Aleksandro Volkovo stebuklinėje pasakoje „Smaragdo miesto burtininkas“ mažą mergaitę Doroti tornadas nubloškė į magišką, savęs atradimo šalį. Tačiau realybėje tornadas tik sugriauna viską aplinkui ir atima ne vienam žmogui gyvybę.

 

Tornadų arba viesulų vėjų greitis gali viršyti 300 kilometrų per valandą. Tornadai susidaro žemėje, kai susiduria šilto ir šalto oro srovės. Gamtos stichija susidaro piltuvo formos. Siauroji dalis liečia žemę, o plačioji apglėbia debesis.

 

Dauguma tornadų trunka maždaug 20 minučių, tačiau patys galingiausi ir labiausiai nusiaubiantys viską aplinkui gali trukti ilgiau nei valandą.

 

Sapnuoti tornadą reiškia, kad gyvenime patiriate įtampą, baimę, kažkas jus liūdina, jaučiatės bejėgiai, ką nors pakeisti. Taip pat tornadas sapne praneša apie artėjančius didelius pokyčius.

 

Visais laikais daug viesulų vyksta Oklahomoje Jungtinių Valstijų pietuose. Čia indėnai pasakodavo legendas apie tai, iš kur atsiranda tornadas. Kartą gyveno indėnas, garsėjęs nepastoviu charakteriu, todėl kiti žmonės jo vengė. Jis net nebandė savęs kontroliuoti. Kiekvieną dieną jis skaudindavo žmones, kuriuos sutikdavo savo kelyje. Genties taryba sušaukė susirinkimą, kad nutartų, kaip elgtis su nepaklusniu jaunuoliu. Daugelis norėjo ištremti jį iš kaimo, bet staiga pravirko gailiomis ašaromis jo motina, prašydama pasigailėjimo savo sūnui. Žynys nusprendė išmokyti jaunuolį meditacijos ir paskyrė vaistažolių nervams raminti. Deja, tai nepadėjo. Liko vienintelė išeitis – paauglį izoliuoti. Visi genties žmonės statė jam tvirtą kalėjimą iš medienos, plytų ir metalo. Nebeklausydami jaunuolio maldavimų, žmonės jį įgrūdo į kalėjimą, nes bijojo rizikuoti. Kas dieną jaunasis indėnas kalėjime vis greičiau vaikščiojo ratais ir jo pyktis vis labiau stiprėjo. Galiausiai tapo toks galingas, kad sugriovė kalėjimo sienas ir išsiveržė visa naikinančiu tornadu.