Dar visai neseniai „TV pagalboje“ buvo parodyta besikankinančios kalytės Betės istorija. Šį vakarą eteryje – daugybės žiūrovų atgarsių sulaukusi gyvybės ir mirties drama.

 

1_Betė po operacijos (Small)

 

Visa istorija prasidėjo nuo anonimo skambučio. Žmogus pranešė, kad šeimininkas visiškai nesirūpina ir likimo valiai paliko gyvūną, kurio papilvėje – didžiulis auglys.

 

2_Betė po operacijos (Small)

 

Savo šunį į šį aptvarą atvežė šeimininkas. Ugniagesys gelbėtojas. Pareigūnas sunkiai sergančią kalytę paliko tiesiog numirti…

 

Screen Shot 2018-01-02 at 11.54.41 AM (Small)

 

Nuvykusi į įvykio vietą, gelbėtoja Gerda Žemaitė sunkiai tramdė susijaudinimą. „Tai, ką išvydau, sunku nusakyti žodžiais. Žmonių žiaurumui nėra ribų. Voljere ir suklypusioje būdoje gyvena sunkiai serganti Labradorų veislės kalytė. Jos papilvėje – milžiniškas auglys, kuris smarkiai kraujuoja“, – pasakojo TV3 laidos „TV pagalba“ narė Gerda Žemaitė.

 

Screen Shot 2018-01-02 at 11.55.39 AM (Small)

 

Betės dienos iš tiesų jau buvo suskaičiuotos. Gyvūno papilvėje buvo išvešėjęs milžiniškas auglys. Jis svėrė net keturis kilogramus. Auglys kraujavo, Betė kentė didžiulį skausmą. Ir nežinią. Kodėl tie, kurie turėjo pasirūpinti ir suteikti pagalbą, ją taip skaudžiai išdavė.

 

Screen Shot 2018-01-02 at 11.56.02 AM (Small)

 

Išgelbėti Betės gyvybę ėmėsi veterinaras Paulius Morkūnas. „Prisipažinsiu, tai, ką pamačiau, sukrėtė ir mane. Per visą darbo praktiką retai pasitaiko taip apleistų gyvūnų. Betės atvejis buvo ypatingas. Tai buvo mūsų kova už gyvybę, kuri galėjo užgesti bet kurią akimirką tiesiog ant operacinės stalo“, – sakė jis.

 

Screen Shot 2018-01-02 at 11.56.32 AM (Small)

 

Pasibaigus laidai „TV pagalbos“ telefonas kaito nuo žiūrovų skambučių. „Žmonės ir skambino, ir rašė man asmeniškai su prašymu priglausti Betę. Tikrai nesitikėjau, kad žiūrovai taip jautriai sureaguos į šios kalytės istoriją. Neįtikėtina, kiek daug gerų žmonių gyvena mūsų šalyje“, – pasakojo Gerda Žemaitė.

 

Betė daug iškentė. Tačiau gyvūno kančios nebuvo beprasmės. Po paviešintos Betės kankinimo istorijos buvo sukurta peticija. Kad žmogus, kuris kankina gyvūną, sulauktų griežtos bausmės.

 

Betės ankstesnis šeimininkas, ugniagesys gelbėtojas, už žiaurų elgesį su Bete gavo… 25 eurų baudą. Po peticija, kad bausmė už gyvūnų kankinimą būtų griežtesnė, jau pasirašė daugiau nei 40 tūkstančių žmonių. Beje, pareigūnas, Kaišiadorių ugniagesys gelbėtojas, už sveiku protu nesuvokiamą elgesį, turėtų sulaukti įvertinimo ir iš vadovybės. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pradėjo tyrimą, ar savo šunį kone iki mirties nukankinęs asmuo yra vertas gelbėtojo statuso.

 

Jautrios ir svarbios istorijos „TV pagalboje“ jau šiandien 16.30 per TV3.