Vasarai įsibėgėjus vis dažniau norisi ištrūkti į gamtą. Iki šiol vienomis populiariausių išlieka ežerų bei upių pakrantės, kurios vilioja net tik smagiomis iškylomis, bet ir gaiviu vandeniu. Klausimas tik vienas – kur surasti tą idealią poilsio vietą?

 

Vandens telkinių švara

 

Pagaliau atšilus orams ir prasidėjus maudynių sezonui vis daugiau žmonių renkasi poilsį prie vandens telkinių. Vis dėlto tikrai ne visi susimąsto, ar šiose maudyklose pliuškentis yra saugu. Pasak specialistų, didžiausią pavojų žmonių sveikatai kelia vandenyje aptinkamos žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų kolonijos. Ilgą laiką maudantis šių bakterijų turinčiuose telkiniuose išauga tikimybė susirgti infekcinėmis žarnyno ligomis, kilti akių ir ausų infekcijoms. Labiausiai pažeidžiamomis grupėmis laikomi vaikai, vyresniojo amžiaus žmonės bei sergantieji lėtinėmis ligomis.

 

Tradiciškai maudymosi sezonas prasideda birželio 1-ąją ir trunka iki pat rugsėjo 15-osios. Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą specialistai kasmet tikrina įvairių šalies maudyklų vandens kokybę ir ekologinę būklę. Tokie tyrimai reguliariai atliekami maždaug kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. 2014 m. sezono duomenimis švariausi vandens telkiniai buvo Klaipėdos, Tauragės, Telšių ir Vilniaus apskrityse.

 

 

baltijos paplūdimys

Pajūriu viliojanti Klaipėda

 

Į Klaipėdos miestą ir aplinkinius rajonus poilsiautojus dažniausiai vilioja Baltijos jūra bei smėlėti jos paplūdimiai. Toks šio Lietuvos regiono populiarumas suprantamas tarsi savaime, nes įvairių pramogų pajūryje tikrai netrūksta. Atostogaujant su šeima daugelis traukia į paplūdymius pasimėgauti saulės voniomis, pašokinėti per bangas, paplaukioti vandens motociklais ar užsiimti kita mėgstama veikla. Kasmet Klaipėdoje rengiama Jūros šventė, kurios metu galima pasigrožėti įspūdingais laivais. Dar viena smagiai atostogų atrakcija gali tapti pasiplaukiojimai Danės upe.

 

Nors šį regioną labiausiai garsina jūra, verta didžiųjų kurortų šurmulį iškeisti į nuošalesnės gamtos ramybę. Su šeima ar draugų būriu puikiai pailsėti galima nuvykus prie ežerų ar upių pakrančių.

 

Šalies širdyje įsikūręs Kaunas

 

Vienais pagrindinių ir poilsiautojų labiausiai pamėgtų šio miesto vandens telkinių laikomos Kauno marios, Lampėdžio ežeras bei Nemunas. Kauno marios išskirtinės tuo, kad jose leidžiama plaukioti motorlaiviais, greitaeigiais kateriais ir vandens motociklais. Taip pat verta išbandyti ekskursijas pramoginiais laivais, jachtomis arba vaizdingu maršrutu leistis į kruizą Nemunu Birštono link.  Kauno mariose kasmet vyksta ir įvairių vandens sporto šakų varžybos.

 

Ieškantiems ramesnio poilsio patiks nuošalesnės marių ar Nemuno pakrantės, o puikus laisvalaikis su šeima garantuotas nuvykus prie Lampėdžio ežero.

 

Saulės miestas Šiauliai

 

Šiauliečių ir miesto svečių bene labiausiai lankomi netoli centro esantys Rėkyvos bei Talkšos ežerai, kurie idealiai tinka ekstremalaus vandens sporto mėgėjams. Šiauliuose tai vienas didžiausių vandens telkinių. Jis yra gilus, iš visų pusių apsuptas miško, turi priešvėjinį krantą. Dėl šių gamtinių sąlygų Rėkyvos ežeras garsėja kaip buriavimo ir burlenčių sporto rojus, o žiemomis tampa populiaria ledrogių sporto mėgėjų susitikimo vieta. Prie šio ežero kasmet švenčiamos ir Joninės.

 

Talkšos ežeras įsikūręs beveik pačiame miesto centre. Jo pakrantėse įrengtas paplūdimys, žaidimų kompleksas vaikams. Nuo 2014 m. vasaros sezono lankytojams duris atvėrė „FoxSpot“ vandens sporto ir pramogų parkas, siūlantis išbandyti jėgas čiuožiant vandenlente, paplaukioti vandens dviračiais ar valtimis. Poilsiautojų taip pat mėgiami Šiaulių rajone esantys Pakapės, Bubių tvenkiniai, Geluvos bei Pašvinio ežerai.

 

Sostinė Vilnius

 

Pagrindinėmis miesto upėmis laikomos Neris, Vilnelė ir Vokė, kurias dažnai renkasi išvykų baidarėmis mėgėjai. Vilniuje yra net 7 oficialūs paplūdimiai: Valakupių I-asis ir II-asis, Žirmūnų, Žaliųjų ežerų, Salotės ežero, Baldžio ir Tapalių poilsio zonos maudyklos.

 

Kasmet poilsiautojus čia vilioja įvairios vasaros pramogos. Ežerų pakrantėse galima išsinuomoti valtį ar vandens dviratį, taip pat vis labiau populiarėja ekstremalaus sporto (čiuožimas vandenlentėmis, vandens slidėmis ar ant pripučiamo rato) šakos. Upių pakrantėse esantys paplūdymiai pritaikyti šeimos poilsiui. Juose galima ne tik pasimėgauti saulės voniomis, bet ir sužaisti tinklinį, futbolą ar krepšinį. Taip pat įrengtos vaikų žaidimų aikštelės.

 

Neatrastasis Panevėžys

 

Panevėžio miestas įsiterpęs tarp dviejų upių – Nevėžio ir Lėvens. Abi jos tinkamos plaukioti baidarėmis ar nedideliais plaustais, tad atšilus orams kasmet sulaukia nemažai šios pramogos mėgėjų. Lėvuo žinomas ir kaip viena švariausių Šiaurės Lietuvos upių, tad jos pakrančių paplūdymiai sulaukia didžiulio poilsiautojų dėmesio.

 

Jau ne pirmą sezoną panevėžiečiai vasaros pramogoms renkasi Piniavos gyvenvietėje įkurtą paplūdimį. Aktyvaus poilsio mėgėjams čia įrengtos tinklinio, futbolo ir krepšinio aikštelės, o pasyvesnieji gali pasimėgauti saulės voniomis bei vandens teikiama gaiva. Nors jis privatus, tačiau poilsis lankytojams yra nemokamas. Dar viena vieta vandens pramogų ieškantiems vasarotojams įrengta prieš kelerius metus. Tai kasmet vis populiaresnės „Ekrano“ marios, esančios netoli buvusios to paties pavadinimo gamyklos.