Rytoj, šeštadienį, 17.40 val. TV3 eteryje nesuvaidintos realybės dramoje „Misija Afganistanas“ Algis Ramanauskas kartu su Afganistane tarnaujančiais lietuviais leisis į nuotykius: aplankys vietinius klajoklius – kučius, kalbins žmones Čagčarano gatvėse ir kartu su eskadrono „Aitvaras“ vyrais ieškos slapto ginklų sandėlio kalnuose. Operacija pavojinga – tokioje slėptuvėje kalnuose be vargo gali įsitaisyti maždaug dešimt vyrų, o jų paleisti šūviai liks nepastebėti… Kas nutiks tuomet, kai slėptuvėje bus aptiktos ką tik baigusios rusenti laužavietės ir pėdsakai?

 

„Pamatęs kalno viršūnėje klajojančius elgetas žinok, kad jie labai turtingi žmonės, kuriuos Afganistane vadina kučiais“, – iš pirmo žvilgsnio kitaip atrodančią realybę apibūdina A. Ramanauskas.

 

Kučiai – bežemiai klajokliai, klajojantys paskui šilumą užimdami svetimas žemas. Į pasirinktą teritoriją jie atsiveda savo gyvulius, pasistato palapines ir kuriam laikui įsikuria. Kartais jie tai daro su žemių savininko žinia, kartais – ne… Moterys gamina papuošalus ir rūpinasi maistu, o vyrai gano gyvulius. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai skurdžiai gyvenantys žmonės, tačiau sutiktas senolis turi 300 avių, 8 kupranugarius, 3 asilus ir 10 ožkų. Viena avis kainuoja 200 dolerių, kupranugaris – kelis tūkstančius…

 

„30 metų Afganistane vyksta karas. Per tiek metų užaugo karta su ginklais. Jų čia labai daug. Būtent Afganistane per ilgesnį laiką ateina suvokimas, kad kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių. Dėl etninės įvairovės sunku pasakyti, net kas yra tas afganas. Jie kovoja vieni prieš kitus, todėl suvaldyti situaciją yra itin sunki užduotis“, – kalba projekto prodiuseris Eduardas Silva ir kviečia laukti ketvirtosios „Misija Afganistanas“ serijos, kuri jau rytoj, šeštadienį, rugsėjo 29-ąją, 17.40 val. tik per TV3!

 

„Misija Afganistanas“ – šeštadieniais 17.40 val. tik per TV3!