Visai neseniai Trakuose pristatyta „Trakiečio kortelė“ garantuoja nemokamą viešąjį transportą, keliaujant Trakų rajono ribose, ir nuolaidas Trakų rajono verslininkų teikiamoms paslaugoms. „Trakiečio kortelę“ gali įsigyti tik Trakų rajono gyventojai, čia deklaravę savo gyvenamąją vietą. O kas laukia atvykstančiųjų?

 

Justė Zinkevičiute ir Andrius Šatevičius, Traku raj meras

„Trakai laukia kiekvieno svečio, bet ne jo automobilio. Todėl tenka priimti ir nepopuliarių sprendimų. Miesto centre teko padidinti parkavimo kainas, bet miesto prieigose visi atvykstantys gali palikti automobilius nemokamai ir keliauti pėstute arba paspirtukais“, – sako Trakų rajono meras Andrius Šatevičius.

 

Trakų rajono savivaldybės komanda išsikėlė tikslą – 2035 metais Trakus skelbti vienu žaliausių Lietuvos miestų. Iš panašu, kad jiems pavyks, nes čia klesti ne viena aplinkosauginė iniciatyva. Narai jau keletą metų iš eilės valo Galvės ir aplinkinius ežerus nuo poilsiautojų išmestų atliekų, tiesiami sveikatingumo takai, daugėja elektromobilių įkrovimo stotelių, į Trakų gatves pavasarį išriedės pora elektra varomų autobusų, jau šiandien Trakuose galite išsikviesti vandens taksi bei po rajoną važinėti dviračių takais.

 

„Visus kviečiame į Trakus keliauti ekologiškai, rinktis traukinį, o po miestą judėti paspirtuku, kurį rasite traukinių stotyje,“ – sako Trakų rajono savivaldybės administracijos kultūros ir turizmo vedėja Ana Baltutienė.

 

Aktorė ir televizijos laidų vedėja Justė Zinkevičiūtė Trakų rajone užsuko į dar dažais kvepiančią baldų gamybos įmonę „Vilniaus baldai“. Jau šį šeštadienį 11 val. kviečiame įsijungti laidą „Švarūs miestai – švari Lietuva“ per „Lietuvos ryto“ televiziją ir susipažinti, kas yra ekologiški baldai ir kaip „Gamtos ateities“ inicijuoto „Ateities pakuotės klubo“ narė „Lesta“  kuria tvarias pakuotes automobiliniams skysčiams, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo grėsmingi ir aplinkai, ir žmogui.

 

Laidos rengėjų nuotr.