Astrologai įsitikinę, kad gimimo momentu užfiksuotas svarbiausių dangaus kūnų išsidėstymas nulemia pagrindinius asmenybės bruožus. O jie, kaip žinia, itin svarbūs, kai žmogus ryžtasi imtis verslo ar vadovaujamos veiklos. Mat būtent prigimtinės savybės lemia, ar viršininko kėdėje sėdintis asmuo taps įkvepiančiu komandos lyderiu, ar priekabiu tironu. Tad žinoti savo vadovo Zodiako ženklą vertėtų visiems. Tai padėtų geriau sutarti ar net palypėti karjeros laipteliais.

 

astrologija

AVINAS

 

Gimęs vadovauti. Juk tai pirmasis ženklas Zodiako žvaigždyne. Tad ir po šiuo ženklu gimusieji elgiasi taip, kaip ir dera pirmagimiams. Paprastai mąsto logiškai, yra ryžtingi ir geriausiai jaučiasi galėdami padėti kitiems. Tiesa, ne tiek altruistiškai, kiek dėl galios pozicijos, kuri Avinams itin patinka. Visgi šio ženklo atstovai yra puikūs viršininkai, sprendimus moka priimti nepaisydami emocijų. Paprastai yra kūrybiškos ir novatoriškos asmenybės. Šių savybių kombinacija suteikia išskirtinio veržlumo, tad vadovaujant Avinui galima nesibaiminti, jog organizacija žlugs, o verslas bankrutuos. Nors emociškai atrodo šaltoki, tačiau tai naudinga, kai tenka vadovauti dideliam kolektyvui. Vyrai Avinai stengiasi duoti sunkias užduotis tiems, iš kurių tikisi geriausių rezultatų. Moterys, gimusios po šiuo ženklu, reikalauja oficialumo ir demonstruojamos pagarbos. Beje, Avino viršininko išsakyta kritika visada griežta, tačiau ja nesiekiama įžeisti.

 

JAUTIS

 

Geriausiai iš visų Zodiako ženklų moka įvertinti darbuotojų pastangas, tačiau taip pat yra smulkmeniški. Ne tik geba sukurti detalų tikslo siekimo planą, bet ir pasirūpinti, kad kiekvienas jam dirbantis atliktų savo užduotis būtent taip, kaip patys įsivaizduoja. Itin daug kūrybiškumo ir laisvės vadovaujant Jaučiams tikėtis nereikėtų. Veikiausiai toks viršininkas kelis kartus patikrins net menkiausias smulkmenas. Vieniems darbuotojams tai kelia milžinišką stresą, kiti įžvelgia privalumų. Mat Jaučių atsidavimas darbui verčia nuolat tobulėti tiek juos pačius, tiek darbuotojus. Be to, Jautis vadovas už puikiai atliktą darbą negaili nei pagyrų, nei premijų. Paprastai vadovo kėdėje sėdintys Jaučiai linkę save apsupti ištikimais žmonėmis. O už parodytą atsidavimą atsidėkoja palankumu. Mėgsta atvirumą ir paprastumą, tad su Jaučio globojamais viršininkais vyrais derėtų kalbėti mandagiai, bet tiesiai. Moterys dar smulkmeniškesnės nei vyrai. Tačiau ir jautresnės. Jos mielai kalbasi ir pietauja su savo komandos nariais. Būtent neformalioje aplinkoje mėgsta dalintis naujomis idėjomis.

 

DVYNIAI

 

Po šiuo Zodiako ženklu gimę viršininkai puikiai geba vienu metu atlikti daug darbų. Tokių žmonių galvose gali būti ką tik gimusi idėja, tačiau jie jau mato jos įgyvendinimo rezultatus. Taip pat nori dalyvauti kiekviename verslo ar įmonės valdymo aspekte. O labiausiai nori turėti lemiamą žodį. Tad atviras ar net agresyvus prieštaravimas erzina ir žemina. Dvyniai įsitikinę, kad nesutarimus derėtų spręsti už uždarų durų, jokiu būdu neviešinant pokalbio detalių. Visgi šio yra labai jausmingi, kartais priima prieštaringus sprendimus. Moterys mėgsta dramatizuoti, o vyrai kerštauti. Beveik niekada nepamiršta, ką, kada ir kaip pasakė jų pavaldiniai. Tad tokio viršininko akivaizdoje svarbu kalbėti atsargiai. Tačiau tai nereiškia, kad nemėgsta naujų idėjų. Tiesą pasakius, juos žavi novatoriškumas, tačiau įdomiausi būna jų pačių sumanymai. Darbas vadovaujant Dvyniams neabejotinai išmokys kelias užduotis atlikti vienu metu ir padaryti tai kokybiškai.

