Sodybos ar sodo priežiūros darbai gali būti kiek varginantys. Ypač tuomet, jei joje ar jame nesilankote taip dažnai, kiek reikėtų, norint palaikyti estetišką vaizdą. Aukšta žolė – yra vienas pagrindinių elementų, išduodantis, jog tam tikroje vietoje nėra lankomasi dažnai. Jei ir jūs žinote, jog jūsų sode ar sodyboje žolė jau pasiekė nemažą aukštį, verta susirūpinti. Ne tik dėl to, jog tokioje žolėje gali slėptis daugiau erkių ir kitų gyvių, bet ir dėl to, nes už neprižiūrėtą bei nenušienautą sklypą yra skiriamos baudos.  Kad viso to pavyktų išvengti, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip kovoti su aukštomis žolėmis.

 

sodo darbai

Atlikite pasiruošimo darbus

 

Aukštos žolės pjovimas nėra toks paprastas procesas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties prieš pradedant būtina atlikti tam tikrus pasiruošimo darbus. Visų pirmiausia, pagaląskite peilius – įsitikinkite, jog naudojamo dalgio ar trimerio peiliai būtų aštrūs ir geros būklės. Taip pat pasirūpinkite ir tinkama apranga. Aukštos žolės pjovimui geriausiai tiks marškiniai ilgomis rankovėmis, ilgos kelnės ir guminiai batai. Be jų pasirūpinkite ir pirštinėmis, apsauginiais akiniais bei ausų kištukais, kurie padės apsisaugoti nuo trimerio skleidžiamo nemalonaus garso. Galiausiai, apžiūrėkite, jog pievoje nebūtų įvairių šiukšlių: nulūžusių medžio šakų, didelių akmenų ar kitų objektų. Tai itin svarbu dėl to, jog pjaudami žolę nesugadintumėte savo turimos technikos.

 

Pasirinkite tinkamą įrangą

 

Priklausomai nuo to, kokie yra jūsų norai ir poreikiai, reikėtų rinktis ir įrangą žolės pjovimui. Įprastai tam yra pasirenkamas trimeris arba krūmapjovė. Jie puikiai tinka pjauti įsišaknijusią, suragėjusią, peraugusią žolę ir krūmus. Tiesa, trimeris yra mažiau galingas nei krūmapjovė, tačiau jei jūsų vejoje yra nemažai vietų, prie kurių yra gana sudėtinga prieiti, tuomet jis vis tiek bus nepakeičiamas prietaisas. Trimeriai ir krūmapjovės gali būti benzininiai, elektriniai ir akumuliatoriniai, kurie visi pasižymi skirtingomis savybėmis. Jei jūsų veja itin didelė, tuomet apgalvokite benzininį trimerį, kuris nebus apribotas laidu. Tuo tarpu, jeigu nenorite tokio didelio triukšmo pjaunant žolę, rinkitės akumuliatorinį arba elektrinį prietaisą.

 

Nepjaukite visos žolės vienu ypu 

 

Viena didžiausių klaidų, kurią galite padaryti, kovodami su užžėlusia veja, yra bandymas nupjauti žolę trumpai iš karto. Specialistai rekomenduoja vienu kartu pjauti tik trečdalį žolės ilgio, kadangi priešingu atveju galite pakenkti žolės šaknims ir taip paskatinsite piktžolių augimą, dėl ko vejos priežiūra taps dar sudėtingesnė. Tad, iš pat pradžių pasistenkite nupjauti tik viršutinį žolės sluoksnį, o visa kita palikti kitai dienai, geriausia – po savaitės. Nors tai ir gali kelti šiek tiek nepatogumų, tačiau tokiu būdu nupjauta veja atrodys daug gražiau ir lygiau. Visgi, neturint tiek laiko ir galimybių, vadovaukitės tokiu darbo principu – pjaukite žolę dviem kryptimis. Iš pradžių judesiu į dešinę nupjaukite žolės viršūnę, o judesiu į kairę pašalinkite likusį žolės ilgį.

   

Imkitės prevencijos priemonių

 

Kaip jau buvo galima suprasti, ilgos žolės pjovimas yra gana sudėtingas procesas. Dėl to, kad visa tai būtų galima bent kiek palengvinti, pagalvokite apie tam tikrus pokyčius. Vienas jų galėtų būti reguliarus žolės pjovimas. Nors tai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin nepatogus sprendimo būdas, jei sodyboje negyvenate nuolatos, visgi, atliekant tai reguliariai, pavyzdžiui, bent kartą į dvi savaites, nereikės tiek vargti, kadangi žolė nespės užaugti itin aukšta, tad ir jos pjovimas bus daug paprastesnis. Šiuolaikinė pasiūla gali pasiūlyti net ir žoliapjovę robotą, tad jis visą darbą nesunkiai atliks už jus. Tiesa, šis prietaisas tikrai tinkamai neveiks, jei žolė bus per ilga, todėl labai svarbu, jog žolė būtų reguliariai pjaunama.

 

Kada kreiptis į specialistus?

 

Kaip bebūtų, jei laiko neturite tiek daug, kiek norėtumėte, tad ir apsiimti sodo darbais neturite galimybės, rekomenduojame pagalvoti ir apie kreipimąsi į savo srities profesionalus. Jie ypač pagelbės ne tik tuomet, kai spaudžia laikas, bet ir jei turite itin didelį vejos plotą, kurį žinote, jog vienas sutvarkyti nepajėgsite. Šie žmonės visą darbą atliks itin efektyviai ir profesionaliai, tad jums liks tik džiaugtis aplink jus esančia sutvarkyta aplinka.

 

STIHL sodo technika jūsų vejos priežiūrai – www.parkutechnika.lt