Nors Vinčesterio dvaras Kalifornijoje (JAV) atrodo prabangiai ir nėra apleistas, bet jame įvykusi tragedija, apgaubė didingą pastatą palmių paunksmėje paslapčių šleifu. Sakoma, kad dvare netgi vaidenasi… Nenuostabu, kad šiuo legendomis apipintu namu susidomėjo Holivudo režisieriai, Michaelis ir Peteris Spieringai, ir 2018 metais plačiajai auditorijai pristatė siaubo filmą „Vinčesterio košmaras“ (angl. „Winchester“). Štai keletas intriguojančių faktų apie šį legendinį dvarą!

 

Vincesteris

Dvaras, kurio plotas užima daugiau nei 2200 kvadratinių metrų, pradėtas statyti 1886 metais San Chosė mieste, Kalifornijoje, JAV. Karalienių Anos ir Viktorijos stiliaus dvaro statybas užsakė ir jas prižiūrėjo vinčesterio šautuvų kūrėjo šeimos paveldėtoja Sarah Lockwood Wincester. Jos vardu ir buvo pavadintas dvaras.

 

Daug žmonių tiki, kad moteris dvarą pastatė iš baimės. Kai 1881 metais nuo tuberkuliozės mirė Saros vyras, manoma, kad našlė kreipėsi į mediumą, tarpininkaujantį tarp gyvųjų ir mirusių. Sara tikėjosi, kad seansai suteiks jai paguodos ir ramybės, bet iš tikrųjų ji esą gavo įspėjimą iš anapusinio pasaulio. Per mediumą Saros vyras papasakojo, kad dėl jų šeimos tragedijos (pora turėjo tik vieną vaiką, Anę, kuri mirė, sulaukusi 6-erių mėnesių) kalti krauju sutepti pinigai, kuriuos šeima užsidirbo, prekiaudami naujaisiais šautuvais. Williamas Wirtas Wincesteris įspėjo, kad kerštingi vaiduokliai jos ieškos. Norėdama apsisaugoti nuo jų Sara esą turi pastatyti namą sau ir sieloms, kurios krito, pašautos šio ginklo. Velionis vyras Sarai patarė palikti dabartinius namus Niu Heivene, Konektikute ir keliauti į Vakarus, kur pastatyti didžiulius namus ramybės nerandančioms dvasioms. Tačiau dvaro statybos turi niekada nesibaigti. „Tu išliksi gyva, kol vyks dvaro statybos, – vyras per mediumą įspėjo žmoną, – tik nustok ir mirsi“.

 

Regis, Sara vyrui duoto pažado klausėsi ir įspūdingą dvarą statė net 38 metus. 1886 metais našlė nusipirko aštuonių kambarių ūkininkų namą San Chosė mieste, Kalifornijoje ir pradėjo statybas. Ji įdarbino dailidžių komandą, kuri sutiko dirbti pamainomis, kad statybos nesustotų nei dieną, nei naktį, septynias dienas per savaitę, 52 savaites per metus, iš viso 38 metus. Statybos darbai buvo sustoję tik1922 metų rugsėjo 5 dieną, kai aštuoniasdešimtmetė statomo dvaro šeimininkė, mirė nuo širdies nepakankamumo miegodama. Kalbama, kad tik išgirdę apie užsakovės mirtį, dailidės taip greitai spruko iš dvaro, kad net paliko pusiau įkaltus vinis į sieną.

 

Namo interjeras buvo sukurtas kaip labirintas. Kalbama, kad koridorių labirintai dvare turėjo suklaidinti vaiduoklius, duoti Sarai ramybę ir padėti jai nuo jų pabėgti. Sara buvo vienintelė šio neįprasto dvaro architektė ir niekada nebuvo paviešinti kokie nors konkretūs statybos planai. Taigi, Sara buvo vienintelis žmogus, kuris žinojo visas šio įspūdingo dvaro paslaptis. Kai po Saros mirties buvo iškviesti iškraustymo paslaugas teikiantys darbininkai, paaiškėjo, kad namas sukurtas kaip labirintas, kuriame pilna vėjo perpučiamų prieškambarių. Be to, ten yra laiptų, kurie veda į niekur (nei į rūsį, nei į stogą).