Vasara džiugina ne tik šiluma, bet ir žaliuojančia bei žiedais stulbinančia augalija. Nesvarbu, ar gyvenate miesto centre, ar užmiestyje, bute ar name, žaliuojančią oazę galite susikurti ir namie.

 

augalai (2)

 

Tegyvuoja pamerktos gėlės!

 

Mažiausiai pastangų reikalaujantis, bet veiksmingiausias būdas į namus įnešti gyvybės – juos papuošti skintomis gėlėmis. Kokias rinktis, priklauso nuo jūsų skonio ir interjero. Norėdami sukurti romantišką ir laisve alsuojančią nuotaiką, turėtumėte rinktis lauko gėlių puokštę. Klasikiniam ir prabanga dvelkiančiam interjerui visuomet tiks rožės. Jeigu esate nuotykių mėgėjai, besižavintys ekscentrika ir originalumu, namie akis galėtų džiuginti egzotiškų gėlių puokštės. Tiesa, tokios tinkamiausios moderniame interjere.

 

Naudinga žinoti. Skintos gėlės laikysis ilgiau, jeigu į vandenį įbersite šaukštelį cukraus. Svarbu kasdien keisti vandenį ir vis patrumpinti gėlių kotelius – pjauti aštriu peiliu įstrižai.

 

augalai (3)

   

Virtuvėje – praktiškas grožis

 

Šiandien virtuvė nėra tik maisto gaminimo vieta. Rytais gurkšnodami kavą čia svajingai žvelgiame pro langą, o vakarais į virtuvę susiburia visa šeima. Todėl svarbu, kad ši namų patalpa būtų estetiška ir jauki. Virtuvėje galima auginti įvairius augalus, bet tinkamiausios – prieskoninės žolelės. Juk tai ne tik gražu, bet ir praktiška!

 

augalai (1)

 

Terasa ir balkonas – kvepiančių augalų šešėlyje

 

Nesvarbu, ar gyvenate nuosavame name ir turite didžiulę terasą, ar esate įsikūrę didmiesčio bute su mažu balkonėliu, vis tiek galite mėgautis kvapnių augalų oaze. Šioms namų erdvėms tinkamiausios specialiuose loveliuose ir vazonuose auginamos gėlės. Geriausia rinktis kelių rūšių skirtingu metu žydinčias gėles, tuomet galėsite ilgiau žavėtis jų grožiu. Kalbant apie spalvas, visur svarbu saikas, todėl verčiau nemaišyti pernelyg daug skirtingų atspalvių, o rinktis kelių spalvų žiedus. Itin skoningai atrodo tos pačios spalvos tik skirtingų atspalvių augalai.

 

augalai (4)

 

Būti originaliems!

 

Jeigu trokštate, kad jūsų namų interjeras būtų žaismingas ir išskirtinis, metas išlaisvinti vaizduotę bei nebijoti eksperimentuoti. Įprastus kambarinius augalus galite laikyti neįprastose vietose!

 

Standartinius vazonus galima pakeisti neįprastais indeliais. Itin gražiai atrodo stikliniai indai, užpildyti ne tik žemėmis, bet ir samanomis, akmenėliais, kriauklelėmis ar kitomis smulkmenomis. Tokios detalės tinka ir skintų gėlių vazoms puošti.

 

Verta paieškoti nestandartinių formų vazonų, itin tinkančių moderniam būstui.

 

augalai (5)

 

Būtina papuošti ir minimalistinį interjerą

 

Kuriant minimalistinį interjerą stengiamasi neapsikrauti nereikalingais daiktais, bet rasti vietos augalams vis tiek būtina. Jie pagyvina erdvę ir suteikia namams jaukumo. Jeigu būstas erdvus, labiausiai tiks vienas didelis augalas, kurį galima paversti kambario akcentu.

 

Jeigu namų erdvės mažos, galima apsiriboti nedideliais augalais, įkurdintais ant palangės, stalo, baro ar kito laisvo paviršiaus.

