Čiužinio įsigijimas yra be galo svarbus, dažnai, kelia stresą. Taip yra todėl, kad čiužinys yra investicija į miegą, poilsį, sveikatą bei gerą savijauta. Būtent nuo jo priklauso tai, kaip pailsėsime, jausimės. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad čiužinys ar lova su čiužiniu būtų pasirenkami atsakingai ir tinkamai. Tačiau, čiužinių pasirinkimas – labai platus, o pasirinkti tinkamą, patogų gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Čiužiniai gali būti skirtingų tipų, o kiekvienas iš jų pasižymi skirtingomis ypatybėmis. Na, o šiame straipsnyje ir sužinosite viską, ką svarbu žinoti apie skirtingus čiužinių tipus bei jų charakteristiką.

 

ciuziniai

Klasikiniai spyruokliniai čiužiniai 

 

Klasikiniais ir standartiniais yra laikomi spyruokliniai čiužiniai. Tai vieni iš seniausių ir plačiausiai naudojamų čiužinių. Jie yra pagaminti iš plieninių spyruoklių, kurios susispaudžia, kai ant jų yra uždedamas svoris, šiuo atveju – atsigulama. Spyruoklių forma, dydis ir skaičius gali skirtis, priklausomai nuo čiužinio. Tačiau, laikomasi nuomonės, kad kuo didesnis spyruoklių skaičius čiužinyje, tuoj jis laikomas kokybiškesniu ir tvirtesniu. Taip pat, toks čiužinys suteikia geresnę atramą kūnui. Viena iš spyruoklinių čiužinių populiarumo priežasčių – nedidelė jų kaina. Vis dėlto, jie nėra tokie ilgaamžiai, kadangi, spyruoklės gana greitai susidėvi ir išsiguli. Negana to, teigiama, kad spyruokliniai čiužiniai, ilgainiui, ima skleisti garsus. Dėl šios priežasties, miegant gali kelti diskomfortą ir trukdyti. Naudinga paminėti ir dar kartą pabrėžti, kad spyruoklės, čiužiniuose, gali būti skirtingų formų ir tipų. Vienos spyruoklės yra susuktos, kitos gali atrodyti kaip smėlio laikrodis ar priminti S raidės formą. Taip pat, galima rasti ir vientisų bei kišeninių spyruoklių. Taip pat, spyruoklės gali skirtis ir savo storiu. Kuo plonesnės, tuo minkštesnis čiužinys. Tačiau, tai reiškia ir tai, kad plonas spyruokles turintis čiužinys greičiau susidėvės. Storesnės spyruoklės – kietesnis, bet patvaresnis čiužinys. Teigiama, kad spyruokliniai čiužiniai, dažniausiai, yra tinkamiausias ir geriausias pasirinkimas tiems, kurie miega ant pilvo bei nugaros. Taip pat, jie tinka tiems, kurie susiduria su nugaros skausmais, sveria daugiau, kadangi, toks čiužinys suteikia daugiau kūno palaikymo ir atramos.

 

Populiarieji poroloniniai čiužiniai

 

Šiomis dienomis, itin populiarūs ir plačiai naudojami yra poroloniniai čiužiniai. Tiesa, jie būna skirtingi, yra brangesni už spyruoklinius ir pasižymi savais privalumais bei trūkumais. Vieni iš plačiausiai naudojamų – viskoelastinio porolono arba „memory“ čiužiniai. Jie buvo sukurti NASA mokslininkų ir pasižymi išskirtine ypatybe, kuri padeda sugerti slėgį, svorį, judesius. Dėl šios priežasties, žmonės, susiduriantys su kūno skausmais renkasi šio tipo čiužinius. Tiesa, šie čiužiniai nėra labai šoklūs, ant jų miegant gali būti gana šilta, o ir jų kaina yra gana nemaža. Tačiau, miegodami ant tokio čiužinio, galėsite būti garantuoti, kad jis puikiai prisitaikys prie jūsų kūno formų, neperteiks judesių šalia miegančiam žmogui, todėl, nakties miegas bus ramus ir patogus. Tiems, kurie nori „memory“ čiužinio privalumų, bet naktimis nenori sukaisti, reikėtų pasvarstyti apie gelinio tipo čiužinį. Tai vienas iš poroloninių čiužinių tipų, kuris padeda reguliuoti temperatūrą, garantuoja patogumą. Tiesa, tokie čiužiniai yra brangesni. Galima rasti ir lateksinių čiužinių, kurie yra minkšti, šoklūs. Šie čiužiniai yra gaminami iš latekso porolono, suteikia puikia atramą kūnui, neleidžia jam „prasmegti“ čiužinyje, nuima įtampą nuo kūno raumenų. Tačiau, jie ne tik brangūs, bet ir gali būti pavojingi žmonėms, kurie turi alergiją lateksui. Dažniausiai, latekso porolonas bei gelio užpildas naudojamas ir hibridinio tipo čiužiniuose.

 

Aukso viduriukas – hibridiniai čiužiniai 

 

Kuo toliau, tuo labiau populiarėja hibridiniai čiužiniai. Taip yra todėl, kad šie čiužiniai suteikia spyruoklinių ir poroloninių čiužinių privalumus. Turėdami tokį čiužinį galite mėgautis atrama ir šoklumu, kurį suteiktų spyruoklinis čiužinys, o tuo pat metu, mėgautis ir poroloninio čiužinio minkštumu bei komfortu. Dažniausiai, hibridiniai čiužiniai yra sudaryti iš spyruoklių, kurios randamos čiužinio pagrindo apačioje, bei iš 1-3 sluoksnių porolono, kuris yra dedamas ant spyruoklių viršaus. Tiesa, galima rasti ir kitokių hibridinių čiužinių konfigūracijų, jie gali turėti gelio ar latekso užpildus, tad, kiekvienas tikrai ras tokį čiužinį, kuris labiausiai patenkins turimus poreikius bei garantuos kokybišką ir patogų miegą.

 

Kokybiški ir labai patogūs čiužiniai - varle.lt svetainėje. Čia rasite platų ir įvairų jų pasirinkimą bei itin draugiškas kainas!