 

VĖŽYS

 

Globojami Vėžio žvaigždyno žmonės paprastai apibūdinami kaip itin šilti ir draugiški. Su tokiais vadovais lengva bendrauti, jiems rūpi darbuotojų gerovė, nori, kad kiekvienas darbo aplinkoje jaustųsi kuo patogiau. Jie – suprantantys ir gana taikūs. Visgi šis emocinis minkštumas gali turėti ir neigiamą pusę. Mat užvaldžius jausmams sutrinka ir pasiduoda nuotaikai. Tad galima nesitikėti aiškių instrukcijų. Tuomet dalį darbo, kai vadovauja Vėžys, teks padaryti savo iniciatyva, nes toks viršininkas daug ką laikys savaime suprantamu dalyku. Vėžiai darbo aplinkoje mėgsta kartoti, kad neva visi čia draugai ar net šeima. Visgi tai ne visada privalumas. Vėžiai vyrai visada siekia suburti kuo lojalesnių darbuotojų komandą. Mieliau dirba su moterimis nei kitais vyrais. Moterys iš tiesų šiltos, net šeimyniškos, tačiau kartais pasiduoda pagundai darbuotojus auklėti it vaikus. O tai nėra profesionalu. Beje, Vėžio ženklo asmenys visada geresni kaip komandos nariai.

 

LIŪTAS

 

Dominuojantis lyderis, ne visada sutinkantis priimti kompromisą. Išsakytą kritiką ar darbe kilusią problemą neretai interpretuoja kaip asmeniškai skirtą įžeidimą. Tad ir reaguoja atitinkamai. Būtent todėl tokios pozicijos darbuotojams sudėtinga pateikti atsiliepimus, dar sudėtingiau tampa jam įtikti. Vadovaujant Liūtui baisoka suklysti. Mat Liūtui klaidos nepatinka, retai tokiose situacijose įžvelgia tobulėjimo galimybę. Iš prigimties Liūtas – perfekcionistas. Kartais tai būna paranku, pavyzdžiui, atliekant itin didelio atidumo reikalaujančius darbus. Visgi vadovaujant grupei žmonių yra daug kintamųjų, kurių kontroliuoti tiesiog neįmanoma. Ir tai Liūtui kelia didelį stresą. O suerzintas Liūtas priima neadekvačius sprendimus. Tad nereikėtų nustebti, jeigu iš tokio viršininko burnos pasipils grasinimai atleisti iš darbo. Tiesa, dažniausiai jie būna nerimti. Jeigu vadovauja viršininkė, ji pageidaus, kad ne tik darbas būtų idealiai atliktas, bet ir aplinka estetiška. Jeigu vyras, jis norės, kad visi darbuotojai aiškiai rodytų jam pagarbą. Abiejų lyčių atstovai itin mėgaujasi prasmingais komplimentais.

 

MERGELĖ

 

Mergelės ženklo atstovai gana žemiški ir žmogiški. O tai ir privalumas, ir trūkumas. Vadovauja turėdami konkretų tikslą. Tai gali būti pelno didinimas, nuostabaus produkto sukūrimas ar tiesiog troškimas įveikti konkurentus. Kai turi aiškų tikslą, sustabdyti beveik neįmanoma. Beje, tokie viršininkai panašaus susitelkimo ir atsidavimo tikisi ir iš darbuotojų. Deja, veltui. Mat niekas neinvestuoja tiek pastangų ne į savo verslą ir ne į asmeninį tikslą. Tad Mergelės dažnai nusivilia darbuotojais. Nemėgsta rizikuoti, kartais planuoja per ilgai ir stokoja ryžto, tačiau galiausiai sukurpę planą patys negaili pastangų. Vyrai mėgsta vadovauti, patinka galios pozicija, tačiau sugeba išvengti smulkmeniškumo. Tad į kai kuriuos darbo aspektus geba žiūrėti pro pirštus. Moterys gerokai priekabesnės. Jos darbuotojams kelia itin didelius reikalavimus. Abiejų lyčių atstovai draugiški ir moka bendrauti betarpiškai, tačiau negali pakęsti per didelio familiarumo ar noro susidraugauti vien dėl jų padėties.

