai „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose gali atiduoti savo balsą, labiausiai patikusiam daugiabučio modernizacijos projektui. Konkurse dalyvauja trys atnaujinti daugiabučiai Žemaitijoje, tad kviečiame apžvelgti jų renovacijų istorijas.

 

Šilalėje daugiabutį renovavo dėl nusidėvėjusių inžinerinių tinklų

 

Penkių aukštų, 41 butą turintis daugiabutis Šilalėje po modernizacijos pasikeitė tiek išoriškai, tiek iš vidaus. Kovo 11- osios g. 27 renovuotas daugiabutis, statytas 1995 m., pasiekė net 51,2 proc. sumažėjusių energijos sąnaudų. Atnaujinus daugiabutį, energinė klasė iš F buvo pasiekta B.

 

„Didžiausia motyvacija gyventojams buvo noras atnaujinti visus pasenusius, nusidėvėjusius inžinerinius tinklus, kurie buvo nebetinkami eksploatuoti daugiabutį namą ir kėlė daug buitinių problemų. Taip pat gyventojams buvo labai aktualu sumažinti suvartojamą šilumos kiekį jų name.“, – sako Martynas Vydmantas, projektą administravusios įmonės bendrųjų reikalų specialistas renovacijai.

 

Po daugiabučio renovacijos gyventojai jau pamatė ryškų šildymo sąskaitų skirtumą – suvartotos šilumos kiekis sumažėjo beveik tris kartus.

 

Po daugiabučio renovacijos Plungėje, modernizacijai ryžosi ir kaimynai

 

Dariaus ir Girėno g. 40, Plungėje, dvejus metus trukusi daugiabučio modernizacija, pakeitė ne tik paties pastato būvį, bet ir gyventojų gyvenimo kokybę. Po renovacijos daugiabutis pasiekė B energinio efektyvumo klasę nuo prieš tai buvusios F – šiluminės energijos sutaupymas dabar siekia 65,80 proc.

 

Asta Rimkuvienė, projekto vadovė, pasakoja, kad šiuo metu beveik visas kvartalas yra atnaujintas arba ruošiasi renovacijai.

 

„Kitų namų kaimynai suskubo renovuotis: jie mato naudą, palygina sąskaitas, juk namai stovi vienas šalia kito, iš esmės tokie patys ir dabar išaugus energijos kainoms, kai renovuoto namo gyventojai moka mažiau už šildymą, o už renovaciją reikės mokėti sąlyginai nedaug, tai skatina ir kitus gyventojus rūpintis renovacija.“, – sako A. Rimkuvienė.

 

Metų renovacijos projekto rinkimai

 

Visi šie trys daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose, kuriuos inicijuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

 

Apie konkurse dalyvaujančius projektus, nuo balandžio 7 d., galima sužinoti Facebook paskyroje „APVA daugiabučių modernizavimas“ bei naujienų portale. Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsus bus galima atiduoti balandžio 21-27 d., o laimėtojai bus paskelbti balandžio 28 d.

 

Autorius Kotryna Grušauskaitė

 

zenklas_2015 04 13 APVA_logo_2_spalvos_su_LT_pavadinimu_RGB