Kopūstai dažnai naudojami įvairiems patiekalams gaminti, tačiau tinka ne tik kaip maistas, bet ir kaip vaistas. Nuo seniausių laikų žinomos gydomosios kopūstų lapų savybės. Ne viena žmonių karta jomis sėkmingai naudojasi iki šiol.

 

"kopūstai"

Prieš naudojimą kopūstų lapus reikia nuplikyti verdančiu vandeniu ir sausai nušluostyti. Kilus įtarimams apie alergiją, kopūstų lapų geriau nevartoti nei išoriškai, nei į vidų. Neįtikėtina, kiek daug priežasčių visada turėti kopūstų lapų namie! Kartais jie – tikra pirmoji pagalba!

 

Neįprasti, trumpi sveikatos patarimai, kaip panaudoti kopūstų lapus:

 
 • Traumos, sumušimai. Prie sumuštos vietos pridėti švarų, šviežią kopūsto lapą ir aprišti tą vietą tvarsčiu. Palikti tvarstį per naktį. Rytą patinimas bus praėjęs, o skausmas sumažėjęs arba net visai dingęs. Jeigu patinimas per naktį nepraeina ir sumušimo vieta yra dar skausmingesnė nei vakar, geriau nebeužsiimti savigyda ir kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Gali būti, kad trauma kur kas rimtesnė negu atrodo iš pirmo žvilgsnio.
 
 • Vabzdžių įkandimai. Kopūstų lapai padeda nuo skaudžių vabzdžių (vapsvų, bičių, aklių) įgėlimų. Kopūstų lapai veikia kaip magnetas, ištraukiantis karštį, skausmą, patinimą dėl įkandimo.
 
 • Galvos skausmas. Galbūt sunku patikėti, bet teigiama, kad kopūstų lapai gali veiksmingai sumažinti galvos skausmą ir net karščiavimą. Švarius, verdančiu vandeniu nuplikytus ir sausai nušluostytus kopūstų lapus uždėti ant smilkinių ir apvynioti galvą su rankšluosčiu. Sakoma, kad ši priemonė gali padėti įveikti net migreną!
 
 • Krūtų skausmas. Laktacijos ir žindymo metu moteris neretai vargina kūno dalių tinimas ir pilvo pūtimas. Liaudies medicina siūlo naudoti kopūstų lapų kompresus. Iš kopūstų lapų išpjauti storiausią vidurinę gyslą. Lapus šiek tiek pakočioti, kad išsiskirtų sultys ir priglausti prie krūtų. Laikyti, kol kopūstų lapai šiek tiek paruduos. Po to odą nuplauti drungnu vandeniu. Šis liaudiškas metodas tinka ne tik krūtimis žindančioms moterims. Taip pat jį gali naudoti tos, kurias vargina mastitas (infekcinis pieno liaukos uždegimas) arba krūtų skausmas dėl priešmenstruacinio sindromo.
 

8 priežastys, kodėl sveika valgyti kopūstus:

 
 • Gali padėti numesti svorio. Kopūstuose mažai kalorijų, riebalų, bet daug dietinių skaidulų bei sudėtinių angliavandenių.
 
 • Maistas smegenims. Turi vitamino K, kuris gerina protinę veiklą ir padeda susikaupti. Apsaugo nuo nervų pažeidimų, gali padėti išvengti Alzheimerio ir demencijos. Daugiausiai vertingų maistinių medžiagų raudonuosiuose kopūstuose.
 
 • Kopūstai turi sieros, kuri reikalinga keratino susidarymui. Keratinas – tai baltymas, būtinas sveikiems ir gražiems plaukams, nagams ir odai.
 
 • Kopūstai valo organizmą. Juose yra vitaminų C ir sieros, kurie šalina toksinus (laisvuosius radikalus ir šlapimo rūgštį) iš organizmo. Toksinai yra pagrindinė artrito, odos problemų, reumato ir podagros priežastis.
 
 • Gali sumažinti vėžio riziką.
 
 • Gali padėti išvengti padidėjusio kraujospūdžio.
 
 • Slopina galvos skausmą.
 
 • Reguliuoja cukraus lygį kraujyje.