Vis stiprėjantys vasaros karščiai negailestingai veikia visą žmogaus organizmą. Ne išimtis ir plaukai, kurie pasibaigus atostogoms pajūryje tampa gerokai sausesni ir besiveliantys nei įprastai. Karštis, tiesioginiai saulės spinduliai ir maudynės atviruose vandens telkiniuose itin žaloja plonus garbanotus ir intensyvaus formavimo bei dažymo pažeistus plaukus. Visiškai atkurti stipriai pažeistų plaukų beveik neįmanoma, tačiau galima jiems grąžinti žvilgesį ir glotnumą.

 

plaukai

 

Žirklės – ne vienintelė išeitis

 

Norint turėti sveikus ir žvilgančius plaukus, jais rūpintis būtina nuolat. Žiemą pažeisti gali šaltis, sausas šildomų patalpų oras ir nuolatinis džiovinimas. Vasarą plaukų būklei daug įtakos turi ultravioletiniai spinduliai, dažnesnis trinkimas ir netinkamos priežiūros priemonės. Šių veiksnių nualintų plaukų struktūra pakinta. Iš pradžių netenka žvilgesio, paskui ima veltis, dėl sausumo tampa šiurkštūs, skilinėja galiukai. Šiltymečiu dėl intensyvaus saulės poveikio pakinta ir spalva. Tai itin aktualu tamsiaplaukėms, nes dėl ultravioletinių spindulių ryškūs šalti atspalviai ima pilkėti. Šviesintiems plaukams saulė irgi daro ne itin malonų poveikį. Jei nenaudojamos apsauginės priemonės, jau po kelių dienų gali išryškėti nepageidaujami oranžiniai ir geltoni atspalviai.

 

EMMEDI HS MILANO ILLUMINATING plaukų serumas, 125 ml

 

EMMEDI HS MILANO ILLUMINATING plaukų serumas, 125 ml_600x600

 

Plaukų serumas skirtas silpniems plaukams prižiūrėti. Priemonė apgaubia plaukus plona plėvele, suteikia blizgesio ir apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Plaukai taps švelnūs it šilkas, o jų spalva bus tausojama. Taip pat priemonė padės išvengti plaukų galiukų skilinėjimo.

 

Dėl šių priežasčių plaukų priežiūros specialistai kaitriomis dienomis laiką leidžiant lauke plaukus rekomenduoja pridengti skrybėle arba skarele. Taip pat išsirinkti tinkamiausias priežiūros priemones, padedančias ne tik išlaikyti plaukų drėgmę, bet ir iš dalies atkurti jų struktūrą. Renkantis šampūną galioja paprasta taisyklė – atsižvelgti į galvos odos būklę. Mat šio gaminio paskirtis – pašalinti nešvarumus, riebalų perteklių, tačiau nesausinti ir nežaloti jautrios galvos odos. Kondicionierius, balzamas ir kaukė pasirenkami pagal plaukų būklę ir pageidaujamą rezultatą. Visuomet verta perskaityti ne tik tai, kokį konkretų poveikį žada suteikti priemonė, bet ir sudėtį. Pažeistiems plaukams ypač svarbus keratinas – baltymas, reikalingas plaukų ir nagų tvirtumui palaikyti. Simondsijų, arganų, makadamijų aliejai grąžina sveiką žvilgesį ir lankstumą, iš dalies saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio. Visgi būtina prisiminti, kad reikia laiko atstatyti pažeistų plaukų struktūrą. Paprastai tikrasis poveikis naudojant tinkamas plaukų priežiūros priemones tampa akivaizdus ne po pirmo, o tik 5–10 trinkimo. Ypač jei kondicionierius ir kaukė papildyti keratinu. Plaukai šią medžiagą įsisavina ne iš karto. Nors juos pamaitinus tampa švelnesni ir lengviau šukuojami, pakeitus priemonę efektas išnyksta.

 

EMMEDI HS MILANO REBALANCING SEBUM CONTROL plaukų šampūnas, 350 ml

 

EMMEDI HS MILANO REBALANCING SEBUM CONTROL plaukų šampūnas, 350 ml_600x600

 

Plaukų šampūnas skirtas riebaluotis linkusiai galvos odai prižiūrėti. Priemonė rūpestingai trenka plaukus ir valo galvos odą. Sudėtyje yra eterinio rozmarinų aliejaus, mėtų aliejaus, dilgėlių ekstrakto. Šampūną paskirstykite tolygiai ant drėgnų plaukų. Masažuokite, kol suputos,  nuskalaukite vandeniu. Esant poreikiui, ištrinkite plaukus dar kartą.