 

Užburiantis kiemas

   

Gyvenant nuosavoje valdoje savo kiemo nepaversti svaiginančio grožio augalų pasauliu būtų nuodėmė. Pirmiausia reikia susikurti planą, numatyti, kur drieksis takeliai, kur ketinate sodinti didelius medžius, kur bus pavėsinė ir gėlynai. Pastarieji gali būti griežtų arba aptakių formų. Pirmas variantas tinkamesnis kuriant modernią aplinką, o aptakios formos –universalesnės. Kad kiemas atrodytų estetiškai, būtini tvarkingi takeliai. Itin dailiai atrodo akmeniniai, nes susilieja su natūralia gamta.

 

Sodinant augalus svarbu apsvarstyti, kas kada sužaliuos, pražys. Svarbu, kad tai įvyktų ne vienu metu, tuomet gėlynas bus nuolatos gyvas ir gražus. Verta pasisodinti spygliuočių, tuomet kiemas žaliuos net šaltymečiu.

 

Patartina eksperimentuoti ne tik žydinčių augalų spalvomis, bet ir jų lapų skirtingomis tekstūromis, atspalviais bei formomis.

 

Jeigu turite pavėsinę ar didelę terasą, pravers vijokliai. Jais galima apsodinti pavėsinės stogą, mansardos šonus. Tai ne tik estetiškai atrodys, bet ir sukurs pavėsį, kuriuo galėsite mėgautis karštą vasaros dieną.  Be to, vijokliai leidžia paslėpti kokius nors defektus, tarkime, įskilusią namo sieną.

 

Pavėsinę verta itin gausiai apsodinti. Taip augalai ją sulies su natūralia gamta, suteiks jaukumo ir leis pasislėpti nuo smalsių akių.

 

Nevalia pamiršti apželdinti tvorų – jos iš tolo grožiu pasitiks atkeliaujančius svečius bei džiugins ne tik jūsų, bet ir praeivių akis. Tvoroms papuošti tinka vijokliniai ir svyrantys augalai.

 

Patariama išdrįsti ieškoti originalių sprendimų. Kodėl gėlyno neįrengus sename karutyje, o gal net nenešiojamuose guminiuose batuose?

 

Jeigu kiemo šviestuvus išdėliosite gėlynuose, vakare jie atrodys visiškai kitaip. Tai aplinkai suteiks šiek tiek paslaptingumo ir romantikos.

 

Jei turite galimybę, verta gėlyne įrengti mažą fontaną. Vandens čiurlenimas ramina ir suteikia progą atsivėsinti į jį suvilgius rankas. Atsigaivinti prie vandens mėgsta atskristi ir paukšteliai, pripildysiantys jūsų kiemą nuostabiu čiulbesiu.

 

Naudingi patarimai

 
  • Mažame gėlyne nereikėtų sodinti pernelyg daug įvairiaspalvių augalų, antraip viskas atrodys chaotiškai.
  • Kai kurie spalvų deriniai gėlynuose yra tabu, nes neatrodo skoningai. Ypač reikėtų vengti raudonos, oranžinės ir geltonos su violetine derinių.
  • Jeigu sodinate tam tikros spalvos augalus, jų turėtų būti gana daug, o ne vos keli tarp gausybės kitų gėlių.
  • Gėlių darželyje turėtų būti įvairaus dydžio ir aukščio augalų. Nevalia jų rikiuoti pagal aukštį, tegul viskas primena natūralią gamtą.
  • Geriausia kartu sodinti augalus, kurie reikalauja panašios priežiūros. Taip nereikės visų atskirai laistyti, tręšti, priežiūra taps paprastesnė, o augalai geriau vešės.
  • Kad daugiametės svogūninės gėlės gausiau žydėtų, kasmet jas reikia iškasti ir persodinti atrinkus tik kokybiškus svogūnėlius.
  • Nužydėjusius žiedus būtina pašalinti, nes pūdami gali traukti kenkėjus, platinti ligas.
  • Greitai vešinčius augalus geriausia sodinti gėlyno kraštuose, kad neužgožtų kitų.