Augalai yra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, pagalvojus apie kažką gaivaus ir pilno gyvybės. Būtina juos pridėti prie namų dekoro, nes jie suteikia daug naudos, pavyzdžiui, pagerina nuotaiką, sveikatą ir sumažina stresą. Maža to, jie gali skleisti nuostabius kvapus, dėl kurių pasijausite taip, tarsi gulėtumėte danguje ant debesies. Štai keletas augalų, kurie skleidžia malonų aromatą ir kuriuos galima auginti net ir uždarose patalpose!

 

augalai

13 kvapnių kambarinių augalų:

 
 • Gardenijos kvepia kaip prabangūs kvepalai. Gardenijos – vienos kvapniausių gėlių. Jų kvapas dieviškas ir pakankamai stiprus, kad būtų pastebimas. Taigi, jeigu jums patinka gražūs žiedai ir nepamirštami kvapai, gardenijos yra puikus pasirinkimas. Jos patinka rūgštus, gerai nusausintas dirvožemis, ryto saulė ir popietės pavėsis bei tinkamas tręšimas.
 
 • Pelargonijos kvepia kaip obuoliai. Šie augalai žinomi dėl savo kvapų įvairovės, jie gali kvepėti obuoliais, citrinomis, braškėmis ir kt. Augalu tinkamai pasirūpinti gali net pradedantieji. Jiems reikia šiek tiek šviesos ir gerai nusausintos žemės mišinio.
 
 • Jostrai kvepia kaip ananasai. Tai nuostabus atogrąžų augalas, kurį galima rasti Havajuose. Jo unikalus kvapas naudojamas kvepalams, žvakėms ir losjonams. Iš šio augalo taip pat išgaunami eteriniai aliejai, kurių kvapas primena į rožių, gardenijų, ananasų, slyvų, citrusinių vaisių, prinokusių bananų, vynuogių, kokosų, imbierų, saldainių ar prieskonių. Namuose auginti labiausiai tinka raudonieji jostrai (Plumeria rubra).
 
 • Orchidėjos kvepia kaip vanilė ir cinamonas. Cattleya Walkeriana yra labai kvapni orchidėjų rūšis. Geriausias būdas prižiūrėti šiuos augalus – tai suteikti jiems netiesioginę šviesą ir pakankamai vandens (tačiau ne per daug).
 
 • Jazminai turi jausmingai saldų kvapą. Ieškant kvapnių gėlių, negalima nepaminėti ir nuostabiojo jazmino, kuris yra žinomas dėl savo unikalaus kvapo ir gražių baltų žiedų. Jiems reikalinga drenuota, bet drėgna žemė ir saulėta palangė. Būtina retkarčiais augalą išnešti į lauką, norint paskatinti jo augimą.
 
 • Levandos kvepia kaip atsipalaidavimas. Levandas rekomenduojama sodinti į vazonus, kurie turi daug drenažo skylių, tačiau reikėtų stebėti, kad žemė niekada per daug neišdžiūtų.
 
 • Mėtos turi gaivų kvapą. Mėtos yra gaivios ir skaniai kvepiančios, be to, augalas greitai užauga. Rūpintis mėtomis nėra sunku – tai yra vienas lengviausiai prižiūrimų augalų. Jiems reikia šviesos, gero žemių mišinio kambariniams augalams ir pakankamai vandens, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas.
 
 • Citrusai skleidžia saldžiai malonų aromatą. Apelsinams ir greipfrutams reikalinga aukšta temperatūra, o citrinoms – saulės šviesa ne mažiau nei 6 valandas per dieną.
 
 • Eukaliptai kvepia panašiai kaip mėtos su medaus nata. Eukaliptai neturi žiedų ir lengvai auga. Iš lapų sklindantis kvapas primena mėtas su trupučiu medaus. Rūpintis augalais nėra per daug sunku – be saulėtos vietos ir daug vandens, jiems būtinas geras vazonas, kuriams augalas augs.
 
 • Pakalnutės skleidžia saldų citrusinį aromatą. Šis grožis gali būti auginamas ir uždarose patalpose, tačiau jam reikia žemos temperatūros ir gryno oro.
 
 • Miniatiūrinės rožės skleidžia itin saldų aromatą. Norėdami gerai prižiūrėti miniatiūrines rožes, pakelkite drėgmės lygį kambaryje, kuriame jos auga ir reguliariai joms suteikite šviesos ir tamsos.
 
 • Narcizai yra žalumos ir gėlių kvapo. Augalas gali būti lengvai auginamas patalpose žiemos pabaigoje, vandenyje ar žemėje. Svarbiausia įsitikinti,  kad pasirinkote tinkamą narcizo svogūnėlį.
 
 • Žydinčios vaškuolės skleidžia šokoladinį aromatą. Šie augalai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių ir gerai drenuoto dirvožemio.