 

Svarbu kreipti dėmesį į plaukų tipą

 

Jeigu plaukai po atostogų itin pažeisti, prieš pradedant jų atstatymo kursą derėtų apsilankyti pas plaukų stilistą ir patrumpinti galiukus. Jiems lūžinėjant ir skilinėjant pamažu ima irti plaukų struktūra per visą ilgį, ypač kai netinkamai šukuojami. Turbūt visiems teko pastebėti, kad po apsilankymo kirpykloje šukuojantis iškrinta mažiau plaukų. Taip yra todėl, kad šukos ar šepetys lengviau slysta ir plaukų nereikia tempti. Be to, specialistas padės nustatyti jų tipą. Stebėtina, bet daugelis žmonių nežino, kokie iš prigimties yra jų plaukai. Pagal tipą parenkamos plaukų priežiūros priemonės.

 

EMMEDI HS MILANO COLOR PROTECTION plaukų kaukė, 500 ml

 
EMMEDI HS MILANO COLOR PROTECTION plaukų kaukė, 500 ml_600x600

 

Plaukų kaukė skirta dažytiems ir pažeistiems plaukams prižiūrėti. Sudėtyje yra organinio alyvuogių aliejaus, pomidorų sulčių, medetkų ekstrakto. Ištrinkite plaukus šampūnu. Kaukę tepkite ant drėgnų plaukų, tolygiai paskirstykite per visą jų ilgį. Masažuokite, kad veikliosios medžiagos įsigertų į plaukus. Palikite 5 – 10 minučių. Nuskalaukite vandeniu.

   
  • Sausus plaukus ištisus metus reikia drėkinti, vasarą poreikis išauga kone dvigubai. Tokie linkę šiauštis, sunkiau šukuojami, todėl jiems reikia glotninamojo kondicionierius ir kaukės. Serumas turėtų tapti ne prabangos, o kasdienės priežiūros priemone. Jame, kaip ir aliejuje, paprastai gerokai daugiau vitaminų ir maistingųjų medžiagų nei kaukėje ar balzame. Be to, šios priemonės nereikia nuplauti, tad ji veikia plaukus visą dieną, vadinasi, geriau įsisavinama. Visgi maloniausias serumo ir aliejaus suteikiamas poveikis – žvilgesys ir glotnumas.
 
  • Riebius taip pat būtina drėkinti, antraip riebaluosis šaknys, o galiukai išsausės. Todėl šio tipo plaukus reikėtų trinkti specialiai riebiai galvos odai skirtu šampūnu, geriausiai rinktis neapsunkinantį kondicionierių. Jei galvos oda itin riebaluojasi, kondicionierių pakanka paskirstyti per visą plaukų ilgį, neliečiant šaknų. Taip pat galima naudoti nenuplaunamą purškiklį.
 

EMMEDI HS MILANO RESTRUCTURING KERATIN plaukų kaukė, 500 ml

 

EMMEDI HS MILANO RESTRUCTURING KERATIN plaukų kaukė, 500 ml_600x600

 

Plaukų kaukė skirta silpniems plaukams prižiūrėti. Priemonė pasižymi atkuriamosiomis savybėmis. Sudėtyje yra keratino, bazilikų ekstrakto, hialurono rūgšties, augalinių kamieninių ląstelių, kviečių baltymų. Ištrinkite plaukus šampūnu. Kaukę tepkite ant drėgnų plaukų, tolygiai paskirstykite per visą jų ilgį. Masažuokite, kad veikliosios medžiagos gerai įsigertų į plaukus. Palikite 5 – 10 minučių. Nuskalaukite vandeniu.

   
  • Dažytus ir šviesintus plaukus reikia intensyviai prižiūrėti, ypač pirmomis savaitėmis po dažymo, kol neįsigėrė spalvos pigmentai. Tokiems plaukams skirtos priemonės ne tik saugo nuo spalvos blukimo, bet ir papildytos keratinu, vertingomis plaukus atkuriančiomis medžiagomis. Bent kas antrą trinkimą šviesintus plaukus reikėtų palepinti specialia plaukų struktūrą atstatančia kauke. Ji pamaitins pažeistus plaukus ir saugos spalvą. Pažeistų plaukų paviršius pasišiaušia (atsiveria keratino žvyneliai), dėl to dažų molekulės greičiau iš jų pasišalina. Tinkama kaukė žvynelius užveria ir tarsi užrakina spalvą.
 
  • Normaliems ir sveikiems taip pat neužtenka tik šampūno. Kondicionierius reikalingas visų tipų plaukams – minkština ir glotnina jų paviršių, lengvina šukavimą, saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio. Bent kartą per savaitę plaukus reikėtų palepinti specialia kauke. Jei po atostogų ar laisvalaikio lauke išsausėjo, kaukę galima naudoti kaip įprastą kondicionierių – paskirstyti ant drėgnų plaukų ir išskalauti po kelių minučių.
 

