Vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis iš pradžių išpopuliarėjo kaip slidininkų vasaros alternatyva. Specialiomis lazdomis nueiti didesnius atstumus lengviau, nes efektyviau panaudojama viršutinės kūno dalies jėga. Dėl to ši sporto šaka tinka bet kokio amžiaus ir sportinio pasirengimo žmonėms.

 

Neintensyvus pasivaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis rekomenduojamas žmonėms, kurie turi sveikatos problemų, o daugiau jėgų reikalaujantys pasivaikščiojimai treniruoja kūną, padeda numesti svorio ir sustiprinti sveikatą. Toks vaikščiojimo būdas tinkamas žmonėms, kurie turi problemų su sąnariais arba antsvorio – pagrindinis svoris tenka viršutinei kūno daliai, eiti tampa daug lengviau, ne taip pavargstama. Sakoma, kad pradėjus vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis visai dingsta ar susilpnėja pečių ar kaklo skausmas.

 

Palyginus su įprastu vaikščiojimu, šiaurietiškas labiau gerina kraujotaką, širdies darbą. Organizmas geriau aprūpinamas deguonimi. Toks vaikščiojimo būdas, net ir ramus, didina ištvermę. Be to, jis tinkamas žmonėms, kuriuos kamuoja rūpesčiai, depresija. Teigiama, kad vaikščiojimas su lazdomis išvaiko liūdesį, nuovargį ir nerimą.

 

Kaip ir vidutinio intensyvumo aerobikos treniruotė, reguliarus sportas su šiaurietiškomis lazdomis padeda, sergant chroniškomis ligomis (širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, astma, net kai kurių organų vėžiu). Vaikščiojimas su lazdomis derinamas su kitokia mankšta ir dieta gali padėti numesti svorio.

 

Vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis galima beveik bet kur: parkuose, miškuose, laukuose ir pan. Viskas, ko reikia – šiaurietiškos lazdos, patogi avalynė ir tinkama apranga.