Daugiau nei trys savaitės – dvidešimt penkios dienos ir devyni tūkstančiai kilometrų. Aplankytas gabalas prancūzų Provanso, Marselis, Žydrasis krantas, Dižonas, Europos parkas Vokietijoje, savaitė Beskidų kalnuose, kur susiduria Lenkija Čekija ir Slovakija. LNK laidos KK2 vedėjas Tomas Ališauskas kas vasarą su šeima keliauja automobiliu po Europą. Praėjusiais metais jie aplankė garsų Prancūzijos kurortą prie Atlanto vandenyno La Rošelį, o šiemet nusprendė apvažiuoti daugiau Pietų Europos.

 

Cekijos Lenkijos siena. Beskidu kalnu mazoji cartorija 866m, plius36C_1600x766

 

„Šiemet kelionė buvo dvidešimt kartų įspūdingesnė ir sudėtingesnė, pamatėme labai daug“, – sako su šeimyniniu SAAB automobiliu po Europą su žmona Milda ir 11-mečiu Kipru bei 8-mete Beatriče keliavęs Tomas. Ši kelionė Tomui buvo ypatinga: jis joje ne tik atšventė savo gimtadienį, bet ir ilsėjosi prieš neeilinį,  20-ajį gimtadienį švenčiančios LNK televizijos sezoną.

 

Provansas. St. Mitres Les Remparts gatveese 1_1191x1200

 

Devyni tūkstančiai kilometrų LNK laidų vedėjo šeimai – ne kančia. Valandas mašinoje trumpino ne tik planšetės, kompiuteriai, filmai, bet ir šeimyniniai žaidimai. „Žaidėme iš raidžių, iš žodžių, su žmona vaikams garsiai skaitėme knygas, kad laikas neprailgtų. Vienintelė bėda buvo tai, kad buvo karšta, temperatūra niekada nenukrisdavo mažiau 30 laipsnių“.

 

Sochaux. Peugeot musee. Markuso Gronholmo Peugeot 307 WRC_1600x1200

 

Savo gimtadienį Tomas sutiko Beskidų kalnuose tarp Lenkijos ir Čekijos. „Tądien visus užsitempiau į kilometro aukščio kalną, svilinant 36 laipsnių karščiui. Galvojau, žemyn susileisime per valandą, o, pasirodo, stačiu šlaitu leistis sudėtingiau nei kopti. Nusileidome per keturias valandas, papėdėje buvome vidurnaktį“, – gimtadienio dieną prisiminė Tomas.

 

Z.Froido sofute salia jo gimtojo namo Pribore Cekijoj_1578x1200

 

Per kelionę Ališauskai pabuvojo Europos parke, kuris garsus aukščiausiais Europoje amerikietiškais kalneliais, pasiekiančiais 130 kilometrų per valandą greitį, aplankė vieną ryškiausių Bugatti automobilių kolekciją Mullhouse muziejuje Prancūzijoje, klausė cikadų gausmo, bet labiausiai vaikams patiko… baseinas viloje Marselyje. „Jie pagaliau suprato, kad, kai turi baseiną, net nereikia eiti prie jūros!”, – juokėsi iš kelionės grįžęs ir naujam LNK sezonui „20 kartų labiau” besiruošiantis  Tomas Ališauskas.

 

Zydrasis krantas. Cassis papludimy_948x1200