Liepos 6-ąją, Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną jau tradiciškai visi lietuviai švęs kartu giedodami šalies himną – „Tautišką giesmę“. Žiūrimiausios ir socialiai atsakingiausios televizijos TV3 pradėta iniciatyva šiemet dar ypatingesnė: lietuviai visi drauge kuria „Tautiškos giesmės“ giedojimo žemėlapį. Per pirmąsias akcijos dienas sulaukta daugiau nei 400 anketų su giedojimo vietomis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Plačiau apie tai – specialiame reportaže: http://goo.gl/HkWxBj.

 

TV3_Tautiska_giesme_Zemelapis

„Prieš šešerius metus sukūrėme gražią tradiciją visiems kartu kasmet liepos 6-ąją giedoti „Tautišką giesmę“. Džiugu, kad lietuviai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje labai aktyviai palaiko šią idėją, buriasi į bendruomenes ir gieda himną visi drauge. Tai rodo, kad esame vieningi kaip tauta, mums svarbu mūsų tradicijos ir lietuvybės puoselėjimas“, – sako UAB „TELE-3“ generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

 

Videožinių portalui „Žinios.lt“ adresu www.zinios.lt/himnogiedojimas lietuviai anketas siunčia iš įvairiausių pasaulio kampelių. „Tautiška giesmė“ bus giedama lietuvių bendruomenėse D. Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Graikijoje, JAV, Brazilijoje ir kt. Lietuvoje himną giedoti itin aktyviai žada žemaičiai, kauniečiai, vilniečiai, panevėžiečiai.

 

Himną lietuviai bursis giedoti pačiose įvairiausiose vietose: sporto aikštynuose, kultūros namuose, miesto aikštėse, prie bažnyčių, parkuose, prie piliakalnių, prie žymių paminklų, savo namų kiemuose, bendruomenės namuose, prie vandens telkinių, ant tiltų, slėniuose, prekybos centruose ir kt.

 

TV3 televizija iki pat liepos 6 dienos kviečia registruotis visus lietuvius. Videožinių portalas „Žinios.lt“ adresu www.zinios.lt/himnogiedojimas laukia dar didesnio merijų, seniūnijų, bendruomenių atstovų ir miestų bei miestelių gyventojų aktyvumo. Prašome registruoti visas vietas, kuriose planuojama giedoti „Tautiška giesmė“. Iš registracijos duomenų bus sudarytas ne tik visos Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvių himno giedojimo žemėlapis.

 

Po „Tautiškos giesmės“ giedojimo „Žinios.lt“ laukia visų internautų nuotraukų su užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis. Aktyviausiems bus įteikti prizai – Lietuvos vėliavos, skirtos kelti per valstybines šventes.

 

Šiemet Lietuvos himnas TV3 eteryje skambės tiesiogiai ne tik iš Vilniaus Vinco Kudirkos aikštės, bet ir nuo Palangos Birutės kalno. Specialios tiesioginės transliacijos pradžia – liepos 6-ąją, šeštadienį, 20.50 val. O lygiai 21.00 val. suskambės „Tautiška giesmė“.

 

Tiesioginė transliacija „Tautiškos giesmės giedojimas“ –  liepos 6-ąją 20.50 val. per TV3!

Specialus „Žinios.lt“ reportažas: http://goo.gl/HkWxBj