 

SVARSTYKLĖS

 

Net Svarstyklių simbolis išduoda, kad šie asmenys moka ne tik pasverti visus savo sprendimus, bet ir vadovauti. Mąsto blaiviai, elgiasi tinkamai ir sąžiningai, tad puikiai sekasi vadovauti nedidelėms komandoms. Patinka bendrauti ir dirbti su tokiais pat atvirumą mėgstančiais asmenimis. Tačiau nelabai moka spręsti konfliktų ir dažnai reikalauja pagarbos avansu ar net perdėtai demonstruoja viršenybę. Nepakenčia nepagarbiai besielgiančių ir karingai nusiteikusių žmonių. Visgi kai suburia patinkančių ir gerbiamų darbuotojų komandą, tampa nepakeičiamais vadovais bei puikiais lyderiais. Vyrai mėgsta atsakomybę ir drąsiai ją prisiima. Moterys nevengia domėtis darbuotojų asmeniniais reikalais, kartais būna per daug nuolaidžios. Bet beveik visada apie vadoves darbuotojai atsiliepia gražiai. Deja, įvykus tiesioginiam konfliktui atlaidumo nereikėtų tikėtis, jeigu Svarstyklių interesai bus pažeisti. Šio Zodiako ženklo globojami žmonės padarys viską, kad išlygintų pusiausvyrą.

 

SKORPIONAS

 

Neretai atrodo paslaptinti, net mistiški. Taip pat apibūdinami kaip pasižymintys ypatingu asmenybės magnetizmu. Atrodytų, kad tai idealus lyderis. Deja, taip tik atrodo. Iš tiesų vadovauti kokybiškai nelabai sekasi. Mat visada nori būti svarbūs ir nevengia savo reikšmingumo demonstruoti. Tad kyla poreikis sąmoningai ieškoti klaidų ar net kabinėtis prie smulkmenų. Beje, Skorpionai visada atrodo labai užsiėmę, nors iš tiesų tiesioginiam darbui skiria net mažiau laiko nei derėtų. Nuo tokio vadovo nuotaikos priklauso atmosfera darbo vietoje. O nuotaika retai būna pakili. Bene didžiausias Skorpionų kaip vadovų trūkumas – tikslingas atviravimas. Tai manipuliacijos priemonė, kuri pasitelkiama, kai vadovas būna nepatenkintas darbuotoju. Apie šį nepasitenkinimą neabejotinai sužinos visi. Taip elgtis mėgsta ir šio ženklo moterys, ir vyrai. Nors Skorpionai stokoja pasitikėjimo komandos nariais, tačiau esant itin ekstremalioms aplinkybėms geba reaguoti žaibiškai ir paskirstyti užduotis būtent taip, kaip reikia.

 

ŠAULYS

 

Geri viršininkai, nes nesivargina kontroliuoti smulkmenų. Tiki darbuotojų kūrybiškumu ir idėja, kad jei bent vienam žmogui jo darbas teiks pasitenkinimo, visa grupė dirbs kaip įmanoma efektyviau. Šauliai nori, kad pats darbuotojas išmoktų veikti, galvotų logiškai ir jaustųsi užtikrintas. Visgi Šauliams atstovams nerūpi kitų problemos. Tad kartais nesuvokia, kad darbas ne visiems žmonėms yra gyvenimo prasmė ir svarbiausias prioritetas. Patys be sąžinės graužaties praleidžia vaikų renginius ar net asmenines šventes darbe, todėl to paties tikisi ir iš komandos narių. Vyrai darbe būna itin veržlūs, gana geros nuotaikos. Moterys pasižymi kandoku humoru, bet taip pat turi puikių gebėjimų užbėgti įvykiams už akių. Abiejų lyčių Šauliai vadovai nuolat domisi naujovėmis, savo pavyzdžiu skatina sekti ir darbuotojus. Be to, noriai organizuoja darbuotojų laisvalaikį. Tad nereikėtų nustebti, jeigu vadovaujant Šauliui teks išvykti darbo atostogų ar kopti į kalnus.

