Vilniaus miesto valdžia, nepaisydama galiojančių įstatymų, už 12 tūkstančių eurų nusipirko 600 butelių baltojo ir raudono vyno. Vynas dovanojamas svečiams ir dalinamas savivaldybės darbuotojams.

 

Vilniaus_vynas1

 

„Buvo ir degustacijos, ir someljė patarimai tuo klausimu, tai yra puikus vynas prie valgių, prie kompanijos“ –populiariai LNK laidai KK2 šį trečiadienio vakarą, 19.30 val., vyno rūsio atsiradimo savivaldybėje aplinkybes atskleis Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

 

Pagal alkoholio kontrolės įstatymą savivaldybė vyno nei pirkti, nei dovanoti negali. Už įstatymo pažeidimą Vilniaus savivaldybei gresia kelis tūkstančius eurų siekiančios baudos. Tačiau, pasak P. Poderskio, nebūtina visų įstatymų laikytis: „Nežinau, ar mes taip jau linkę kažkaip “šyrai čiesnai“ derintis prie tų įstatymų. Be abejo, labai svarbu, kad alkoholio vartojimo, kaip po tokio, valstybės tarnyboje, visą dieną, netgi ne visą dieną, apskritai nebūtų“.

 

P. Poderskis prisipažįsta, kad savivaldybės perkamą vyną geria ir pats, ir jo pavaduotojai, vyno gauna ir savivaldybės tarybos nariai. „Tikrai taip, tiek baltą, tiek raudoną ragavau, puikus vynas“.

 

Vilniaus_vynas2

 

600 vyno butelių atsargos Vilniaus savivaldybėje jau beveik baigėsi, todėl miesto valdžia žada naują vyno užpirkimą. Šįkart bus perkamas ne prancūziškas, bet lietuviškas vynas. Taip Vilnius esą geriau reprezentuos Lietuvą.

 

Beje, prancūziško vyno butelį Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis siūlėsi padovanoti ir KK2. Žurnalistams atsisakius, Poderskis nusprendė vyną pasiimti sau. „Šitą butelį užsidirbau, aš jį pasiimsiu ir šiandien prasidarysiu“.

 

Alkoholio upių tyrimas Vilniaus savivaldybėje – šį trečiadienio vakarą, 19. 30 val., per LNK.