Teroro aktas Briuselyje vėl pakurstė aistras dėl pabėgėlių priėmimo. Lenkija jų nebepriims, Lietuva pozicijos nekeičia – pabėgėliai čia laukiami. Ar pabėgėlių problema ir britų referendumas dėl išstojimo iš ES nesuskaldys penkiasdešimtmetį skaičiuojančios sąjungos?

 

RAsa Tapiniene 1

,,Sprogimus Briuselyje reikia vertinti kaip mūsų pačių užpuolimą. Karas ateina į mūsų kiemą”, – šį sekmadienį 19.30 val. ,,Info TV” laidoje ,,Diagnozė: valdžia” pareikš buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Pasak jos, teroro aktai ir pabėgėlių srautai skaldo Europą. Esą dėl to iš dalies kalta ir trečioji šalis. Ją iškarto įvardins Seimo Europos reikalų komiteto narys Linas Balsys.

 

,,Nenoriu atimti iš R. Juknevičienės duonos, bet matau čia ir Kremliaus ranką”, – tikins L. Balsys.

 

Visgi, pasak jo, pabėgėlius būtina įsileisti, parodyti solidarumą. Tačiau jiems, net pasak žmogaus teisių aktyvistų, turi būti taikomi vakarietiški tiek įstatymai, tiek moralės normos.

 

,,Sąlygos ir taisyklės visiems turi būti vienodos. Nesąmonė ir nereikalingas pataikavimas yra Briuselyje nepuošti eglutės, nes tai gali įžeisti musulmonus”, – sako žmogaus teisių aktyvistė Dovilė Šakalienė.

 

Ar kartu su migrantais į Lietuvą gali atkeliauti teroristai?

 

,,Aišku , kad gali, nes siena atvira. Juk tie kovotojai išvyko ir kovojo Sirijoje žudė, pjaustė galvas, prievartavo. Jie grįžta su Europos pasais. Ir jie turi patirtį, grįžta pikti, grįžta tūkstančiais”, – dėstys T. Dapkus.
Čia pat apžvalgininkas pridurs, kad Lietuviai neturėtų jaustis perdėm saugūs – jie taip pat keliauja į didžiuosius Europos miestus, nemažai jų gyvena svetur.

 

,,Sprogimai Briuselyje ir šaudymai Paryžiuje surengti todėl, kad ten padaryti tai lengva. Ten didelės ir palaikančios musulmonų bendruomenės. Reikia suprasti, kad kovoje prieš ideologiją, o ne prieš pavienes grupuotes”, – aiškins apžvalgininkas T. Dapkus.

 

Dėl europiečių lengvabūdiškumo piktinsis ir apžvalgininkas Audrius Bačiulis.

 

,,Europa turi suprasti, kas vyksta. Štai olandai referendume nubalsavo prieš glaudesnius Europos ir Ukrainos santykius. Gal tiesiog per mažai olandų buvo tame rusų numuštame lėktuve?”, – klaus apžvalgininkas.

 

Tokių kaip A. Bačiulis – nepatenkintų Europos politika – vis daugėja. R. Juknevičienė taip pat sutiks, kad po naujų teroro išpuolių, jai teisintis dėl ,,kilusių įvairių minčių” pamačius besimeldžiantį musulmoną oro uoste, jau tiek daug, veikiausiai, nebereikėtų.

 

Kad Europa pamažu skyla ir aižėja sutiks ir kiti laidos dalyviai. Britai vasarą balsuos, ar išstoti iš Europos sąjungos.

 

,,Aš manau, kad Europa gimusi kaip ekonominė bendrija pamažu ir grįš prie pragmatiškų dalykų. Galų gale taip būtų ir paprasčiau”, – aiškins Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

 

Ar Europa pasmerkta žlugti? Ką tokio lagamine ras R. Juknevičienė, kad net šiek tiek paraus?

 

Laida ,,Diagnozė: valdžia”  sekmadienį 19.30 per ,,Info TV”.