 

OŽIARAGIS

 

Vadovo kėdėje sėdintis Ožiaragis visada atrodo orus ir net neprieinamas. Gimusieji tamsiausiu ir šalčiausiu metų laiku gerais viršininkais tampa tuomet, kai aplinkybės leidžia laikytis gana griežtų taisyklių, o veikla būna grįsta griežta sistema. Puikiai jaučiasi vadovaudami didelėms struktūroms, valstybinėms įstaigoms ar visuomeninėms organizacijoms. Visada suformuluoja aiškias užduotis ir viliasi, kad jos bus įvykdytos laiku. Vadovės gana smulkmeniškos, bet visada orientuotos į tikslą. Jeigu kiekvienas komandos narys atlieka savo darbą, būna patenkintos ir ramios. Vyrai griežti ir reiklūs, bet teisingi. Atsidavimo reikalauja ne tik iš kitų, bet ir iš savęs. Deja, silpnoji vieta – nenoras išeiti iš komforto zonos. Prireikus keisti strategiją toks vadovas trumpam sustingsta, nes reikia laiko persiorientuoti ir iš naujo sudaryti aiškų naujų taisyklių sąvadą. Visgi Ožiaragiai neblogi vadovai, nes vertina komandą ir stengiasi sudaryti saugią darbo aplinką.

 

VANDENIS

 

Jeigu viršininko poste atsiduria Vandenis, tikėtina, kad pusė darbuotojų jį ar ją dievins, o likusieji jau po savaitės pradės ieškoti naujo darbo. Vandeniai – linksmi, bet ekstravagantiški ir ne visi gali juos suprasti bei priimti. Apmaudu, nes būtent šio ženklo atstovai turi milžinišką potencialą tapti lyderiais. Jiems geriau nei kitiems sekasi sugalvoti naujas ir pažangias idėjas, kurti koncepcijas. Gavę tinkamus įrankius, išteklius ir pasitelkę sumanius komandos narius gali sukurti kažką visiškai naujo ar net beprotiško. Didžiausia problema, kad chaotiškas jų mąstymas ir nesugebėjimas aiškiai formuluoti užduočių virsta vidinės komunikacijos košmaru. Neretai darbuotojai nežino, ką turėtų daryti. Vandeniai vyrai nemėgsta komandinio darbo, kartais tikisi, kad darbuotojai išmoks perskaityti jų mintis ir viskuo pasirūpins patys. Moteris vargina per daug intensyvus bendravimas, jos linkusios atsitraukti ir mąstyti apie konkretų tikslą, nesivargindamos rūpintis jo siekimo priemonėmis. Visgi darbas su Vandeniais turi ir privalumų – niekada nepriekaištaus, jei darbuotojai vėluos į darbą ar pasiims laisvadienį.

 

ŽUVYS

 

Emocingos, jautrios ir kūrybiškos. Šios puikios savybės kartais neleidžia jaustis jaukiai vadovo kėdėje. Žuvys supranta, kad taisyklių priskyrimas ir reikalavimas atlikti pavestas užduotis kai kuriuos darbuotojus nervina. O jos nemėgsta nervinti kitų žmonių. Tai sukelia vidinę įtampą, nuo kurios stengiasi pabėgti. Iš tiesų nėra taip, kad šio ženklo globojami žmonės nesugebėtų vadovauti. Esant poreikiui geba susikaupti ir atlikti viską, kas būtina. Tiesiog užduočių delegavimas ir problemų sprendimas nekelia džiaugsmo. Situacija pasikeičia, kai vadovauja ne verslui, o pelno nesiekiančioms organizacijoms, koordinuoja savanorius. Jeigu komandos nariai atėjo darbuotis savo iniciatyva, yra motyvuoti, tuomet Žuvys tampa idealiais komandos lyderiais. Moterys gali kurti bendrą verslą su draugais ar šeima. Tuomet jos jaučiasi gana patogiai ir gali vadovauti veiklai. Vyrai geriausiai save realizuoja veikdami pavieniui.