Žmogus, kuris netobulėja, nuolat ieško kaltų. Kai jis susiduria su kažkokia problema, ta problema priimama kaip tam tikras išbandymas arba bausmė, arba apdovanojimas, ir žmogus pradeda ieškoti kaltų pasaulyje aplink jį. Jis linkęs kaltinti viską, bet tik ne save.

 

tipai

Tačiau iš tikrųjų viskas gyvenime, viskas, ką mes matome yra 100 % būtent tai, ką mes matome. Ir tai, ką mes matome ir yra mūsų. Nuo to, kokie esame, priklauso, ką matome. Jeigu bent šiek tiek pakeistume save, tada pakeistume savo matymą ir net tai, kaip suprantame pasaulį. Tai, ko gero, vienintelis ir geriausias būdas pakeisti pasaulį ir situacijas, kurios mūsų netenkina.

 

Obuolys yra žalias, todėl, kad mes matome jį tokį. Tačiau, jeigu norėtumėte save įtikinti, kad jis yra raudonas arba violetinis ir taip sau pasakytumėte, tada jis galėtų toks ir tapti. Ir niekas negalėtų jūsų įtikinti, kad yra kitaip. Ir visai nesvarbu, kas bandys jus įtikinėti, tai jūsų teisė nuspręsti, kaip galvojate.

 

Yra trijų tipų žmonės: tie, kurie mato tik juodą arba baltą (žemo raidos lygio žmonės); tie, kurie mato trečią pusę, išskyrus juodą ir baltą (vidutinio raidos lygio žmonės) ir tie, kurie kiekviename dalyke, kiekvienoje problemoje mato daugybę atspalvių ir faktorių (aukščiausio raidos lygio žmonės).

 

Tad, jeigu jūs esate 100 % tikri, tada jūs esate teisūs. Kas sako priešingai nei yra jūsų nuomonė, nesupranta jūsų logikos, kad joje yra jūsų tiesa. Jeigu žmogus kalba sąmoningai ir sąžiningai, tada jis yra teisus bet kokiu atveju. Vieni žmonės tik lygina skirtingus požiūrius, o kiti moka pažvelgti iš šalies ir suprasti, kad ne viskas yra taip paprastai, kaip atrodo.

 

Tada iš karto kyla klausimas: koks yra teisingiausias sprendimų priėmimo būdas? Tikriausiai tas, kuris priimant, įvertinant tai, atsakymų niekada nebus daug. Niekada nereikia gailėtis savo pasirikinimo.

 

Jeigu turite kokių nors minčių, neturėtumėte apsimesti, kad jų nėra. Svarbiausia visus sprendimus priimti sąmoningai. Ir suprasti, kad už kiekvieną savo sprendimą jūs esate asmeniškai atsakingi. Ir esate šiuo atžvilgsiu vieni. Tik nuo jūsų pačių priklauso, ką galvosite ir ką norėsite daryti. Svarbiausia yra gyventi sąmoningai. Gyventi taip, kaip jūs patys norite. Jeigu visi žmonės gyventų sąmoningai, jie gyventų savo gyvenimus ir jiems tai gerai sektųsi. O svarbiausia gyvenimas jiems teiktų daugiau malonumo, nes tada jie suprastų, kad gyvenimas yra dovana. Supraskite, kad gyvenimas yra toks, kokį jūs matote. Ir jeigu jūs jį matote tyrą, sąžiningą ir nuoširdų, tada jis toks ir yra.