Pažeistų plaukų priežiūros taisyklės

 

EMMEDI HS MILANO DAILY USE plaukų kondicionierius, 1000 ml

 

EMMEDI HS MILANO DAILY USE plaukų kondicionierius, 1000 ml_600x600

 

Plaukų kondicionierius skirtas visų tipų plaukams prižiūrėti. Kasdienio naudojimo kondicionierius sustiprina šampūno poveikį. Jis drėkina plaukus ir gerina jų būklę. Sudėtyje yra gluosnių ekstrakto, kadagių ekstrakto, magnolijų ekstrakto, saldžiųjų migdolų aliejaus.

   
  • Paisyti higienos. Nors gausu teorijų, raginančių plaukus (ypač sausus ar pažeistus) trinkti kuo rečiau, iš tiesų nešvarumai ir riebalų perteklius pažeistiems plaukams gali dar labiau kenkti. Jie sugeria galvos odos prakaitą ir riebalus. Tad prie plaukų prikimba įvairių nešvarumų. Tad jie apsunksta ir dėl papildomo svorio tįsta žemyn. Tai atrodo neestetiškai, gali baigtis lūžimu. Visų tipų plaukus trinkti būtina reguliariai. Pažeistų priežiūrai derėtų rinktis priemones be silikonų ir parabenų.
 
  • Kondicionierių naudoti kaskart trenkant plaukus. Tai turėtų būti lengvos tekstūros priemonė, glotninanti ir švelninanti plaukus. Atsisakyti balzamo negalima, nes šampūnas atidaro plaukų žvynelius, o kondicionierius juos uždaro ir sukuria nematomą apsauginį sluoksnį. Jį derėtų naudoti pagal instrukciją. Jeigu gamintojas rekomenduoja šią priemonę ant drėgnų plaukų palaikyti bent 2–5 min., to reikia paisyti. Mat plaukams reikia laiko, kad įsisavintų vertingas medžiagas.
 
  • Nešukuoti šlapių. Plaukų priežiūros specialistai rekomenduoja sušukuoti plaukus prieš trinkimą, kad nereikėtų šukuoti šlapių ir itin pažeidžiamų. Taip sumažinama plaukų lūžinėjimo rizika. Jeigu linkę veltis, juos pirmiausia derėtų iššukuoti retomis plaukų šukomis, paskui šepečiu. Jį renkantis derėtų kreipti dėmesį į šerelius. Šie turėtų būti lankstūs – taip plaukai bus mažiau pešami, ne taip skilinės galiukai.
 

EMMEDI HS MILANO ANTI – YELLOW plaukų kaukė, 500 ml

 

EMMEDI HS MILANO ANTI - YELLOW plaukų kaukė, 500 ml_600x600

 

Plaukų kaukė skirta šviesiems, žiliems, šviesintiems ir balintiems plaukams prižiūrėti. Kaukė padeda pašalinti nepageidaujamus geltonus plaukų atspalvius. Sudėtyje yra saulėgrąžų aliejaus, kviečių baltymų, gėlių medaus, tuopų ekstrakto. Būtiną kaukės kiekį paskirstykite tolygiai ant drėgnų plaukų. Pamasažuokite ir palikite 5 minutėms. Nuskalaukite vandeniu. Geriausiam rezultatui pasiekti, neviršykite nurodyto laiko.

   
  • Naudoti priemones nuo karščio. Vasaros plaukų priežiūros krepšelyje turėtų atsidurti priemonės, saugančios plaukus nuo dehidratacijos, žalingų ultravioletinių spindulių ir vėlimosi. Puikiai tinka įvairūs nenuplaunami purškikliai ar kreminės priemonės. Jeigu plaukai džiovinami džiovintuvu ar formuojami žnyplėmis, derėtų naudoti ir priemonę nuo karščio. Ypač veiksmingos su alavijų ekstraktu, kuris intensyviai drėkina ir saugo nuo karščio.
 
  • Nepamiršti naudingų formavimo priemonių. Formuojant šukuoseną paprastai naudojamos putos, formuojantys kremai ar lakas. Šios priemonės neretai papildytos vertingomis medžiagomis, tad gali veikti kaip plaukų serumas, nes ant jų paviršiaus išlieka iki kito trinkimo. Pažeistus plaukus geriausiai formuoti kuo natūralesnėmis priemonėmis su augaliniais ekstraktais.
 

Dar daugiau puikių pasiūlymų: eurokos.lt