Daug žmonių yra su tuo susidūrę: kuo daugiau jiems metų, tuo sunkiau išsaugoti dailias kūno linijas ir nepriaugti svorio. Tačiau kodėl taip nutinka? Pasirodo, kad valgymo įpročiai čia mažai kuo kalti.

 

dietos

Yra daug įvairių priežasčių, kodėl organizmui senstant, auga svoris: pasikeičia hormonų veikla, gyvenimo būdas tampa sėslesnis, padaugėja streso, sumažėja miego, atsiranda papildomų atsakomybių. Tai tik dalis visų tų priežasčių.

 

Tačiau svarbiausia priežastis, kodėl vidutinio amžiaus moterys priauga svorio yra natūralus, ir visoms senstančios būtybėms neišvengiamas, raumenų praradimas. Liesų raumenų kiekis yra pirminis metabolinio greičio rodiklis. Kitais žodžiais tariant, kuo daugiau raumenų masės turime, tuo daugiau kalorijų sudeginame. Mūsų raumenų masė natūraliai pradeda mažėti nuo 30 metų ir tas procesas, mediciniškai vadinamas sarkofenija, pagreitėja apie keturiasdešimtmetį. Nebent kažkas yra daroma, siekiant išvengti arba pristabdyti kūno raumenų masės nykimą, žmogui pradeda reikėti kasdien mažiau kalorijų, medžiagų apykaita sulėtėja ir prarasti raumenys ir pakeičiami riebalais.

 

Tad ką daryti, kad išvengtumėte sarkofenijos arba amžiaus sukelto raumenų masės ir jėgos sumažėjimo? Štai keletas tikrai naudingų patarimų, kuriuos gali pritaikyti kiekvienas:

 
  • Sportuoti su svarmenimis bent du kartus per savaitę ir palaipsniui sunkinti treniruotes, naudoti didesnius svorius ir pasirinkti didesnį intensyvumą.
 
  • Laikytis mitybos plano, kuriame yra daug liesų baltymų, įskaitant baltyminius kokteilius.
 
  • Daug miegoti. Be kitų privalumų sveikatai, tai duos laiko organizmui atsinaujinti ir atstatyti raumenis.